Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот MollyDolly » 24 Окт 2013, 12:47

Видях, че няма тема за кокосовото масло, а все повече го срещам в различни рецепти, заради това се поразтърсих за полезните му действията върху нашето тяло. Подтикна ме това, че една приятелка ми разказа как докато детето й е било болно от пневмония и освен лекарствата, му е давала кокосово масло. Детето е оздравяло по-бързо в сравнение с другите малчугани в болницата!

Едно от впечатляващите са свойства на кокосовото масло е за подобряване на сърдечносъдовата дейност. То може да редуцира „лошия” холестерол в тялото, като е най-добре е да се използва при печене или за салатен дресинг.

Смята се, че кокосовото масло повлиява добре и щитовидната жлеза. Тези, които са изпробвали установяват, че температурата и растежът на косата им се подобряват и имат по-малко усещане за умора.

И имуностимулиращите му свойства не са за подценяване, защото притежава анти-инфекциозно действие.

Естествено, няма как да не споменем подхранващите му свойства за кожата и подмладяващия ефект, който има.
Но по-интригуващи са свойствата на кокосовото масло при свалянето на излишните килограми.
Ето и една примерна диета, която и аз мисля да започна, естествено от понеделник! :)

Не искам да се доверявам сляпо на рецептите пуснати в мрежата, затова очаквам съвети.
От мен са действията, а от вас изпитаните рецепти!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото, а реце

Мнениеот M.Tasheva » 24 Окт 2013, 13:03

Не знаех, че има толкова много действия върху организма, но аз често си приготвям, а и на децата им харесва салатка с домати и спанак полети с разтопено кокосово масло. Лесно, свежо и много вкусно.
Чела съм и за кокосово олио, но никъде не съм виждала по магазините, но не мисля, че ще е по-добро от маслото. :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецеп

Мнениеот Zlatoto_87 » 09 Ное 2013, 23:38

Това за отслабването е вярно. Вече го чувам от няколко места!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Kremiliya » 09 Фев 2015, 15:07

А как да си изберем масло, което е и за хапване, има ли значение? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2015, 16:35

аз искам да си взема за готвене и за похапване, много не съм по козметиката, но по яденето на полезни неща много си падам! От къде се намира?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Elica » 09 Фев 2015, 17:58

НЕ съм ползвала досега кокосово масло за съжаление, а знам че е супер ефикасно :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот mix_twix » 09 Фев 2015, 18:25

Имах едно гадже, което беше много био и еко мацка, мажеше се с кокосово масло, после толкова апетитно миришеше! :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2015, 10:06

Много искам да си взема кокосово масло, за да го използвам в разни салати да речем :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот renetka » 10 Фев 2015, 14:12

За салати не знам, но аз си взимам от магазин Зоя или от био щанда във Фантастико. Принципно го ползвам за домашни бонбони. Може би това за салати е друго, защото това, което аз ползвам е доста твърдо и се разтопява на водна баня...Мисля, че твърдото за готвене става и за козметични цели...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Полезните действия на кокосовото масло за тялото и рецепти

Мнениеот Andrey » 10 Фев 2015, 14:44

renetka написа:За салати не знам, но аз си взимам от магазин Зоя или от био щанда във Фантастико. Принципно го ползвам за домашни бонбони. Може би това за салати е друго, защото това, което аз ползвам е доста твърдо и се разтопява на водна баня...Мисля, че твърдото за готвене става и за козметични цели...

Тцъ, то все е едно и също, сигурно за салатата трябва просто да го разтопиш :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron