Какви са любимите ви игри от детството?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Локумът » 13 Яну 2016, 21:57

rabotnata pchela написа:Аз пък много мразех да редя пъзели или да играя с кукли, обичах да рисувам и оцветявам. ;) Сега пък виждам в малкия точно обратното - колкото по-активно, толкова по-добре за него.

Всяко дете спореед своя си кеф хехе.
Иначе като малки стреляхме с едни фунийки и еди хартиенибстрелички. Правехме си и малки прсшки и стреляхме с някви метални пластинки,забравил съм вече какви бяха
Някой помни ли как се правехс тея фунийки?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Яну 2016, 11:22

леле, тези фунийки как ги мразех! Една ми се беше навряла в ухото, истински кошмар! :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот pravilno » 29 Яну 2016, 15:05

Сега децата си измислят някакви други игри и май не знаят нашите :sad:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот klara » 10 Сеп 2016, 16:01

А, все се намира някой да разкаже за игрите, които са се играли преди години. По-малките може и да проявят интерес, но май е за кратко.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Локумът » 20 Дек 2016, 17:08

Ся им викаме тва е опасно, онова е опасно и не става... :roll: Тея фунийки ги нацепвахме и какви ли не глупости стреляхме, ся пазим все..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 01:23

Аз най-много обичах да си играя с барбитата. :grin: Имах сигурно около 30 и само 2 Кен-овци. :lol: За Коледа като си съберях пари, им купувах я кухня, я хол, я спалня и си имаха всичко. Всеки ден с една моя приятелка се събирахме у нас или у тях и всяка си носеше цялата покъщина - разпъвахме едни софри и всеки ден правехме сватби, после се раждаха децата и т.н. Куклите ги кръщавахме на героите от някой актуален сериал - например "Сънсет бийч" и "Клонинг". Играехме на лекарки, на учителки, на майки. :lol: На улицата с другите деца играех на Съдже, на ръбче (игри с топка), криеница (много обичах вкъщи да се крия под леглото и зад тоалетката. :lol: Там нямаше как да ме намерят. Много играехме и на Дама и Шоколад. :lol: Също така и футбол съм играла с момчетата от квартала. И още много неща, но в момента не мога да си спомня всичко.
Ех, сега като си припомних всичко това и ми стана едно носталгично..Най-хубавото време в живота на човек наистина е детството. :cheerleaderkid: :heartbeating:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот iwoni » 21 Дек 2016, 11:00

Тези съдже и шоколад не съм ги чувала :lol: . Как се играят? Ние много играехме на криеница, ръбче, федербал. На фунийки не съм, и тогава опасно ми изглеждаше.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 16:26

iwoni написа:Тези съдже и шоколад не съм ги чувала :lol: . Как се играят? Ние много играехме на криеница, ръбче, федербал. На фунийки не съм, и тогава опасно ми изглеждаше.



О, да - и ние играехме на федербал, както и на волейбол.
Съдже е игра с топка. Един я подава, а другите деца са седнали. Този, който подава казва например: 1.Ти ще се омъжиш на 15 (първо хвърляне), на 25 (второ хвърляне), на 60 (трето хвърляне); 2.Ще имаш: 5, 10, 20 деца и когато предложението ти харесва, хващаш топката. Обаче ако я изпуснеш, ти се пада последното, което той е предложил - в случая на 60 г. и 20 деца :lol: и т.н. И така се задаваха към 20-30 въпроса.
А Шоколад е малко подобно на Дама - очертавахме за земята с тебешир голям шоколад и трябваше да прескачаме блокчетата със затворени очи без да настъпваме линиите. Много се карахме кой и дали е настъпил линията или не. :lol: Беше забавно ама помня, че много се нервех, когато не печелех аз - не обичам да губя. :lol:
Също така много играехме на Не се сърди човече, на Монополи и Микадо (една игра с пръчици).
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот ivoblinc » 23 Дек 2016, 15:24

Вие на доста неща сте играли, браво на вас :smile: . Не сте си губили времето!
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот rose_92 » 27 Дек 2016, 02:38

ivoblinc написа:Вие на доста неща сте играли, браво на вас :smile: . Не сте си губили времето!


Да и много се радвам, че по мое време телефоните, компютрите и интернета още не се използваха масово и имах възможността да си изживея детството. Пазя толкова хубави спомени от тогава.. Ако бях като днешноте деца с телефон откакто се родят и по цял ден на компютъра, щях да изпусна много..
Аз имах компютър чак на 12 г. и играех някакви игри и слушах музика ама не по цял ден. Интернет ми пуснаха като бях на 14-15 г. и тогава вече почнах да вися повече, но пак в сравнение с днешните деца, които от детската само това правят, аз съм си омала детство.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron