Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот renetka » 06 Мар 2015, 14:21

Ето - по няколко капки и си имаме ароматен балсам за устни :) - "Най-често етеричните масла, който се използват в рецепти в кулинарията са: лимон, портокал, индийско орехче, черен пипер, мента, джинджифил, мандарина, градински чай/салвия, мандарина, лимонена трева, грейпфрут, копър, канела, риган, карамфил и босилек и др."
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Kremiliya » 06 Мар 2015, 15:40

НИкога не съм виждала етерично масло, от къде да си го намеря, това ще рече лимоново масло примерно, нали?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот renetka » 06 Мар 2015, 16:04

Kremiliya написа:НИкога не съм виждала етерично масло, от къде да си го намеря, това ще рече лимоново масло примерно, нали?

Ми да. Те са в малки шишенца като капки за уши, примерно, с капкомер или дозатор...В био магазините има 100% ;)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот ramimni » 17 Фев 2017, 15:43

А да се маже кожата на дете дали е подходящо кокосовото масло или не е препоръчително?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2017, 15:59

ramimni написа:А да се маже кожата на дете дали е подходящо кокосовото масло или не е препоръчително?

Страхотно е дори! Аз мажа моите от години само с кокосово масло, никакви други варианти, за зимата им мажа лицето, ръцете, устните, всичко, не се напуквати нямат ранички от студа и от вятъра така, както имаше преди. Дори, мисля, че и за бебета няма проблеми, но за бебета всяко нещо само с изричното мнение и на лекаря!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Yunona » 17 Фев 2017, 16:05

Включвам се с една рецепта за маска за лице, която открих наскоро. Страхотно се отразява на моята суха, 44-годишна кожа :)
-1 чаена лъжичка матча (стрит на прах японски зелен чай). Предполагам, че и с друг зелен чай става, но трябва да е смлян.
- 1/2 чаена лъжичка топла вода (аз слагам розова)
- 1 чаена лъжичка кокосово масло
Първо се смесват зеления чай и водата, после се добавя маслото. Ако е нужно, добавете още масло.
Маската се нанася на сухата и чиста кожа на лицето и шията. Отмива се след 15 минути.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2017, 16:34

Звучи супер маската, Yunona, ще я изпробвам! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron