Богат – беден

Богат – беден

Мнениеот bojo_kolev » 02 Окт 2013, 12:23

Отдавна имах намерение да отделя време за руска литература, наскоро и това се случи, започнах да чета „Престъпление и наказание”. Силно впечатление ми направиха разсъжденията относно на богатият кандидат-съпруг на сестрата на главния герой, че е добре да си вземеш бедно момиче, за жена, видяла и трудната страна на живота, а от другата страна беше изтълкувано, както и всъщност се оказа в последствие, че всъщност е добре за богатият мъж да има момиче до себе си не докоснало се до покварата на живота - парите, за да я държи под свое влияние.

Въпреки че действието се развива два века назад във времето, това е много актуално и сега, четох статистика, в която се посочваше, че богатите мъже търсят половинка с не така завидна банкова сметка, но за сметка на това внимават при обвързване с брак. За разлика от финансово стабилните жени, които не искат да се грижат като майка за партньора си, те предпочитат мъже с успехи в кариерата. Тези разсъждения ме накараха да си задавам много въпроси относно съвременното общество, както и младите жени, защо предпочитат и се афишират девойки заобиколени от лукс? В такъв случай, кое е нещото, което бихте предпочели, да имате солиден мъж до вас или да бъдете на нивото на своя партньор? :|
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Богат – беден

Мнениеот lussy » 03 Окт 2013, 10:41

Да, жалко, е че няма развитие при мъжете, а и при жените не е много цветущо, въпреки че смятам, че за всеки влак си има пътници. Един самоуважаващ се човек не може да си позволи да бъде на "отглеждане", от който и да било, не зависимо дали е майка, съпруг/а и т.н.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Богат – беден

Мнениеот roksana » 03 Фев 2016, 14:50

Не бих допуснала да завися от някого! Рано или късно ти го напомнят, ако си в такова положение!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Богат – беден

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2016, 16:16

Аз мога да кажа, че с моя мъж сме на едно положение. Не съм излизала никога с някой, който е имал много пари, винаги съм се справяла сама със сметките си, така че не съм изпитвала нуждата. Но може би си има своите предимства да си с някой, който е по-способен материално, макар че е зависимост, от която е трудно дас е избяга след това и да се върнеш към стария си живот, ако се наложи. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Богат – беден

Мнениеот Anka » 03 Фев 2016, 17:22

Аз ако трябява да си избирам и по качества мъжете са еднакви ще си избера някой по-богат, та от тая гледна точка да ми е още по-хубаво. :roll: :lol: :chickencatch:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Богат – беден

Мнениеот pravilno » 04 Фев 2016, 15:07

Anka написа:Аз ако трябява да си избирам и по качества мъжете са еднакви ще си избера някой по-богат, та от тая гледна точка да ми е още по-хубаво. :roll: :lol: :chickencatch:


Е, това е идеалния случай. Рядко става :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Богат – беден

Мнениеот Snejna » 04 Фев 2016, 15:56

Anka написа:Аз ако трябява да си избирам и по качества мъжете са еднакви ще си избера някой по-богат, та от тая гледна точка да ми е още по-хубаво. :roll: :lol: :chickencatch:

Хм, ще ситърсиш близнаци с еднакъв характер, ама единия богат, другия не. :mrgreen: Звучи невъзможно, пък и знаете като дойде "сляпата неделя" не пита..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Богат – беден

Мнениеот Jully » 04 Фев 2016, 17:27

Интересно е, че богатите мъже търсят бедни момичета, според мен е по-логично да са си богати с богати. :roll: Все съм си мислила, че пари при пари отиват и така е по-правилно, защото бедните момичета се шашват в условия на много голямо имане.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Богат – беден

Мнениеот pavleta » 05 Фев 2016, 14:33

Jully написа:Интересно е, че богатите мъже търсят бедни момичета, според мен е по-логично да са си богати с богати. :roll: Все съм си мислила, че пари при пари отиват и така е по-правилно, защото бедните момичета се шашват в условия на много голямо имане.


Като търсят бедни момичета, да не мрънкат тогава, че са златотърсачки и тем подобни! Как се измъква от гладно куче кокал? :grin:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Богат – беден

Мнениеот miron » 05 Фев 2016, 15:47

Jully написа:Интересно е, че богатите мъже търсят бедни момичета, според мен е по-логично да са си богати с богати. :roll: Все съм си мислила, че пари при пари отиват и така е по-правилно, защото бедните момичета се шашват в условия на много голямо имане.

Е да не се покварени и да не искат да харчат много сигурно, ама той човек лесно се учи на хубавото и ще вземе и тя да пазарува в Гучи :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта