Вегетарианството - предимства и недостатъци

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Krum » 12 Юни 2015, 12:56

silver933 написа:
Krum написа:Аз също не мога да се нахраня без месо учудвам се, че някои успяват. А за добрите им маниери на вегетарианците всички сме чували. :roll:

Там не е за говорене, рядко се срещат нормални вегетарианци ;р

Да, дразнещи са чак. Като почнат с тяхното прекалено био разбиране и ти идва да ги нарежеш на био парчета. :mrgreen: :twisted:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2016, 13:32

Психарията в дадена област може да се прояви при всеки. Но когато става въпрос за хранене, всички са много запознати и компетентни, а и се вълнуват много, затова при храненето има толкова сериозни спорове. :)
Аз съм вегетарианец от както се помня, не мога да се определя като веган, защото си позволявам някои неща от животински произход, рядко, но хапвам.
Чувствам се добре - жизнен, имам здраво тяло, нямам проблеми с килограмите, но защото съм осъзнат вегетариенц, много често като стане вегетарианци и наблягаме на кифлите с шоколад и на баничките със сирене, щото си мислим, че няма нищо за ядене. :) Сложно е, няма много недостатъци, стига да знаеш какво правиш и да си наясно защо го правиш
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Krum » 14 Юни 2016, 11:45

dinkog написа:Психарията в дадена област може да се прояви при всеки. Но когато става въпрос за хранене, всички са много запознати и компетентни, а и се вълнуват много, затова при храненето има толкова сериозни спорове. :)
Аз съм вегетарианец от както се помня, не мога да се определя като веган, защото си позволявам някои неща от животински произход, рядко, но хапвам.
Чувствам се добре - жизнен, имам здраво тяло, нямам проблеми с килограмите, но защото съм осъзнат вегетариенц, много често като стане вегетарианци и наблягаме на кифлите с шоколад и на баничките със сирене, щото си мислим, че няма нищо за ядене. :) Сложно е, няма много недостатъци, стига да знаеш какво правиш и да си наясно защо го правиш

Е то като го почувстваш, тъпо е само, когато се натискаш и злобно и противно искаш да убедиш другия, че си прав.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот mamina » 14 Юни 2016, 12:02

Не е нужно да се убеждаваме кое е по-добро и кое е лошо. Който иска,опитва и преценява дали му понася. Според мен за да разбереш кое е за теб, трябва да пробваш за определен период да си вегетарианец и тогава да видиш дали можеш да живееш така и дали се чувстваш по-добре.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот silver933 » 08 Юли 2016, 13:16

само ако не ставаш войнствен е добре. :) ПОлезно е със сигурност да с ехраниш с повече жива храна, може да се ядат яко риби, което е супер полезно и на 100% замества месото
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Harmony » 08 Юли 2016, 14:09

silver933 написа:само ако не ставаш войнствен е добре. :) ПОлезно е със сигурност да с ехраниш с повече жива храна, може да се ядат яко риби, което е супер полезно и на 100% замества месото

Аз познавам двама вегетарианци, единият е брат ми и нямам впечатление да са войнствени :smile: . Даже напротив, и двамата са душици.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Rali_hr » 21 Юли 2016, 15:39

Harmony написа:
silver933 написа:само ако не ставаш войнствен е добре. :) ПОлезно е със сигурност да с ехраниш с повече жива храна, може да се ядат яко риби, което е супер полезно и на 100% замества месото

Аз познавам двама вегетарианци, единият е брат ми и нямам впечатление да са войнствени :smile: . Даже напротив, и двамата са душици.

Явно се хранят добре! Малко вегетарианци са склонни да са толкова положителни, но веганите вече са друго нещо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот mimeto90 » 25 Юли 2016, 13:51

Аз не се сещам някакви недостатъци да има вегетарианството. Липсата на месо може да се компенсира и не е фатално да не ядеш месо. Повече недостатъци виждам във веганството.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот S_Milenska » 25 Юли 2016, 14:12

Единствен недостатък е, че много често това те ограничава от гледна точка на факта, че трудно можеш да си избереш храната, особено по заведения и купони. :) Всичко е с месо. Да речем в бързото хранене трудно можеш дас и намериш вегетарианска храна :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Mon_ton » 26 Юли 2016, 16:43

S_Milenska написа:Единствен недостатък е, че много често това те ограничава от гледна точка на факта, че трудно можеш да си избереш храната, особено по заведения и купони. :) Всичко е с месо. Да речем в бързото хранене трудно можеш дас и намериш вегетарианска храна :)

ТОва е, че не знаеш, дали ако си поръчаш печени картофим, няма да са от същата тава с печените картофи с месо. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта