Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 08 Юни 2011, 15:05

Здравейте,
казвам се д-р Мирослава Петрова-Досева и работя като лекар във Вътрешно отделение.

С удоволствие бих отговорила на вашите въпроси, свързани с белодробните и сърдечни заболявания.

Повече информация за мен и моята практика можете да получите от профила ми в Справочника на Фрамар.
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот bisertaskov » 08 Юни 2011, 22:56

Здравейте Д-р Досева,
Какви са признаците, които могат да ни подскажат за проблеми със сърцето? Профилактични прегледи трябва ли да се правят ?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 09 Юни 2011, 00:07

bisertaskov написа:Здравейте Д-р Досева,
Какви са признаците, които могат да ни подскажат за проблеми със сърцето? Профилактични прегледи трябва ли да се правят ?


Здравейте bisertaskov,

Първият ви въпрос изисква доста обширен отговор. Ако ми зададете по-конкретен въпрос, свързан с конкретно заболяване, може би ще ви бъда по-полезна.
И все пак ще отговоря, че най-честите оплаквания, които говорят за проблеми със сърцето могата да бъдат: болка, стягане или бодежи в сърдечната област, задух, сърцебиене, изтръпване на ръцете, изпотяване, главоболие, световъртеж, гадене, шум в ушите, повишено кръвно налягане и др.

На втория въпрос: Разбира се, профилактичните прегледи никога не са излишни, напротив те могат да спомогнат за ранното откриване и диагностициране на заболяване, затова аз лично ПРЕПОРЪЧВАМ - профилактиката!

Благодаря ви за въпросите и се надявам да съм била полезна,
Д-р М. Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот southern_sun » 09 Юни 2011, 09:46

Понякога вечер когато легна да си почивам получавам сърцебиене и чувствам тежест като, че ми е приседнала хапка в гърлото. Дали това не са признаци за някакво сърдечно заболяване?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 09 Юни 2011, 14:40

southernsun написа:Понякога вечер когато легна да си почивам получавам сърцебиене и чувствам тежест като, че ми е приседнала хапка в гърлото. Дали това не са признаци за някакво сърдечно заболяване?


Здравей southernsun,

Искам да те успокоя, че тези оплаквания не бива да те тревожат, ако се появяват наистина рядко-инцидентно и не са придужени от други симптоми.

Важно е да попитам на каква възраст си и имаш ли други заболявания? Приемала ли си някакви лекарства?

Сърцебиенето като симптом, може да бъде израз на физическо натоварване, стрес и емоционално вълнение, хормонални нарушения, дори може да се прояви при най-банална простуда.

Затова моят съвет към теб е да се наблюдаваш и ако оплакванията ти зачестят или те притесняват, се консултирай с личния си лекар и си направи профликатичен преглед с електрокардиограма.

Надявам се да съм ти била полезна,
Д-р Мирослава Петрова-Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Ще очакваме вашите въпроси и предложения!

Мнениеот kaloqnn » 09 Юни 2011, 18:06

Има ли проблем ако взимам по една таблетка фромилид 500 мг. и пия новфилин успоредно с него?
kaloqnn
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Юни 2011, 18:04

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот ivette » 10 Юни 2011, 08:35

Здравейте д-р Досева,
на скоро ми правиха кардиограма - всичко е наред. Притеснението ми е следното: като легна на лявата страна чувствам тежест и дишането ми е тежко (бодежи усещам много рядко). На какво се дължи след като сърцето е в добро състояние?
Благодаря за отговора.
ivette
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2011, 01:08

Re: Ще очакваме вашите въпроси и предложения!

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 10 Юни 2011, 14:51

kaloqnn написа:Има ли проблем ако взимам по една таблетка фромилид 500 мг. и пия новфилин успоредно с него?


Здравейте kaloqnn,

Тъй като и двете лекарства се метаболизират в черния дроб, серумните им концентрации могат да бъдат повишени при едновременно им прилагане. Необходима е предпазливост, дори понякога е препоръчително измерването на кръвните им концентрации.

Ето защо е необходимо да намалите вземаната от вас доза новфилин при употребата на фромилид.

Д-р М. Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 10 Юни 2011, 21:54

ivette написа:Здравейте д-р Досева,
на скоро ми правиха кардиограма - всичко е наред. Притеснението ми е следното: като легна на лявата страна чувствам тежест и дишането ми е тежко (бодежи усещам много рядко). На какво се дължи след като сърцето е в добро състояние?
Благодаря за отговора.


Здравейте ivette,

Ако изключим сърдечно заболяване, то тогава трябва да имаме предвид, че от ляво се намира не само сърцето, но и части от други органи (стомах, черва, панкреас), така че напълно възможно е оплакванията ви да са свързани с тях.

Например: след преяждане е нормално да чувствате тежест, тъй като раздутия стомах повдига диафрагмата, а оттам се заструднява и дишането.
Други най-чести причини могат да бъдат: психоемоционален стрес, нежелана странична лекарствена реакция (ако сте приемали лекарства) и др.

Ако оплакванията ви зачестят и се появят нови симптоми, консултирайте се с личния лекар.

Благодаря за въпроса,
Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Goran » 11 Юли 2011, 17:57

Имам болка в лявата половина на градния кош под мишницата и от време на време получавам пробождане отпред, и чувствам схващане, а нощно време ми изтръпва лявата ръка? Вазможно ли е това да бъде от сърцето?
Goran
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2011, 17:39

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта