Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот miron » 14 Окт 2015, 14:02

Някои казват, че лавандулата ги гони, обаче не действа, пробвах го и никва работа не върши.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Lisica » 14 Окт 2015, 14:53

miron написа:Някои казват, че лавандулата ги гони, обаче не действа, пробвах го и никва работа не върши.

Явно колкото и да ни се иска най-добрият начин си остават репелнтите от магазина. :lol:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот belleville » 23 Окт 2015, 16:52

Lisica написа:
miron написа:Някои казват, че лавандулата ги гони, обаче не действа, пробвах го и никва работа не върши.

Явно колкото и да ни се иска най-добрият начин си остават репелнтите от магазина. :lol:

Може и така е, а може и miron да не се е облял с достатъчно лавандулово масло :lol:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Elica » 30 Окт 2015, 22:38

Ако количеството е докато и животни в размера на котка започнат да припадат, май ще си остана на репеленти хаха :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Lisica » 26 Май 2017, 13:45

Лимонената трева ги гони, не лавандулата, за босилека също казват, че ги гони и едва ли не, слагаш си една саксия на прозореца и те вече не влизали (да, бе,да). Влизат си и още как. Явно обаче от мизирмата на лимонената трева се гонят, защото всички репеленти са с този аромат. Обаче не знам да има такова масло... :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Lollipop » 05 Сеп 2018, 09:36

На мен ми е направо невъзможно това. Бяха ми казали с етерично масло от лавандула да се мажа, взехме, капахме, издушихме се ние, комарите си продължиха да ни ядат. С розмарин не съм пробвала,ама само ми остава да мириша на печени картофи, та като цяло не мога да взема решение. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта