Ядките - полезни или не?!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот spring » 19 Апр 2013, 10:38

Категорично полезни! Най - много обичам бадеми. Чела съм, че съдържат тирозин, което е един от основните елементи за производството на допамин и други свързани с настроението невротрансмитери. В превод...една шепа бадеми не само подобрява здравето на сърдечно - съдовата система, но и ни кара да се чувстваме по-щастливи. :P
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот denkaruseva » 10 Май 2013, 10:42

Много са полезни. Сигурно ще се учудите, но бадемите са много по - силен източник на калций от млякото!
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот rora » 04 Юни 2013, 13:51

Ядките са може би най - добрият източник на протеини, който можете да носите в задния си джоб (освен ако не сте развили специално умение да тъпчете там няколко варени яйца и пилешки бутчета). :lol:
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот Siss » 21 Юни 2013, 11:19

А какви ядки предпочитате? Аз си падам по лешници. Те са много хранителни и съдържат много здравословни хранителни вещества, които са от съществено значение за здравето ни. ;)
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот agro » 03 Сеп 2013, 14:10

"А какви ядки предпочитате?" ;)
По скоро така трябваше да се казва темата, а не полезни ли са :? . То на всичките фалшиви храни на пазара едва ли остана нещо по-полезно.
Ето аз какви ядки предпочитам и Ви предлагам:
http://www.bioagro.tk/p/blog-page.html
agro
 
Мнения: 39
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 14:05

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот vessy » 03 Сеп 2013, 14:20

То на всичките фалшиви храни на пазара едва ли остана нещо по-полезно.
Так е! Натурални ядки ( за предпочитане сурови ) си е най - добрият избор. Напоследък пазара е залят от бирени фъстъци, пържени царевици и подобни храни, набутани с консерванти...
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот djudjanka » 10 Фев 2014, 16:09

Определено полезни, но в суров вид и без сол! Чела съм, че е добре да се хапват редовно, особено за вегетарианци или хора на диета, но не повече от една шепа и не по-късно от 16:00 ч.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот agro » 29 Сеп 2014, 10:04

djudjanka написа:Определено полезни, но в суров вид и без сол! Чела съм, че е добре да се хапват редовно, особено за вегетарианци или хора на диета, но не повече от една шепа и не по-късно от 16:00 ч.


Много точно. Само една забележка - това за количеството важи само за кайсиевата ядка и горчивия бадем :D
agro
 
Мнения: 39
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 14:05

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот yonko » 29 Сеп 2014, 10:36

denkaruseva написа:Много са полезни. Сигурно ще се учудите, но бадемите са много по - силен източник на калций от млякото!


ОБАЧЕ, от своя страна бадемите съдържат голямо количество фитинова киселина, която "изсмуква" калция и други минерали от организма. Затова е най-добре бадемите да се накисват предворително.

Млякото пък само по себе си може да е силен източник на калций, но прекалената му консумация води точно до обратния ефект - извлича калция от клетките.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Ядките - полезни или не?!

Мнениеот Mauritius » 29 Сеп 2014, 13:36

До колкото съм чела голяма част от ядките е добре да бъдат накисвани за различен период от време, но относно поста на yanko не мисля, че хора с що-годе нормално хранене прекалява с консумация на мляко или ядки, ясно е, че всичко в голямо количество може да е вредно и опасно за нас ;)
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта