мотилиум, церукал и зирид - взаимозаменяеми ли са?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

мотилиум, церукал и зирид - взаимозаменяеми ли са?

Мнениеот sarrummann » 26 Мар 2014, 15:03

Здравейте! Въпросът ми е към някой представител на аптеки Фрамар. Страдам от ГЕРБ на стомаха и трима различни лекари гастроентеролози ми предписаха три различни лекарства - мотилиум, церукал и зирид. И трите действат стимулиращо на храносмилането, като усилват мотилитета на стомаха - така прочетох в листовките им. Въпросът ми е - взаимозаменяеми ли са трите лекарства?
sarrummann
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2014, 13:58

Re: мотилиум, церукал и зирид - взаимозаменяеми ли са?

Мнениеот FramarLekari » 27 Мар 2014, 14:58

sarrummann написа:Здравейте! Въпросът ми е към някой представител на аптеки Фрамар. Страдам от ГЕРБ на стомаха и трима различни лекари гастроентеролози ми предписаха три различни лекарства - мотилиум, церукал и зирид. И трите действат стимулиращо на храносмилането, като усилват мотилитета на стомаха - така прочетох в листовките им. Въпросът ми е - взаимозаменяеми ли са трите лекарства?

Здравейте, Sarrummann!

И трите лекарства са от една група наречени средства за стимулиране на перисталтиката и имат сходно действие. Съветът ни е да се доверите на един от лекарите и да следвате само неговите препоръки, защото в противен случай рискувате да не проведете правилно лечение.

С уважение,
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта