Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот pravilno » 14 Май 2016, 16:52

И аз мисля, че е в реда на нещата да помагат. Моят син е на 10 и понякога ми помага със сервирането и изхвърлянето на боклука. Като го помоля, се отзовава веднага и с готовност, иначе не се сеща сам :lol: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот pavleta » 16 Май 2016, 09:33

Отчитам като своя грешка недостатъчното поемане на такава отговорност от страна на моето чедо. Може би трябваше да настоявам повече да помага, а не аз да правя всичко вместо него :sad: . Хем се ядосвам на неангажираността му, хем манията ми да правя всичко сама, защото смятам, че така ще стане най-добре, пречи на желанието ми да го уча на отговолност :sad: . Абе шашава работа!
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2016, 11:43

pavleta написа:Отчитам като своя грешка недостатъчното поемане на такава отговорност от страна на моето чедо. Може би трябваше да настоявам повече да помага, а не аз да правя всичко вместо него :sad: . Хем се ядосвам на неангажираността му, хем манията ми да правя всичко сама, защото смятам, че така ще стане най-добре, пречи на желанието ми да го уча на отговолност :sad: . Абе шашава работа!

Ааа, недей че тепърва и с времето ще си чукаш главата, давай докато можеш да промениш нещо. Горката жена, която ще го вземе един ден ;)))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот balsam » 23 Авг 2016, 14:04

Открих, че простата и обикновена молба върши много повече работа от назидателното напомняне или директното заповядване. Даже ме пита дали може да ми помогне с миенето на чиниите :smile: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта