Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 08 Мар 2017, 12:16

Мишева написа:Здравейте,д-р Тулев!Имам въпрос към вас ,но преди това малко предистория.
Открих си бучка в едната гърда ,отидох на ехограф,резултата от ехологията е следния:Дифузна фиброкистична преустройка на на паренхима.ДМЖ-Ретромамиларно се установява аехогенна лезияс р-ри 29мм на 17мм с участък хиперехогенна структора пристенно разположен дорзално. Възможно стара кистаНе се установяват други патологични лезии,суспектни за солидни,както и паренхимни дисторзии. АКСИЛИ-без лимфни модули.

Косултирах се с мамолог от онко диспансер,който след пункция пусна хистологично изследване ,резултата от който
е:Много еритроцити и безструкторна материя.
Мамологът ми каза ,че образованието е доброкачествено ,но все пак трябва да се махне,та въпроса ми към вас е:
Какво значат тези еритроцити там на това място /при пункцията доктора ми каза че имало малко кръв/ и дали лекарят не се опитва да ми спети лошата диагноза ?
Благодаря ви предварително за отговора !

Здравейте!
При пункцията се нараняват тъканите в съседство с кистата, при което се отделят еритроцити. Няма причина за притеснение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот хераково » 14 Мар 2017, 20:08

Здавейте доктор Тулев.Искам да ви попитам за моята майка която е на 66 г.и беше оперирана от инванзивен дуктален карценом на лявата гърда с хер 2 позитивен и премахване на лимфните възли.Във лимфните възли нищо не се открива.Гърдата е запазена.Има болки и киселини в стомаха със високо кръвно и захар.Засега никъде не се откриват метастази.Предложено е лъчелечение и ампули Херцептин.Насочени сме в сити клиник онкология.Моля ви да ми кажете дали има някакъв шанс
хераково
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2017, 19:49

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 16 Мар 2017, 12:08

хераково написа:Здавейте доктор Тулев.Искам да ви попитам за моята майка която е на 66 г.и беше оперирана от инванзивен дуктален карценом на лявата гърда с хер 2 позитивен и премахване на лимфните възли.Във лимфните възли нищо не се открива.Гърдата е запазена.Има болки и киселини в стомаха със високо кръвно и захар.Засега никъде не се откриват метастази.Предложено е лъчелечение и ампули Херцептин.Насочени сме в сити клиник онкология.Моля ви да ми кажете дали има някакъв шанс

Здравейте!
Задавате ми труден въпрос, на който никой освен времето може да отговори. Липсата на лимфни метастази е добър прогностичен белег, но всичко е много индивидуално. За това е необходимо проследяване поне 5 години.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот elena.andonova » 20 Мар 2017, 19:48

Здравейте,д-р Тулев на последната ми мамография на резултата ми пише лекостепенна кистозна мастопатия+калциран лимфен възел в дясно.Какво означава калциран лимфен възел?

Благодаря предварително!
elena.andonova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2017, 19:32

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 20 Мар 2017, 21:21

elena.andonova написа:Здравейте,д-р Тулев на последната ми мамография на резултата ми пише лекостепенна кистозна мастопатия+калциран лимфен възел в дясно.Какво означава калциран лимфен възел?

Благодаря предварително!

Здравейте!
Това са наши медицински термини, които не е необходимо да знаете. Важното е че няма нищо в мамографията, което трябва да ви обезпокои.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот remarek » 04 Апр 2017, 21:08

Здравейте, д-р Тулев! Бихте ли разтълкували тези резултати от ПЕТ скенер! Знаем,че нещата не са добре,но не знаем доколко са зле.
Торакс: Визуализира се парастериален лимфен възел в ляво на нивото на 2-ро ребро с SUVmax-7.4, с размер 9/13mm.
В дясна аксила, зад големия пекторален мускул се визуализира лимфен възел с надфонова SUVmax-1.7 и размер 10/9mm, както и постоперативни промени в аксилата с SUVmax-1.4mm.
Заключение: ПЕТ/КТ данни за дисеминация на заболяването в метаболитно активен парастериален лимфен възел в ляво и субпекторален в дясно.
http://prikachi.com/images.php?images/303/9084303x.jpg
Благодаря!
remarek
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2017, 21:03

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот slavovska » 15 Май 2017, 19:44

Здравейте, налага ми се да пия противозачатъчни хапчета, но съм чувала, че предразполагат към рак на гърдата. Искам да попитам какъв е рискът ?
slavovska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2017, 19:40

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 09 Юни 2017, 00:01

slavovska написа:Здравейте, налага ми се да пия противозачатъчни хапчета, но съм чувала, че предразполагат към рак на гърдата. Искам да попитам какъв е рискът ?

Здравейте! За да се определи риска от рак на гърдата има много други фактори като вашата възраст, структура на гърдите, евентуална наследственост по майчина линия и много други фактори. Ако се налага лечение с противозачатъчни за кратък период 5-6 месеца, рискът е минимален.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот nickin » 21 Юни 2017, 09:47

Здравейте д-р Тулев,на жена ми и тръгна кърма от гърдите и цикълй и избързва с 1 седмица,последната и бременност беше преди 3 години ако това има значение родила ми е две деца при опипване от гинеколог нищо не се установи само някакво изпъване я попита докторката да не би да усеща хормона Пролактин и е в нормите.Преди шест месеца прави аборт и ходихме на преглед да не би пак да е забременяла но не всичко е наред
nickin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2017, 09:32

Re: Туморни заболявания на млечна жлеза - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 21 Юни 2017, 11:42

nickin написа:Здравейте д-р Тулев,на жена ми и тръгна кърма от гърдите и цикълй и избързва с 1 седмица,последната и бременност беше преди 3 години ако това има значение родила ми е две деца при опипване от гинеколог нищо не се установи само някакво изпъване я попита докторката да не би да усеща хормона Пролактин и е в нормите.Преди шест месеца прави аборт и ходихме на преглед да не би пак да е забременяла но не всичко е наред

Здравейте!
Не разбрах въпроса ви. Надали има кърма, по вероятно има секрет.При мастопатия,често се среща. Дали е бременна, аз не мога да кажа.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Тумори - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта