Бирена мая за здрава кожа и коса

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот sofi_black » 21 Ное 2013, 15:26

Преди два месеца започнах да пия бирена мая. Първоначалната идея беше, за да кача някой и друг килограм и да подсиля организма си, но забелязах, че ноктите ми спряха да се лющят и чупят, косопада намаля, а лицето ми си възвърна тена си.
Като видях на къде са тръгнали нещата, погледнах в интернет допълнително за маски за здрава кожа и коса с бирена мая.

Изпробвах много рецепти, но две ми станаха любими, сега ще ви ги споделя!

Първата е за избелване на кожата на лицето, понеже от известно време започнаха да се появяват петънца, ето я:
20гр. бирена мая се смесват с 2% р-р на кислородна вода, докато стане на каша, след което се налага на лицето за 10 мин., а след това се изплаква!

Моята коса е доста тънка, а от неспирният косопад, започна да се поразрежда, затова използвам маска за заздравяване и укрепване на косата!
20гр. бирена мая смесвам с ¼ кофичка кисело мляко оставя се да престои на топло (аз го оставям през нощта) и след намазване го оставям да престои час и половина или два, след което отмивам с шампоан!

Успех с разкрасяването! ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот sofi_black » 21 Ное 2013, 15:27

Все пак очаквам и нови изпробвани предложения за рецепти с бирена мая или пък само бира? ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот annydance » 21 Ное 2013, 15:33

И аз съм пила бирена мая и наистина подсилва организма, но сега си правя само една маска за сгъстяване на косата: 100гр корички от ръжен хляб и една стъклена бутилка гореща бира, престоява 2-3 часа и се получава каша, след като изтече времето се мажа и стоя колкото се може повече. Забравих да кажа, че се слага на измита коса.
За сега ми действа доста добре, а миризма не остава, понеже се суша със сешоар, а той издухва всичко :D
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот M.Tasheva » 22 Ное 2013, 12:27

Аз съм пила витамини, в които се съдържа бирена мая. За десет дни, започнах прогресивно да качвам килограми и така доста бързо ме отказаха!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот nushi.kisyova » 22 Ное 2013, 14:06

Още от едно време беше станало модерно жените да си поливат косите с бира, за да са меки и здрави. Какво да ви кажа и като не се ползваха сешоари, познайте дали не миришеше на алкохолик, като престои и изсъхне хаха чудни жертви! :)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Бирена мая за здрава кожа и коса

Мнениеот fairy » 05 Май 2016, 15:39

Тази рецепта я знам от приятелка, която я ползваше срещу мазна кожа и акне. 4 с.л. бирена мая се смесват с розова вода, да стане на каша. Нанася се върху лицето и престоява 20-30 минути. После се измива с топла вода.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron