Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот vania.gelusheva » 09 Юли 2016, 20:46

Някой казват че е внушение как обаче ще ми обяснят факта че когато съм била много малка съм била урчасана и ме е боляло много главата,водели са ме на какви ли не лекари накрая някакала баячка ми е побаела и съм се оправила веднага..Как едно дете което едвам говори и неразбира почти нищо може да си внуши.Просто искам да чуя коментарите на тези които казват че е внушение.Нищо лично пък не се знае може и да ме убедят в тяхната версия.
vania.gelusheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2016, 20:37

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот dimitrova miroslava » 10 Юли 2016, 22:51

Здравейте!
Може ли някой да ми прати координати на някой, който лее куршум или восък?
Благодаря!
dimitrova miroslava
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2016, 22:46

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот exotic » 11 Юли 2016, 08:57

dimitrova miroslava написа:Здравейте!
Може ли някой да ми прати координати на някой, който лее куршум или восък?
Благодаря!


Вие от къде сте? Мога за Стара Загора да дам, ако ви устройва.

Специално за леенето на восък знам, че три пъти на ден трябва да се направи. На мен не са ми лели толкова, един път и готово.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот dimitrova miroslava » 12 Юли 2016, 01:12

От София съм. Става въпрос за здравословното състояние на детето ми.
Устройва ме и до Стара Загора да отида, важното е човека да е опитен - в прав текст, да не е шарлатанин.
Ще Ви бъда благодарна ако ми изпратите координати!
dimitrova miroslava
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2016, 22:46

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2016, 09:59

dimitrova miroslava написа:От София съм. Става въпрос за здравословното състояние на детето ми.
Устройва ме и до Стара Загора да отида, важното е човека да е опитен - в прав текст, да не е шарлатанин.
Ще Ви бъда благодарна ако ми изпратите координати!

Не знам какво е състоянието на детето ви,но му пожелавам скорошно оздравяване! Направо ми става тъжно, като виждам хора как се хващат за подобни надежди. :( Мислите ли, че леенето на восък ще му помогне, наистина? Но опитайте, няма да навреди.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот exotic » 12 Юли 2016, 10:15

dimitrova miroslava написа:От София съм. Става въпрос за здравословното състояние на детето ми.
Устройва ме и до Стара Загора да отида, важното е човека да е опитен - в прав текст, да не е шарлатанин.
Ще Ви бъда благодарна ако ми изпратите координати!


Писах ви на лично съобщение.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот irka » 26 Юли 2016, 17:54

rabotnata pchela написа:
dimitrova miroslava написа:От София съм. Става въпрос за здравословното състояние на детето ми.
Устройва ме и до Стара Загора да отида, важното е човека да е опитен - в прав текст, да не е шарлатанин.
Ще Ви бъда благодарна ако ми изпратите координати!

Не знам какво е състоянието на детето ви,но му пожелавам скорошно оздравяване! Направо ми става тъжно, като виждам хора как се хващат за подобни надежди. :( Мислите ли, че леенето на восък ще му помогне, наистина? Но опитайте, няма да навреди.


Факт е, че още хората вярват в такива практики и се доверяват на езически ритуали. Щом не са изчезнали, значи има нещо, което кара хората да им вярват и да се допитват до тях.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот Neven498 » 27 Юли 2016, 10:35

Може би изпълняването на ритуал дава сигурност на човека, че нещо го пази и така самовнушението му, вярата му, оптимизма му в ситуацията, все пак имат полза и за психиката и за организма. Но да се разчита само на такива методи за лечение не е безопасно.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот sofi_black » 27 Юли 2016, 11:07

Силно казано е леенето на восък или куршум да са методи на лечение. Не мисля, че могат да излекуват нещо. По-скоро са методи за някакво психическо въздействие и успокоение наистина. Изкарват сигурно лошото от човека и го пречистват.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Вярвате ли в ефекта на леенето на восък и куршум?

Мнениеот Mon_ton » 01 Авг 2016, 15:48

Neven498 написа:Може би изпълняването на ритуал дава сигурност на човека, че нещо го пази и така самовнушението му, вярата му, оптимизма му в ситуацията, все пак имат полза и за психиката и за организма. Но да се разчита само на такива методи за лечение не е безопасно.

Точно това е и според мен. Даваш му това, правиш това и то изчезва. Детето се успокоява, родителите и те и всичко става цветя и рози.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта