Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот viking » 20 Сеп 2016, 11:54

То същата работа като с колата. Ползва се дори ръжда да се почисти с нея, а хората я пият. На тях дупки в стомаха не им прави :smile: . В различна среда, на различни материали - различно действие. Но всеки ден да се пие сода или кола и на мен ми изглежда прекалено и не толкова здравословно.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Jully » 20 Сеп 2016, 14:20

Хората, които си пият сода заради киселините си го правят ежедневно направо... но все пак има много ползи за здравето и има много твърдения по въпроса ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот rose_92 » 30 Ное 2016, 02:02

И аз съм чела, че може да се пие сода при цистит, но не знам дали помага. Иначе сега съм болна от ангина и правя гаргара със сода, защото знам, че помага да се изчистят налепите. Баща ми каза да си натъркам и гърлото със сода - на него това му помагало. Не знам доколко е полезно да я пиеш често затова не го правя, но в някои отношения за мен определено е полезна. И може би и както някой по-напред беше написал, фармацевтичните компании нямат интерес ние да знаем, че можем да се лекуваме с нещо толкова евтино, а не с техните скъпи лекарства и вероятно дори и да помага за нещо, те ще се опитват да ни втълпят, е че е вредна сякаш лекарствата са изключително полезни..
Иначе в домакинството върши чудесна работа - аз наскоро открих колко добре излъсква мивката и тоалетната - направо блестят като чисто нови след като ги изтъркаш със сода, без да използваш никакви други вредни препарати..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот отчаяна » 01 Дек 2016, 12:25

За чистене няма грешка :smile:, за киселини в стомаха също помага. Ако се прекалява, може и да е вредна, иначе е много необходима и полезна.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2016, 12:38

rose_92 написа:И аз съм чела, че може да се пие сода при цистит, но не знам дали помага. Иначе сега съм болна от ангина и правя гаргара със сода, защото знам, че помага да се изчистят налепите. Баща ми каза да си натъркам и гърлото със сода - на него това му помагало. Не знам доколко е полезно да я пиеш често затова не го правя, но в някои отношения за мен определено е полезна. И може би и както някой по-напред беше написал, фармацевтичните компании нямат интерес ние да знаем, че можем да се лекуваме с нещо толкова евтино, а не с техните скъпи лекарства и вероятно дори и да помага за нещо, те ще се опитват да ни втълпят, е че е вредна сякаш лекарствата са изключително полезни..
Иначе в домакинството върши чудесна работа - аз наскоро открих колко добре излъсква мивката и тоалетната - направо блестят като чисто нови след като ги изтъркаш със сода, без да използваш никакви други вредни препарати..

Я извън здравната тема, кажи само със сода ли изтърка или оцет, лимон, нещо друго, с вода или не знам. ;)

А за здравето, чувала съм доста проучвания(на които също не съм склонна на 100% да вярвам), че содата има положителен ефект и при онкоболни. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот rose_92 » 01 Дек 2016, 15:50

Lollipop написа:
rose_92 написа:И аз съм чела, че може да се пие сода при цистит, но не знам дали помага. Иначе сега съм болна от ангина и правя гаргара със сода, защото знам, че помага да се изчистят налепите. Баща ми каза да си натъркам и гърлото със сода - на него това му помагало. Не знам доколко е полезно да я пиеш често затова не го правя, но в някои отношения за мен определено е полезна. И може би и както някой по-напред беше написал, фармацевтичните компании нямат интерес ние да знаем, че можем да се лекуваме с нещо толкова евтино, а не с техните скъпи лекарства и вероятно дори и да помага за нещо, те ще се опитват да ни втълпят, е че е вредна сякаш лекарствата са изключително полезни..
Иначе в домакинството върши чудесна работа - аз наскоро открих колко добре излъсква мивката и тоалетната - направо блестят като чисто нови след като ги изтъркаш със сода, без да използваш никакви други вредни препарати..

Я извън здравната тема, кажи само със сода ли изтърка или оцет, лимон, нещо друго, с вода или не знам. ;)

А за здравето, чувала съм доста проучвания(на които също не съм склонна на 100% да вярвам), че содата има положителен ефект и при онкоболни. :roll:


Поръсвам сода върху мивката да постои малко и в тоалетната, както и върху гъбата и я намокрям с вода и търкам - просто така лъсва всичко, че...Аз толкова време се чудех с какво да я мия тая мивка, защото много бързо се цапа, но такава белота не бях постигнала до преди това. А като повдигнеш капака на тоалетната, то направо лъщи вътре. Банята сега е като в 5-звезден хотел благодарение САМО на содата. :) Много съм доволна от това мое откритие. :lol: :smile:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2016, 16:07

За почистването содата наистина върши голяма работа, аз и печката чистя със сода. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот fairy » 01 Дек 2016, 17:09

Аз не съм чула някой да е изревал от вреди, нанесени от сода :roll: . Много се употребява за какво ли не.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот annydance » 22 Дек 2016, 15:07

Ако се прекалява с нея за пиене при киселини, например, едва ли ще се отрази толкова добре.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот mangusta » 23 Дек 2016, 11:41

Аз не виждам какво е вредна. Ползва се в кулинарията, за натъркване при болно гърло, за различни други илачи.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта