Бабите, които не искат така да им казват

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Malina » 30 Ное 2016, 15:44

iwoni написа:Те сегашните деца нямат задръжки, говорят на име и не им пука :lol: . Някоя жена може да иска да й викат "бабо", но да е Пепи. А пък тези, които искат да младеят, ще им дойде добре. :lol:

Не мисля, че това е така както казваш, какво значи "сегашните деца нямат задръжки", с какво се различава едно сегашно бебе на 1 година и едно едногодишно преди 50 години? То се учи от родителите си как да се обръща към някой от семейството си и както се научи, така остава за цял живот, без значение дали е от сегашните деца, или от миналите деца.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот roksana » 30 Ное 2016, 23:35

Ами те и родителите са се променили :smile: . Ако преди 50 години никой родител нямаше да позволи такова обръщение, то днес има и такива, които сега позволяват.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2016, 10:49

roksana написа:Ами те и родителите са се променили :smile: . Ако преди 50 години никой родител нямаше да позволи такова обръщение, то днес има и такива, които сега позволяват.

Какво значение имат родителите? Ако бабата се фръцне и каже, че няма да приеме друго обръщение, родителите са с вързани ръце. Те за името , че се отричат от децата си, какво остава ако не се спази искането обръщението да е "маминка"...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2016, 12:21

хаха аз няма да забравя, как видях едно семейство и бабата беше БАБИНКА.. направо щях да припадна,майката, детето, ,всички викаха бабинка.. WTF ми беше реакцията. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2016, 13:57

Всеки има право да реши дали и как да му казват, ако не й харесва на някоя баба обръщението БАБО, то е редно да не се кара на сила, всеки си решава, както вече казах!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Lilly_milly » 01 Дек 2016, 14:48

Сигурно е малко странно да нямаш 50 години и да ти казват бабо, малко шоково идва. Ти се чувстваш в разцвета на силите си и изведнъж почват да те бабосват :lol: . Сега ако си над 50, си отива отсякъде :smile: .
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Stark » 06 Юли 2017, 10:57

Има и такива странни жени. Но да сте чули дядо, който не иска д абъде наричан дядо? Това е заради постоянното натякване, че жената трябва да е млада и сексапилна и на 100 годиини. Един ден, когато стана баба, колкото и да не се чувствам баба ще си нося титлата с гордост. Все едно да не искаш да те наричат мама.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Rossi Ross » 13 Дек 2018, 16:47

На мен ми е странно защо не искат. Ако са си баби, пенсионерки, как да ги наричаме? Леля Пенка ли? Сигурно се комплексират :-|
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Glow » 20 Дек 2018, 12:27

Жени, които не искат да остареят. А в старостта няма нищо лошо, защото всеки етап от живота си има своите предимства. Стига човек да е настроен да ги забележи. Ясно е че в България възрастните хора живеят трудно, но ако са здрави, си има и хубави неща.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта