Възпалено гърло - домашни методи за лечение, тест за проверка за нуждата от лекар

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Darina » 30 Ное 2012, 16:08

pasta написа:За възпаленото гърло помага много и компрес с извара-Един литър прясно мляко го слагаш да заври и прибавяш 2 - 3 суп.лъжици оцет или лимонтузо, вариш около 1 минута и оттегляш от котлона , поставяш го на тензух или цедка , не за дълго , колкото само да махнеш излишната вода , коята се отделя.Изварата се намазва на марля около 1см дебело и после с фолио/готварско се фиксира на гушката ,като изварата да обхваща от сливица до сливица и отгоре шалче да придържа и запазва топлината.Стои се с компреса 8 часа.

За изварата и аз съм чувала, че е много ефикасна при възпаления, но лично да си призная не съм пробвала рецепта с извара. Просто рядко боледуваме, да чукна на дърво!
Darina
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2012, 18:55

Re: Възпалено гърло

Мнениеот desita@ » 22 Дек 2012, 01:30

Гаргара със солена вода-на 200мл.вода слагам 1ч.л сол,прави се гаргара на всеки два часа.Доста е неприятно,но много помага.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 16:26

У нас ползваме най-вече компреси- от извара и класическия за България- ракия и черен пипер. Наистина са много ефикасни, вярно,че усещането не е много приятно, но помагат и за няколко дни си много по-добре, но трябва да се внимава при сгряващите компреси,ако имаме висока температура.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възпалено гърло

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 17:52

Много рецепти има за възпалено гърло, аз си хапвам лукчета много, изобщо цялото преглъщане помага да се оправим, така че смучете всякакви бонбони :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Lollipop » 10 Яну 2015, 12:37

Още леко като ме заболи гърлото и започвам да смуча лукчета - от зелените и вечерта - компрес ракия и черен пипер, досега съм карала само веднъж гнойна ангина, но беше някакъв вирус, който се развиваше за часове.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Elica » 23 Фев 2015, 20:55

Аз си хапвам мед с лимон и джинджифил за гърлото и си правя гаргара с лимон ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Malina » 23 Фев 2015, 21:17

У дома сега всички сме с възпалено гърло, направо е кошмарно, мисля да пробвам гаргарата от топла вода, сол и сода.. дано да има ефект, приготвила съм и компрес с извара. :geek:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Mon_ton » 24 Фев 2015, 18:13

Malina написа:У дома сега всички сме с възпалено гърло, направо е кошмарно, мисля да пробвам гаргарата от топла вода, сол и сода.. дано да има ефект, приготвила съм и компрес с извара. :geek:

Много помага аз съм си правила, изпих една чанта лекарства и с извара на компрес и гаргара ми мина за 3 дена!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възпалено гърло

Мнениеот silver933 » 26 Фев 2015, 12:59

Mon_ton написа:
Malina написа:У дома сега всички сме с възпалено гърло, направо е кошмарно, мисля да пробвам гаргарата от топла вода, сол и сода.. дано да има ефект, приготвила съм и компрес с извара. :geek:

Много помага аз съм си правила, изпих една чанта лекарства и с извара на компрес и гаргара ми мина за 3 дена!

И аз си правя сега компреса с извара, ама много ми пада от врата и мисля, че нищо не върша.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Възпалено гърло - домашни методи за лечение, тест за проверка за нуждата от лекар

Мнениеот Rali_hr » 26 Фев 2015, 14:10

Пробвай да го сложиш шала през главата си да държи хубаво и да не се изсулва от сливиците ти :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта