Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Авг 2016, 18:10

isa09 написа:Здравейте,
аз съм на 49 год. и имам увредени нерви на краката-пръстите ми се свиха,глезените-вдървиха и прасците ми атрофират.Движа се с бастун.
Искам да ми кажете какво да правя,какво да пия или къде да отида на раздвижване,където обръщат внимание на пациентите,но не по 30 минути дневно.


Здравейте,

Първо е необходимо да Ви бъде поставена точна диагноза за увреждането на нервите на краката и мускулната атрофия. Консултирайте се в реални условия с невролог, ще се предприемат необходимите изследвания, ако не са проведени до този момент и разбира се лечение.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Авг 2016, 18:17

Стефан написа:Здравейте, след доста продължително каране на колело получих схващане на врата, и лека болка и дискомфотрт в рамото и плешката на лявата ръка, след това се появи силно изтръпване на малкият и безименият пръст.
След като ми бе проведено медикаментозно лечение с стероидни и нестероидни противовъзпалителни
средства болката изчезна но изтръпването се появява сега по цялата ръка редуващо се с парене по предмишницата дланта и всички пръсти, като от тогава миниха почти 3 месеца. Проведоха ми изследване
ЕНГ на периферни нерви на горни крайници, като заключението му е :данни за двустранна преднокоренчева увреда C6,C7 и C7,C8,Th1(тежка в ляво)Дистално данни за частичен блок в провеждането на n.Mdianus sin и увреждане на сетивните влакна на n.Medianus sin и Ulnaris sin.
Интересувам се за вашето мнение, притеснен съм заради продължителността и имали ли лечение ,спрял съм всякаква по сериозна физическа активност, а преди това сериозно ходих на фитнес зала и боравих с тежести без никакви проблеми. Благодаря предварително.


Здравейте

Заключението на ЕМГ говори за два типа увреждане - едно на нервните коренчета (радикулит) в областта на врата, където излизат от гръбначния стълб. Второто отклонение е на два периферни нерва на лявата ръка - което може да се дължи на механична увреда (хронични травми и микротравматизъм), възможно и в резултат на вдигани тежести.
Съветвам Ви да се обърнете отново към невролог за продължаване на лечението и оценка на състоянието Ви. Можете да вземете и второ мнение. Физиотерапия също може да се обсъжда.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот isa09 » 29 Авг 2016, 19:45

Благодаря за съвета Д-р Савов,
ако имате възможност да ми отделите повече време ще ви изпратя изследванията
и епикризите .
Благодаря и приятна вечер!
isa09
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:05

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Стефан » 29 Авг 2016, 20:35

Благодаря за отговорът ви.
Стефан
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016, 21:43

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mariyaBoneva » 02 Окт 2016, 16:20

Здравейте !
Имам болка в левия крак, която започва почти от началото на крака и стига понякога до долу. Болката е тъпа, когато се движа и съм права не ме боли много, но когато лежа болката става остра и трябва да си търся удобна позиция, в която няма да боли или поне не толкова много. Докато съм седнала отново има болка и отново търся удобна поза, особенно когато слизам от колата си, тогава болката е много остра и буквално се мъча да проходя 5 минути. Проблемът ми е от може би 1 месец, сега нещата се задълбочават и затова искам съвет, разбира се ще отида и на лекар, но нямам препоръчан (Стара Загора) . :oops: :oops:
mariyaBoneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2016, 16:02

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот neli.rainova » 03 Окт 2016, 17:07

Здравейте Д-р Савов!
На майка ми, която е на 64 години и поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия. Оплакванията са и свързани с проблеми с равновесието. Изписани са и Луцетам и Кавинтон. Може ли да ми разясните какво е това заболяване, лечимо ли е и каква е прогнозата? Много съм притеснена.
Благодаря!
neli.rainova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Авг 2014, 19:28

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2016, 12:33

isa09 написа:Благодаря за съвета Д-р Савов,
ако имате възможност да ми отделите повече време ще ви изпратя изследванията
и епикризите .
Благодаря и приятна вечер!


Здравейте !

Аз съм практикуващ невролог и като такъв мога да Ви предложа, при желание от Ваша страна, да си запишете час за консултация !

Хубав ден !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2016, 12:34

Стефан написа:Благодаря за отговорът ви.



Здравейте,

Радвам се, ако съм Ви помогнал.

Поздрави,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2016, 12:37

mariyaBoneva написа:Здравейте !
Имам болка в левия крак, която започва почти от началото на крака и стига понякога до долу. Болката е тъпа, когато се движа и съм права не ме боли много, но когато лежа болката става остра и трябва да си търся удобна позиция, в която няма да боли или поне не толкова много. Докато съм седнала отново има болка и отново търся удобна поза, особенно когато слизам от колата си, тогава болката е много остра и буквално се мъча да проходя 5 минути. Проблемът ми е от може би 1 месец, сега нещата се задълбочават и затова искам съвет, разбира се ще отида и на лекар, но нямам препоръчан (Стара Загора) . :oops: :oops:



Здравейте !

Да, съветвам Ви да се обърнете за реална консултация и вероятно ще се наложат изследвания за уточняване на диагнозата. Вероятно се касае за радикулит, въз основа на вашите оплаквания. Мога да Ви предложа консултация, но практикувам в София.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2016, 12:41

neli.rainova написа:Здравейте Д-р Савов!
На майка ми, която е на 64 години и поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия. Оплакванията са и свързани с проблеми с равновесието. Изписани са и Луцетам и Кавинтон. Може ли да ми разясните какво е това заболяване, лечимо ли е и каква е прогнозата? Много съм притеснена.
Благодаря!



Здравейте !

Уместно е да са Ви разяснили при поставяне на диагнозата, още повече че малкомозъчните атаксии са различни видове.
Те представляват група невродегенеративни заболявания с прогресиращ ход и различна степен на наследственост или новопоявили се.

Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта