Търся рецепта за солено руло с месо

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот Lisica » 04 Ное 2016, 16:49

Kaya, това руло със суров бекон ли се прави, или слайсове, които май са пушени? :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот iwoni » 07 Ное 2016, 14:48

Преписах си всичките рецепти и ги започвам подред на номерата :lol: . Веднъж в седмицата по едно. Предчувствам какви вкусотии ще се получат! Че и с винце...
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот Pipilota » 07 Ное 2016, 15:20

Включвам се и аз нещо много хард и месно. Свинско филе се разразва, за да стане подходящо за завиване. Запържва се лук в масло и се смесва с подправена кайма, накиснат хляб (прави се каймата като за кюфтета). Месото се разпъва, подправа се, отгоре се слага каймата и се навива на руло и се завързва. Накрая се слага бекон под и върху месото и се пече в печката директно върху скарата! :mrgreen: Отдолу сложи тавичка да не капе.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот Lollipop » 07 Ное 2016, 16:12

Само като чета и ми става лошо. :mrgreen: много месни предложения, които по-скоро бих изпробвала на някой празник! Сещам се за руло,което бих си хапнала, от запържен лук, месо, гъби и това доволно завито в тесто! :razz:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот annydance » 08 Ное 2016, 12:01

От този вид са много предпочитани от мен :smile: , защото всичко е заедно - и хлябът, и допълнителната част. Но аз харесвам и по-нестандартните. На празници често правя едно руло от свинско месо. Разстилам го хубаво и го изтънявам с чукчето. Задушавам праз лук и чесън в масло. Предварително накисвам във вода сушени кайсии да набъбнат и омекнат. Върху месото редя лука и кайсиите, навивам на руло, подправям рулото със сол и черен пипер и слагам в тавичка с малко вода във фурната под фолио.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Ное 2016, 12:10

annydance написа:От този вид са много предпочитани от мен :smile: , защото всичко е заедно - и хлябът, и допълнителната част. Но аз харесвам и по-нестандартните. На празници често правя едно руло от свинско месо. Разстилам го хубаво и го изтънявам с чукчето. Задушавам праз лук и чесън в масло. Предварително накисвам във вода сушени кайсии да набъбнат и омекнат. Върху месото редя лука и кайсиите, навивам на руло, подправям рулото със сол и черен пипер и слагам в тавичка с малко вода във фурната под фолио.

Ауу, тва не го близвам! Но има хора за всичко! Иначе в тази тема запека е гарантиран след толкова месо! :mrgreen:

Нещо, което на мен ми харесва си е много просто и класическо - пилешко месо, изтънява се и т.н. тази прпоцедура я знаете, запълва се с гъбки, лук, сушени доматки и крема сирене :) печеш и става божествено.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Търся рецепта за солено руло с месо

Мнениеот Rali_hr » 08 Ное 2016, 13:02

И аз си записах всички рецепти, ей сега като дойде Коледа ще се оядем без друго и точно ще са си на място тея рецепти. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта