Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот Harmony » 16 Окт 2013, 14:42

А вие забелязали ли сте това? :roll: Много жени не забелязват как се хранят, но всъщност, това е отражение на техния живот и характер. Разграничени са 4 основни типа маниери на хранене.

1.Стресираната
В момент на ярост се опустошава хладилника, а след това настъпва и момента на разкаянието. Не е много подходящо, дори е вредно.
Опитай се да се справиш с неприятните емоции по друг начин, освен с ядене – спортувай, виж се с близките си, прави секс, има много и различни начини от това да напълняваш от ярост.
И в личния живот се държиш по същия начин, може би, Приливите и отливите на аскетизъм и разкрепостеност трябва да бъдат балансирани. Изгради си постоянство, надеждност и стабилност.


2.Естета
Най-важното за теб не е храната, а обстановката, в която ще обядваш или вечеряш.
Естетизацията на живота е отзвук от твоя вътрешен страх от бъдещето или за забрава на миналото? Високомерното отношение към хората по-малко изтънчени от теб, няма да ти помогне.
Дай си свобода, с годините ще изпаднеш в състояние на самота и пустота.


3.Непукиста
Силната ти неорганизираност ти създава проблеми. Хапваш, само когато си гладна и с каквото ти попадне. Принципа ти на хранене трябва да бъде променен единствено и само от теб, в противен случай, рискуваш проблеми с храносмилането.
Отричаш значението на „правилното” хранене, точно както и установените правила. Не можеш, без това да се вписваш често в тях, точно заради това ги и отричаш. Трудностите при вземане на решения, също не липсват.
Ако има ред в ежедневието ти, това би ти помогнало да сложиш и ред в храненето си, както и в живота си.

4.Отличничката
Педантка относно калориите, броиш и следиш всяка една своя хапка. Парадокса е, че често си отпаднала, умората ти влияе силно, а стомашно-чревния тракт се бунтува. Мисля е време да прекрачиш принципите си и да си позволиш някое и друго лакомство.
Имаш неизразен вътрешен страх от смъртта. Бъди себе си, храни се, наистина здравословно и ще живееш дълго и щастливо. Единственото, което ти липсва е любов към самия живот.
Преувеличаваш значението на храненето, ти не си само тяло, което трябва да бъде снабдено с всички необходими му микроелементи. Радвай се на живота – хапвай вкусна храна, пийвай понякога по едно, прави добър секс, балансирай, не бъди педант.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот bojo_kolev » 16 Окт 2013, 14:45

Хаха, това май, не е само за жени, чак се засрамих малко, че съм си непускист. :oops:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот Harmony » 17 Окт 2013, 11:39

Много интересна тема, да, нормално е да отговаря начина, по който се храним на навиците ни и респективно на характера ни! :) ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 16:50

Най-добре са естетите, които се хранят с очите си,а след това с устата :) Така се наслаждават най-добре на храната и я приемат по най-здравословния начин,аз обаче съм от непукиста, просто да се наям,независимо от условията около мен.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот belleville » 04 Ное 2016, 18:00

Е само от тази гледна точка не бях поглеждала. Но има нещо вярно :wink: .
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот klara » 07 Ное 2016, 11:21

Аз ги прочетох и нито едно не отговаря на моя начин на хранене :lol: ! Какво ли значи това?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот Mon_ton » 11 Ное 2016, 17:00

Има нещо вярно, че храненето ни показва голяма част от нас самите и от нашето ежедневие.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Маниерите ни на хранене съответстват и на характера

Мнениеот iwoni » 14 Ное 2016, 13:01

Показва и на какво държиш и как приемаш живота.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron