Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 14:43

Нали трябва да запомниш, защо нещо не ти харесва, то е незначително, защо ти е харесвало.
Аз да ви кажа, когато съм ядосан или имам причини да не се чувствам добре, то тогава и физически се чувствам зле - замаян съм, имам главоболие, усещам сякаш панически атаки, много е кофти. Затова пък когато ми е добре и физически се чувствам идеално. Има си влияние и то много сериозно, за тва заради скапания стрес толкова болести имаме всички на главата си още от млади години.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот ramimni » 09 Юни 2016, 15:12

Като помним само лошите неща затова все ще сме стресирани. И като обръщаме по-голямо внимание на тях нищо друго не правим освен да се разболяваме, сами си го правим.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот silver933 » 25 Авг 2016, 09:28

ramimni написа:Като помним само лошите неща затова все ще сме стресирани. И като обръщаме по-голямо внимание на тях нищо друго не правим освен да се разболяваме, сами си го правим.

Съгласен съм, Все имам чувството, че способността на хората е да запомнят лошото. То хубаво да си вземаш поуки, ама да помниш само лошите неща....
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот red_eyes » 25 Авг 2016, 09:39

Влияят и още как! То няма и друг начин, всичко е свързано. Прави са хората, като казват "Яж, пий, носи си новите дрехи" :smile: . С колкото по-малко глупости се занимаваш и отдаваш минимум внимание на лошо и ненужно, толкова по-добре. Няма как да си все весел и да се държиш като надрусан през цялото време, но поне да не се задълбочаваме в отрицателните неща.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот S_Milenska » 25 Авг 2016, 10:24

red_eyes написа:Влияят и още как! То няма и друг начин, всичко е свързано. Прави са хората, като казват "Яж, пий, носи си новите дрехи" :smile: . С колкото по-малко глупости се занимаваш и отдаваш минимум внимание на лошо и ненужно, толкова по-добре. Няма как да си все весел и да се държиш като надрусан през цялото време, но поне да не се задълбочаваме в отрицателните неща.

Абе то понякога това гадното ти се набива на очи и не можеш да го извадиш от себе си, колкото и усилия да полагаш. Не е ли по-добре понякога да пуснеш емоциите ти да избушуват като ураган и да се успокоиш, отколкото да се правиш, че не обръщаш внимание и че всичко е наред. И до кога можеш да издържиш по този начин?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот miron » 08 Мар 2017, 15:46

Емоциите, че влияят е ясно, когато сме притеснени, то имаме и сърцебиене, и световъртежи и какви ли още не неразположения.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот m0n4eto » 09 Мар 2017, 15:38

О да със сигурност.. стресът особено много спомага за напълняването и остаряването. :mad: А и двете неща веднъж допуснеш ли ги после справянето с тях е много трудно и и почти невъзможно и в повечето случаи трябва да прибегнеш до пластичната хирургия, ако искаш сигурни и постоянни резултати.. За това не трябва да допускаме негативните емоции да ни завладяват. :banghead:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Смятате ли, че емоциите ни влияят и на физическото ни тяло?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2017, 15:44

m0n4eto написа:О да със сигурност.. стресът особено много спомага за напълняването и остаряването. :mad: А и двете неща веднъж допуснеш ли ги после справянето с тях е много трудно и и почти невъзможно и в повечето случаи трябва да прибегнеш до пластичната хирургия, ако искаш сигурни и постоянни резултати.. За това не трябва да допускаме негативните емоции да ни завладяват. :banghead:

Охг,какво да ти кажа, наистина влезеш ли в такъв омагьосан кръг излизане няма, но никой не е застрахован. Колкото и да искаме да мислим положително, не ни се случват само положителни неща, за да се случва това нещо, все има някакви случки и недоразумения, които променят нещата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта