Ухапване от пчела и оса

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Дек 2011, 18:58

ирина написа:Здравейте и от мен
И аз имат такава случка нещо ме беше бащати на лакътя докато съм спала сутринта като се събудих окото се беше затворило от оток другата бузата ми беше двойна и устните от едната страна бяха отекли все едно съм прекалила със силикона а за мястото на хапването да не говорим там пълна беше от лакътя до китката и другата ръка от китката до пръстите .така и не разбрах от какво е направих тест за оси и пчели но беше отрицателен
А въпроса ми е от какво друго може да има такава реакция или теста не е бил качествен

Здравейте, Ирина!

Този тест за алергия, който сте направила кръвен ли беше или друг вид?

По принцип е вероятно отока да се е появил в резултат от друга причина. За да се установи каква е причината е необходимо да се вземат под внимание много неща - каква храна сте приемала, приемала ли сте лекарства, имаше ли място, на което да личи, че има ухапване.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот ирина » 22 Дек 2011, 23:22

Теста беше с чертички на ръката без взимане на кръв имаше следи от ухапване на лакътя тогава бях в болница за рехабилитация
И нищо необичайно не съм правила или хранила теста мо беше направен в александровска болница в клиниката по алергология
Благодаря ви за одговора
Имате ли представа какво може да е
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2011, 14:04

ирина написа:Теста беше с чертички на ръката без взимане на кръв имаше следи от ухапване на лакътя тогава бях в болница за рехабилитация
И нищо необичайно не съм правила или хранила теста мо беше направен в александровска болница в клиниката по алергология
Благодаря ви за одговора
Имате ли представа какво може да е

Здравейте, Ирина!

За съжаление ми е трудно да Ви отговоря какво е предизвикало алергичната реакция. След като е имало място на ухапване от насекомо, най-вероятно това е причината. Би следвало след като теста Ви е направен в Алергологията към Александровска болница да може да разчитате на резултата от него. По принцип провеждането на подобен тест при алергия е много рисково, защото може да настъпи същата дори и по-тежка реакция.

Съветвам Ви да носите в себе си ампула, с която да може да спрете развитието на алергичната реакция, ако отново Ви ухапе насекомо.

Весели празници!

Желая ви здраве и успехи през новата 2012-та година!

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот ирина » 30 Дек 2011, 19:12

Весели празници и благодаря за отдговора . Аз винаги нося в себе си нещо което ще ми помогне за случая ,но лошото е че незнам от какво е и от какво да се пазя.
Какъв тест да си направя освен от оси и пчели от друго може ли да се получи реакция
БЛАГОДАРЯ
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2012, 15:48

ирина написа:Весели празници и благодаря за отдговора . Аз винаги нося в себе си нещо което ще ми помогне за случая ,но лошото е че незнам от какво е и от какво да се пазя.
Какъв тест да си направя освен от оси и пчели от друго може ли да се получи реакция
БЛАГОДАРЯ

Здравейте, Ирина!

Най-вероятно в алергологията на Александровска болница са Ви направили тестове, с които са разполагали. Може би най-добре е във Вашия случай да направите кръвни алергологични тестове, но те не се правят в България. Някои лаборатории предлагат изпращане на материал в чужбина. Тези тестове са на висока цена. За съжаление не мога да Ви предложа конкретна лаборатория.

Хубаво е, че разполагате със сет за бързо реагиране. В интерес на истината това е най-важното, което трябва да знаете!

Поздрави и успешна година!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Memento » 12 Яну 2012, 11:28

Извинете за невежеството но имам един малък въпрос, алергията към ухапване от пчели мога ли да я развия в един по-късен етап или не може да има промяна в реакцията на организма ми през целия живот, мерси предварително.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2012, 19:37

Memento написа:Извинете за невежеството но имам един малък въпрос, алергията към ухапване от пчели мога ли да я развия в един по-късен етап или не може да има промяна в реакцията на организма ми през целия живот, мерси предварително.

Здравейте!

Да, алергията се развива, след като има поне първо ухапване. Това може да стане във всеки един етап от живота.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Valent » 19 Юни 2013, 15:47

Здравейте!

До този момент не съм имала алергични реакции към ужилване от пчела, като такова ми се е случвало поне два пъти по мои спомени. В понеделник отново претърпях този вид "среща" :) , само че този път наблюдавам друг тип поведение на организма си. Може би първо трябва да уточня, че жило така и не се намери, мястото на ужилване е под кръста и при първата възможност някой друг да го погледне, жило нямаше. Нямам и съмнения, че е пчела, тъй като случката се разви в цъфнали лавандулови храсти, където пчелите бяха неизброимо много. Реакциите, които ме притесняват:
- след повече от 48ч. - оток с диаметър 8 см, твърд в по-голямата си част
- силно увеличение на лимфен възел
- и нещо, което не съм сигурна, че има пряка връзка, но непосредствено след самото ужилване, се появиха болки в коремната област, които след около час отшумяха
Тази сутрин се консултирах с личния си лекар. Изписа ми Азакс 500мг, поради съмнения по-скоро за налична друга инфекция, подсилила /като основа/ неблагоприятните реакции от ужилването. Разбира се - Зодак и антиалергичен препарат за мазане.
Интересува ме дали, според Вас, в симптомите има нещо притеснително и необходимо ли е да потърся второ мнение за лечението.
Благодаря Ви предварително!
Valent
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2013, 14:17

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юни 2013, 16:04

Valent написа:Здравейте!

До този момент не съм имала алергични реакции към ужилване от пчела, като такова ми се е случвало поне два пъти по мои спомени. В понеделник отново претърпях този вид "среща" :) , само че този път наблюдавам друг тип поведение на организма си. Може би първо трябва да уточня, че жило така и не се намери, мястото на ужилване е под кръста и при първата възможност някой друг да го погледне, жило нямаше. Нямам и съмнения, че е пчела, тъй като случката се разви в цъфнали лавандулови храсти, където пчелите бяха неизброимо много. Реакциите, които ме притесняват:
- след повече от 48ч. - оток с диаметър 8 см, твърд в по-голямата си част
- силно увеличение на лимфен възел
- и нещо, което не съм сигурна, че има пряка връзка, но непосредствено след самото ужилване, се появиха болки в коремната област, които след около час отшумяха
Тази сутрин се консултирах с личния си лекар. Изписа ми Азакс 500мг, поради съмнения по-скоро за налична друга инфекция, подсилила /като основа/ неблагоприятните реакции от ужилването. Разбира се - Зодак и антиалергичен препарат за мазане.
Интересува ме дали, според Вас, в симптомите има нещо притеснително и необходимо ли е да потърся второ мнение за лечението.
Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Valent!

Доверете се на личния лекар. Ако не отшумят оплакванията тогава може да потърсите друга консултация! Най-вероятно такава няма да се наложи!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот ваня75 » 26 Юни 2013, 11:06

Здравейте
Моя въпрос е възможно ли е да има алергична реакция ит ухапване на комар?
След ухапване от такъв малко на веждата се появи оток половината чело и окото се затвори,това стана за не повече от 3 ч. Мястото не ме държеше а болеше.
Сложиха ми орбазон
Но,въпреки това отока си беше там цели 3 дни
Казах го с петросян крем и пих 3 дни фортекал
Благодаря предварително
ваня75
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юни 2013, 10:39

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта