Преминаване към смесено хранене при децата

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот PasDeDeux » 10 Окт 2013, 09:55

Здравейте, мами!
Мисля, че няма такава тема, а е много важна. На нас ни предстои да минем на този следващ етап със смесеното хранене. Малчуганка е на 6 месеца и исках да получа съвети от вас, понеже на едни места пише, че най-добре е да се премине след 6 навършени месеца, а на други – след годинката. :!:

Но това само за млечните продукти ли се отнася (краве квасено мляко)или и за тези като варения картоф, а след това морков? :!: Адаптираното мляко от друга страна не е ли по-нездравословно за детето, от колкото киселото мляко, естествено, когато е качествено. :!:

От друга страна зная, че е най-добре да се кърми детето, колкото е възможно по-дълго, но една приятелка наскоро ми каза, че нейния лекар я е посъветвал да кърми до първата годинка, защото ако продължи ще й спадне имунитета.
Ако става въпрос, предпочитам детето ми да е здраво, а аз болна, но най-вече ми е интересно да чуя вашите мнения! :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот lussy » 29 Окт 2013, 14:00

Естествено, не е най-добрият начин с адаптираните млека, а това за имунитета на майката, според мен е пълна измишльотина. Най- добре ви я кърми, колкото е възможно по-дълго и двете ще бъдете добре!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Snejna » 10 Юли 2015, 11:45

lussy написа:Естествено, не е най-добрият начин с адаптираните млека, а това за имунитета на майката, според мен е пълна измишльотина. Най- добре ви я кърми, колкото е възможно по-дълго и двете ще бъдете добре!

До около 5 години примерно?!? :shock:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Мади Ранчева » 10 Юли 2015, 14:57

Snejna написа:
lussy написа:Естествено, не е най-добрият начин с адаптираните млека, а това за имунитета на майката, според мен е пълна измишльотина. Най- добре ви я кърми, колкото е възможно по-дълго и двете ще бъдете добре!

До около 5 години примерно?!? :shock:

Е, не е нещо невиждано, но едва ли много жени могат да го издържат това!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот dinkog » 10 Юли 2015, 15:16

Мади Ранчева написа:
Snejna написа:
lussy написа:Естествено, не е най-добрият начин с адаптираните млека, а това за имунитета на майката, според мен е пълна измишльотина. Най- добре ви я кърми, колкото е възможно по-дълго и двете ще бъдете добре!

До около 5 години примерно?!? :shock:

Е, не е нещо невиждано, но едва ли много жени могат да го издържат това!

Ти знаеш ли как изглежда дете на 5г то ще е абсурдно бе, и да се кърми още хахахахахх невиждано може и да не е, но определено не е резултат от нормално отглеждане на дете от нормални родители..
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Bambaa » 10 Юли 2015, 16:50

dinkog написа:
Мади Ранчева написа:
Snejna написа:До около 5 години примерно?!? :shock:

Е, не е нещо невиждано, но едва ли много жени могат да го издържат това!

Ти знаеш ли как изглежда дете на 5г то ще е абсурдно бе, и да се кърми още хахахахахх невиждано може и да не е, но определено не е резултат от нормално отглеждане на дете от нормални родители..

Може да са хипита, какво от това, не, че вярвам много на това, че детето е здраво благодарение на дългото кърмене, ама всеки има право на избор!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Elica » 10 Юли 2015, 16:54

Децата или са здрави или не, пък дали са кърмени 10 години или по-малко няма значение, стига вече сте предавали супер сили на кърменето.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2015, 08:59

На времето си захванвахме децата на 3 навършени месеци, сега на 6м. и отгоре на всичкото не могат да го направят като хората. :lol: :lol: :lol: В момента майките са абсолютни откачалки, всичко знаят, всичко могат и е едва ли не срамно, ако не правиш като тях. Децата трябва да се кърмят нормално, не до 5 години, това е извратено, аи самостоятелността на детето ще е направо клоняща към нулата. :mrgreen:
Разбирам до 2г. да се кърми, но до 5 е откачено. захранването е много важно и основна задача, почва се малко и упорито. Колкото повече се отлага, толкова по-трудно може да се захрани дете, което има изградени навици за хранене!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Snejna » 06 Окт 2015, 10:38

Сега е различно, много по-внимателно се захранват децата, може би точно заради факта, че се внимава да не им навреди някоя храна и се обръщша повече внимание на алергиите, защото напоследък има страшно много деца с алергии.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2015, 13:20

Snejna написа:Сега е различно, много по-внимателно се захранват децата, може би точно заради факта, че се внимава да не им навреди някоя храна и се обръщша повече внимание на алергиите, защото напоследък има страшно много деца с алергии.

Разбирам до някъде, но сега толкова трудно се захранват децата, до големи не могат да се хранят сами, до година ядат пюрета, крайно е просто.. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта