Вегетарианството - предимства и недостатъци

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2016, 09:11

S_Milenska написа:Единствен недостатък е, че много често това те ограничава от гледна точка на факта, че трудно можеш да си избереш храната, особено по заведения и купони. :) Всичко е с месо. Да речем в бързото хранене трудно можеш дас и намериш вегетарианска храна :)


Не съм съгласна. В менютата на ресторантите винаги има и безмесни ястия или аламинути. За салатите да не говорим, не всички за с месо.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Snejna » 28 Юли 2016, 15:13

red_eyes написа:
S_Milenska написа:Единствен недостатък е, че много често това те ограничава от гледна точка на факта, че трудно можеш да си избереш храната, особено по заведения и купони. :) Всичко е с месо. Да речем в бързото хранене трудно можеш дас и намериш вегетарианска храна :)


Не съм съгласна. В менютата на ресторантите винаги има и безмесни ястия или аламинути. За салатите да не говорим, не всички за с месо.

Да, има около 5893534 ястия с месо, и 2 без месо. :mrgreen: Не е като да има огромен избор, или от местата с храна от вкъщи.. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот dinkog » 28 Юли 2016, 16:42

Тъй като съм вегетарианец ще си кажа моята позиция. :) Не ям месо от как се помня, вече над 20 години :mrgreen: Просто не ме кефи. Има си предимства, чисто здравословно се чувствам много добре, но недостатъците са много социални. Често ме гледат все едно съм някакъв женчо, който не иска да яде месо и толкоз. :lol: Обаче много от месоядните правят грешката, че не ядат чисто месо, а много боклуци, които нормално им скапват здравето, а при мен тоя риск го няма. :lol: По заведенията изборът е малък, а ако си веган направо се пиши бегал да избереш нещо. :lol:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Pipilota » 19 Окт 2016, 09:24

dinkog написа:Тъй като съм вегетарианец ще си кажа моята позиция. :) Не ям месо от как се помня, вече над 20 години :mrgreen: Просто не ме кефи. Има си предимства, чисто здравословно се чувствам много добре, но недостатъците са много социални. Често ме гледат все едно съм някакъв женчо, който не иска да яде месо и толкоз. :lol: Обаче много от месоядните правят грешката, че не ядат чисто месо, а много боклуци, които нормално им скапват здравето, а при мен тоя риск го няма. :lol: По заведенията изборът е малък, а ако си веган направо се пиши бегал да избереш нещо. :lol:

А много от вегетарианците пък ядат много лоши неща, като цяло да си търсиш много от нещата, които искаме да ядем полезни, и като месоядни и като вегетараианци и т.н. все е трудно в наши дни да си намерим нещо вкусно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Snejna » 01 Ное 2016, 17:25

Предимства и недостатъци много не мога да измисля, всичко е въпрос на светоусещане и как се приемат нещатаи другите хора.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Lisica » 02 Ное 2016, 10:08

Хубавото на това, че си вегетарианец е, че не ядеш салами и дори не са ти вкусни. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот julianne » 02 Ное 2016, 10:18

Всеки да си яде каквото му е хубаво и полезно. Но според мен трябва да си информиран и да се запознаеш с предимствата и недостатъците на режима, който избереш. Защото да ядеш месо си има предимства и недостатъци, както и да не ядеш месо. Няма нещо, което да е на 100% предимство, както се опитват да ни убеждават.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 12:38

Всеки вярва в своите убеждения и това е, всеки мисли и е сигурен, че прави добро за себе си. Но мисля, че предимството при вегетарианците е, че те вече са с една крачка пред останалите по отношението им към храненето им. За тях е важно каква храна приемат, какво ядат, какво слагат в тялото си, докато при месоядните не е точно така, те се хранят с всичко, което им е вкусно, без да мислят за здравословното и да търсят някакви алтернативи. Толкова са свикнали с месоядния си начин на живот, че не сядат на масата без месо, салам, сирене, колбас, кюфте или каквато и да е вариация на нещо животинско, а се знае, че по принцип такъв тип хранене не е много полезно за здравето.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 12:45

Monika_Spasova написа:Всеки вярва в своите убеждения и това е, всеки мисли и е сигурен, че прави добро за себе си. Но мисля, че предимството при вегетарианците е, че те вече са с една крачка пред останалите по отношението им към храненето им. За тях е важно каква храна приемат, какво ядат, какво слагат в тялото си, докато при месоядните не е точно така, те се хранят с всичко, което им е вкусно, без да мислят за здравословното и да търсят някакви алтернативи. Толкова са свикнали с месоядния си начин на живот, че не сядат на масата без месо, салам, сирене, колбас, кюфте или каквато и да е вариация на нещо животинско, а се знае, че по принцип такъв тип хранене не е много полезно за здравето.

Съгласна съм, а и определено вегетарианската диета е много полезна за организма, нмого често прекалявамае с месото и млечните продукти, но не го съзнаваме, това не е лошо, един вид, но ако ядеш само растителна храна, автоматически си лош///
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот mix_twix » 03 Яну 2017, 15:24

Автоматично се лишаваш от много полезни неща, като саламите, преработените меса, пакетираните боклуци, набуханото с хормони пилешко, изобщо - липси много!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта