Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Pamela » 21 Ное 2016, 14:45

Здравейте на 21 години съм наскоро родих ,не кърмя. Наскоро си напипах съвсем случайно малко топче под лявата мишница,не ме боли и трудно се напипва,мести се при допир. Имам такова и зад ухото и във вътрешната част на бедрото. Бихте ли ми казали какво може да е това според Вас,да се притеснявам ли?
Pamela
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2016, 14:38

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 22 Ное 2016, 00:18

Василева 12345 написа:Здравейте, на 43 години съм и по време на безплатните профилактични прегледи при проведена мамография в две проекции "се установяват начални двустранни инволутивни промени. Мастопатични промени с дифузен характер. Сред мастопатичните промени - кръгли сенки с хомогенна плътност като при кисти.
В долно-медиален квадрант на лявата гърда се вижда звездовидна сянка с размери 10 мм. Без данни за други лезии в свете гърди. Без уголемени лимфни възли в двете аксили.
Заключение : Двустранни фиброкистични промени.
Суспектна лезия на лява гърда."
Какво означава това, изисква ли спешно хирургично лечение? Задължително ли е диагнозата да е рак? Нямам изтичане на течност от гърдите
Предварително Ви Благодаря

Здравейте!
Наличието на звездовидна лезия изисква допълнително уточняване с ехограф, при нужда и биопсия. Трудно мога да ви кажа само по тези данни за какво се касае, без да видя мамографията, да палпирам суспектната зона и да видя ехографски как изглежда тази зона.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Василева 12345 » 22 Ное 2016, 21:17

Dr Rumen Tulev написа:
Василева 12345 написа:Здравейте, на 43 години съм и по време на безплатните профилактични прегледи при проведена мамография в две проекции "се установяват начални двустранни инволутивни промени. Мастопатични промени с дифузен характер. Сред мастопатичните промени - кръгли сенки с хомогенна плътност като при кисти.
В долно-медиален квадрант на лявата гърда се вижда звездовидна сянка с размери 10 мм. Без данни за други лезии в свете гърди. Без уголемени лимфни възли в двете аксили.
Заключение : Двустранни фиброкистични промени.
Суспектна лезия на лява гърда."
Какво означава това, изисква ли спешно хирургично лечение? Задължително ли е диагнозата да е рак? Нямам изтичане на течност от гърдите
Предварително Ви Благодаря

Здравейте!
Наличието на звездовидна лезия изисква допълнително уточняване с ехограф, при нужда и биопсия. Трудно мога да ви кажа само по тези данни за какво се касае, без да видя мамографията, да палпирам суспектната зона и да видя ехографски как изглежда тази зона.

Благодаря Ви, за
Отговора не съм от Пловдив. Записаха ми час за ехография за след малко повече от две седмици, дано не са много
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот faierpol » 23 Ное 2016, 12:41

Dr Rumen Tulev написа:Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!

Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!

Здравейте Д-р Тулев!Вчера ходих на преглед и сега ще ви напиша дословно резултата от клиничната диагноза:ИНТЕРПРЕТАЦИЯ:Двустранна мамография-коси проекции-дифузно плътни млечни жлези-фиброзна мастопатия.
УЗ контрол-
ДМЖ-фиброзна мастопатия.
Л.възли в дясна аксила с размери до 29/8мм и нормална структура.
ЛМЖ-фиброзна мастопатия.В горен латерален квадрант ретроареоларно се скенира недобре отграничима хипохетероехогенна формация с микрокалцификати и размери около 29/38мм.Лимфедем в долните квадранти.
Л.възел в лява аксила с размери 30/15мм,с неправилно конфигуриран паренхим и запазен хилус.
faierpol
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2016, 11:44

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 23 Ное 2016, 22:15

faierpol написа:
Dr Rumen Tulev написа:Тук можете да зададете своите въпроси в областта на туморните заболявания на млечната жлеза.
На вашите въпроси ще отговори д-р Румен Тулев - хирург - онколог!

Повече за д-р Тулев и неговата практика, можете да научите от Справочник Фрамар!

Както и на официалната страницата за медицинска информация на д-р Тулев!

Здравейте Д-р Тулев!Вчера ходих на преглед и сега ще ви напиша дословно резултата от клиничната диагноза:ИНТЕРПРЕТАЦИЯ:Двустранна мамография-коси проекции-дифузно плътни млечни жлези-фиброзна мастопатия.
УЗ контрол-
ДМЖ-фиброзна мастопатия.
Л.възли в дясна аксила с размери до 29/8мм и нормална структура.
ЛМЖ-фиброзна мастопатия.В горен латерален квадрант ретроареоларно се скенира недобре отграничима хипохетероехогенна формация с микрокалцификати и размери около 29/38мм.Лимфедем в долните квадранти.
Л.възел в лява аксила с размери 30/15мм,с неправилно конфигуриран паренхим и запазен хилус.

Здравейте! Какво точно питате?
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот reneta2002 » 31 Яну 2017, 12:26

Здравейте докторе, ходих на преглед с мамограф и получих следните резултати:
Данни за малък фиброаденом с р-ри 7/6 мм. в горнолатералния квадрант на дясна мл. жлеза -кат.3 по Bi-RADS. Малък нитромамарен линфен възел 4/3 мм. в същия квадрант аксиларно. Изразена съдова мрежа. Малки вкалцени кисти 1мм. в лява гърда.
Моля да ми напишете сериознастта на откритите неща, нужда от операция или други мерки, последствия и т.н.
Благодаря предварително!
reneta2002
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2017, 12:11

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 31 Яну 2017, 12:52

reneta2002 написа:Здравейте докторе, ходих на преглед с мамограф и получих следните резултати:
Данни за малък фиброаденом с р-ри 7/6 мм. в горнолатералния квадрант на дясна мл. жлеза -кат.3 по Bi-RADS. Малък нитромамарен линфен възел 4/3 мм. в същия квадрант аксиларно. Изразена съдова мрежа. Малки вкалцени кисти 1мм. в лява гърда.
Моля да ми напишете сериознастта на откритите неща, нужда от операция или други мерки, последствия и т.н.
Благодаря предварително!

Здравейте!
Не мислите ли, че е несериозно по едно описание от мамография да мога да дам отговор на въпросите ви, без дори елементарен преглед. Единствено мога да кажа, че няма данни за злокачествено образувание.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Стела.Коста » 17 Фев 2017, 00:27

Здравейте!Гърдата на съпруга ми е подута и болезнена от около месец.Каква може да е причината и при какъв специалист трябва да се прегледа.Мъж на 33години е.
Стела.Коста
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Фев 2017, 17:54

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 17 Фев 2017, 08:11

Стела.Коста написа:Здравейте!Гърдата на съпруга ми е подута и болезнена от около месец.Каква може да е причината и при какъв специалист трябва да се прегледа.Мъж на 33години е.

Здравейте!
Най честа причина за тези оплаквания е гинекомастията
. Може да се прегледа от хирург, а той ще го насочи, какви изследвания са необходими.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Мишева » 08 Мар 2017, 11:20

Здравейте,д-р Тулев!Имам въпрос към вас ,но преди това малко предистория.
Открих си бучка в едната гърда ,отидох на ехограф,резултата от ехологията е следния:Дифузна фиброкистична преустройка на на паренхима.ДМЖ-Ретромамиларно се установява аехогенна лезияс р-ри 29мм на 17мм с участък хиперехогенна структора пристенно разположен дорзално. Възможно стара кистаНе се установяват други патологични лезии,суспектни за солидни,както и паренхимни дисторзии. АКСИЛИ-без лимфни модули.

Косултирах се с мамолог от онко диспансер,който след пункция пусна хистологично изследване ,резултата от който
е:Много еритроцити и безструкторна материя.
Мамологът ми каза ,че образованието е доброкачествено ,но все пак трябва да се махне,та въпроса ми към вас е:
Какво значат тези еритроцити там на това място /при пункцията доктора ми каза че имало малко кръв/ и дали лекарят не се опитва да ми спети лошата диагноза ?
Благодаря ви предварително за отговора !
Мишева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2017, 10:43

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта