Ехографско изследване по време на бременността

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lisandra » 17 Мар 2017, 12:37

В болницата където се следи, това е нормална практика, а и независимо от възрастта повечето правят поне две фетални. При скрининга нали знаеш, че има голяма доза статистика.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Anka » 05 Юни 2017, 15:25

Не съм сигурна, че феталната морфолия с еправи навсякъде, моя приятелка сега е бременна иходи до софия за това изследване, с предишната бременност не е правена, сега, заради повишен риск я изпратиха. Ако не се лъжа това е отново ехографско изследване нали?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lisandra » 05 Юни 2017, 17:07

Анка, да, на феталната морфология те гледат на ехограф, но 4D, т.е колкото е по-добра апаратурата, толкова по-добро е изследването, и специалиста трябва да е на ниво. Благодарение на нея може да се спаси живота на бебето.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот уморена » 06 Юни 2017, 09:46

Ходил със снаха ми, но прегледа беше много бърз, тук в града, после ходила в София в... св. Лука ако не се лъжа, каза, че там прегледа не е имал нищо общо, обяснявали са й, преглеждали сая внимателно и т.н.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lollipop » 06 Юни 2017, 12:13

И аз ходих в Св. Лука миналата година, тук в града изследването не е така подробно и не обръщат толкова внимание, а и го прави само един човек, което автоматически, поне за мен, подлага под въпрос способностите, когато няма друг, няма и конкуренция. Бях доволна, но вече не помня името на лекарката. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Rali_hr » 06 Юни 2017, 13:33

На такова изследван ене съмходила, но сега е задължително поне веднъж да се направи.
Иначе обикновената ехография, която е при всеки преглед сме си я прпавили всеки път. Макар че беше на частно и се заплащаше.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lisandra » 06 Юни 2017, 17:44

Едно време трябваше месеци предварително да се запишеш, даже връзки се търсеха. Сега има повече места, в София препоръчват болница Свети Лазар.
Сменили са цялата си апаратура, аз много уважавам, когато не жалят пари за да се развиват. Изобщо за женското здраве наблюденията ми са, че доста са напреднали.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот skyfly » 14 Юни 2017, 13:35

Сега може да се направи изследването навсякъде, даже вече е задължително, не е както е било преди. Вече е част от задължителните изследвания през бременността. Хубаво е, че се правят различни неща, свързани с развитието и диагностицирането на плода, по-добре е да се знае.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Snejna » 14 Юни 2017, 16:09

Да, явно от скоро е по-задължително, защото аз не съм го правила. Добре е, че дава голяма яснота и то още в първите месеци на бременността.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Pipilota » 15 Юни 2017, 10:42

Нека се правят изследвания на бебето да се знае, че е добре и че се развива правилно! Има някои жени, които отказват под претекс, че било вредно за плода. За мен е по-вредно да не знаеш дали детето ти се развива правилно или не. Имаме развита медицина и е въпрос на интелект да се възползваме от нея.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта