Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот YoLindi » 15 Окт 2013, 14:51

Вярвате или не, конския кестен може да ни избави, както от някой болести, така и да ни предпази от невидимия електросмог? Не? Само прочетете!

Мигрената, избухливостта, нервността, дисбаланса могат да бъдат премахнати само „с един кестен в ръка” или по-точно да се сложат под възглавницата 5-6 кестена.
:idea: Поставяйки кестен в джоба на панталона си, вие предпазвате 30-40% от тялото си от вредните лъчения на мобилните телефони и безжичните wi-fi устройства. :idea:

Най-простия опит, който може да се направи е с кестенче пред монитора на компютъра – реакцията е много по-бързо свиване от обичайното, понеже поглъща вредните лъчения.

Кестените са много добро и отдавна познато средство при болка и възпаление, при неспокоен сън, хемороиди, флебит и разширени вени.

Рецептата за: хемороиди, флебит и разширени вени:
ситно нарязани кестени се киснат 14 дни в люта ракия, в съотношение 2:10, след това, тази настойка, може да бъде използвана за различните цели.

За съжаление, не зная други рецепти и приложения на кестените.
Споделете навреме, докато ги има и можем да си съберем! :!: :!:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Конския кестен избавят от електрогмога и лекува хемороид

Мнениеот bojo_kolev » 15 Окт 2013, 14:55

За пръв път чувам нещо такова, зная че са отровни, но нямах идея, че могат да помагат. Аааа имаше, всъщност една рецепта, но не я помня, облекчаваше болките в ставите! :?:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороид

Мнениеот PasDeDeux » 22 Окт 2013, 00:02

Хахах, не съм и помисляла, че нещата които ни бият по главите, когато духне, всъщност искали да ни дадат идеята, че и от тях може да има такава полза!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот отчаяна » 10 Яну 2017, 12:38

Чувала съм, че като си държиш в ръката или пред себе си кестен, той обира негативната енергия. За другите лъчения вече не знам, може и да е така. Пък за лек си се ползва кестенът от памтивека.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2017, 11:23

отчаяна написа:Чувала съм, че като си държиш в ръката или пред себе си кестен, той обира негативната енергия. За другите лъчения вече не знам, може и да е така. Пък за лек си се ползва кестенът от памтивека.

Дали го вярваш това.... иначе казват и на леглото да си слагаш и на компютъра. :)) Ала бала малко...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот lini_leni » 16 Яну 2017, 14:30

Аз пред компютъра тогава трябва да наредя цяла кофа кестени, за да ме предпазват от лъченията :grin: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот tinkerbell » 17 Яну 2017, 13:27

Аз съм чувала, че с кестените се правят неща за флебит, подобряват кръвообръщение.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот BeenieGal » 17 Яну 2017, 15:10

tinkerbell написа:Аз съм чувала, че с кестените се правят неща за флебит, подобряват кръвообръщение.


Имаш предвид някакви мазила или отвари от кестен ли? Кестените също служат за лекарство и доста цярове има с тях.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Конския кестен избавят от електросмога и лекува хемороиди

Мнениеот kauda » 06 Окт 2017, 12:13

Тези неща само за мазане ли са, защото ако са за пиене, нали конския кестен е забранен за консумация, макар че разбрах, че испанците го приготвяли по някакъв начин..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron