Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот Siss » 10 Апр 2013, 09:57

В тази тема ще разберем повече за цвета на сигурността – КАФЯВОТО.
brown-blue-colors.jpg
brown-blue-colors.jpg (18.26 KiB) Прегледано 3629 пъти
Кафявото е цвета на стабилността, които ни дава чувство на солидност. Някои негови нюанси ни създават топло усещане за цялост, натурализъм надеждност, защото излъчва неутралността, присъща на природата. Кафявото е много практичен цвят, които може да се включи навсякъде – дневната, офиса и трапезарията. С многобройните си тонове от светло бежово до тъмно кафяво, цветът си пасва с почти всеки друг цвят. Той успешно се включва в комбинации със силно изразени цветове, но може да създаде и интериор в изцяло изчистени неутрални тонове. Не бива да забравяте, че подобни комбинации черпят вдъхновение от природата. Ето затова е препоръчително към тях да добавим и естествени материи. Интериорът в неутрални кафяви тонове предоставя и чудесна възможност за озеленяване, мебели от дърво, включване на картини и други произведения на изкуството.
green-and-brown-bedroom.jpg
green-and-brown-bedroom.jpg (27.27 KiB) Прегледано 3629 пъти
Меката природна палитра от кафяво и зелено, може и да не е толкова ефектна като другите по - силни цветове, но това, което ни привлича към нея е предразполагането към чисто мислене и излъчването на хармония и спокойствие. Представете си помещение, в което се чувствате сякаш сте заровили крака в пътечка от листа и се радвате на допира до природата. Разпускащо, нали? Тази комбинация е подходяща за спалнята, банята, офиса и балкона.
green-and-brown-home-office.jpg
green-and-brown-home-office.jpg (36.07 KiB) Прегледано 3629 пъти
Кафявото и синьото са два класически цвята, които се съчетават хармонично в невероятна цветова комбинация. Тя може да се включи в много различни пространства. Симбиозата на цветове създава красиви тонове, уютна атмосфера, добавя енергия и внася цветно настроение в стаята. Какво ще кажете за стая в топли кафяви тонове с уникални сини акценти?
brown_blue.jpg
brown_blue.jpg (9.37 KiB) Прегледано 3624 пъти
Една от най - сполучливите цветови комбинации на цвета е с екрю. Двата цвята взаимно се допълват и подчертават. Кафявото си пасва много добре още с бежово и бяло. То извиква асоциации за сигурност, а натурализмът му ни доближава до природата. Ето защо доста хора го включват в интериора. А вие бихте ли? Харесвате ли неутралните цветове?... Смятате ли, че кафявото е подходящ цвят за вашия дом?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот spring » 10 Апр 2013, 12:04

О, да! Влюбена съм в комбинацията светло синьо и кафявото :P
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот rossitta » 11 Апр 2013, 16:28

Тази тема ме накара да се замисля колко естествена е комбинацията между зелено и кафяво. Много ми хареса и наистина я асоциирах с релакс, природа и т.н. :P
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот rora » 04 Юни 2013, 14:13

Включвам кафяво във всякакви комбинации. Смятам, че кафявото създава усещането за уют и топлота, тъй като се свързва с дървото, което е един от символите на домашния уют...
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот Womanitka » 30 Яну 2014, 10:39

Спалнята ми е шоколадово и кремаво. Банята е кафяво и бежово. проблема е че се поддържа трудно. Варовика от водата е ужас на кафяв фаянс :) Иначе уникален уют внася кафявото, но някакъв по топъл тон на кафявото.
Womanitka
 
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Мар 2013, 22:36

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот Мади Ранчева » 30 Яну 2014, 10:51

Womanitka написа:Спалнята ми е шоколадово и кремаво. Банята е кафяво и бежово. проблема е че се поддържа трудно. Варовика от водата е ужас на кафяв фаянс :) Иначе уникален уют внася кафявото, но някакъв по топъл тон на кафявото.

И аз имам проблем с тъмните нюанси в банята, но има един препарат на Медикс, с който лесно се справям с варовика, не зная точно как се казва, но е в розова туба - за баня, препоръчвам!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот Dominator » 30 Яну 2014, 11:08

Изображение
Едно предложение и от мен за интериорен дизайн в кафяво... Мисля, че добре се е получило :mrgreen:
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Цветовете в интериора - VII част – КАФЯВОТО

Мнениеот niya_mazova » 30 Дек 2016, 15:23

Като цвят за обзавеждане много го харесвам, макар че ми е леко омръзнал. Странно, но за дрехи никога не го избирам :smile: .
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта