Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Мар 2017, 15:32

Жените наистина полагат повече усилия да мислят за повече неща, за дома, за храната, за облеклото, за задълженията, учебниците и какво ли още не.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2017, 11:05

Аз постоянно мисля за сто неща, като сложим и по някоя глупост,която са направили хлапетата в някоя минута и то не ми остава време да не мисля за глупости. :bump: мъжът ми определено има по-малко мисли на главата си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Мар 2017, 10:08

Не виждам защо мъжете трябва да бъдат определяни като по-глупави, или за жените да се твърди, че не е така. нещо, което учените са измислили, доказали и решили, не виждам защо трябва да се оспорва.Жената, колкото и да не иска да бъде призната, извършва много повече неща, за разлика от мъжа и се грижи не само за работата си, но и за семейството. Не казвам, че мъжете не се грижат за семейството си, но те нямат мисълта дали всички са наред, дали всички са нахранени, дали са облечени, как се справят в училище, дали имат нужда от нещо допълнително.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2017, 10:57

Ванче съгласна съм с теб, не тряба да е обида, така се е развил света, че жената трябва да продължава да се грижи за дома и за семейството си,но и в същото време трябва да е динамична и концентрирана в работата си. И в това няма нищо лошо,необичайно или странно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот страстоцвет » 13 Мар 2017, 12:23

Ами в това няма нищо кой знае какво или скандално. Всеки има различни функции и в обществото и в живота като двойка и семейство. Жените наистина се справят с много различни неща, докато мъжете имаме способността да се концентрираме в едно нещо и станем повече от добри.:)
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Lisica » 14 Мар 2017, 16:52

Няма лошо, мозъка на мъжа и на жената са устроени по различен начин и функционират различно и дори не бива да се сравняват. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Snejna » 11 Апр 2017, 12:01

Lisica написа:Няма лошо, мозъка на мъжа и на жената са устроени по различен начин и функционират различно и дори не бива да се сравняват. :)

Най-важното е обаче, накрая да се допълват, а в много случаи точно това става! :) мъжете мислят по-аналитично, докато жените сме по-емоционални и все от мухата правим слон.Добре е да има един, който да уравновесява. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот klarissa » 11 Апр 2017, 14:22

А, уварновесява, обикновено мъжете стоят и чакат жените да свършат всичко, а после те са спокойните. Аз за активен мъж не се сещам.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот nefertiti » 12 Апр 2017, 15:09

klarissa написа:А, уварновесява, обикновено мъжете стоят и чакат жените да свършат всичко, а после те са спокойните. Аз за активен мъж не се сещам.


Наистина е така..направо тези мъже, ако не сме ние жените, са за никъде.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Жените използват мозъка си по-ефективно от мъжете

Мнениеот Stark » 12 Апр 2017, 15:58

По-ефективно и споредмен, мислят за повече нещша,докато мъжете се фокусират в едно нещо.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта