Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот neli.rainova » 04 Окт 2016, 17:04

Dr Ilian Savov написа:
neli.rainova написа:Здравейте Д-р Савов!
На майка ми, която е на 64 години и поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия. Оплакванията са и свързани с проблеми с равновесието. Изписани са и Луцетам и Кавинтон. Може ли да ми разясните какво е това заболяване, лечимо ли е и каква е прогнозата? Много съм притеснена.
Благодаря!



Здравейте !

Уместно е да са Ви разяснили при поставяне на диагнозата, още повече че малкомозъчните атаксии са различни видове.
Те представляват група невродегенеративни заболявания с прогресиращ ход и различна степен на наследственост или новопоявили се.

Успех !

Д-р Савов



Здравейте!
Ами не са и разяснили и затова ви моля да ми обясните и изписаните Луцетам и Кавинтон ще помогнат ли? В семейството не сме имали друг с тази диагноза и при нея не е наследствено явно. Само са и казали диагноза: късна малкомозъчна атаксия.
Благодаря, че ми отговаряте!
neli.rainova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Авг 2014, 19:28

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Д. Андреева » 07 Окт 2016, 12:26

Здравейте! Историята ми е следната. На 40 г. съм. От около 7-8 години имам проблеми с кръста, като през последните пет съм получавала по 1-2 кризи годишно, които се овладяваха медикаментозно. През останалото време болката е била лека и тъпа. В началото на тази година започна да ме боли десния крак, появи се и изтръпване. Симптомите не се повлияваха от провежданото лечение и се влошаваха. През април ходих в Баните, Смолянско. Върнах се още по-зле. Ходех едва няколко метра, изкривена на един край. Когато лежах болката отшумяваше, но в момента, когато стъпех на краката си, се връщаше моментално. Последва ЯМР и операция през месец май. Вече минаха 5 месеца, но продължавам да имам оплаквания - не мога да седя повече от 30-40 минути и ме боли десния крак отзад по цялата дължина. Ходя около 5 км на ден, правя леки упражнения, но тези оплаквания ме притесняват. Мислех, че след 6-ия месец ще мога да се върна на работа. Но времето си мина и на мен ми е ясно, че в това състояние още не мога да работя. Въпросът ми е тези оплаквания дали са резултат от дългото време на притискане на нерва преди операцията.
Д. Андреева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2016, 11:54

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2016, 11:54

neli.rainova написа:
Dr Ilian Savov написа:
neli.rainova написа:Здравейте Д-р Савов!
На майка ми, която е на 64 години и поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия. Оплакванията са и свързани с проблеми с равновесието. Изписани са и Луцетам и Кавинтон. Може ли да ми разясните какво е това заболяване, лечимо ли е и каква е прогнозата? Много съм притеснена.
Благодаря!



Здравейте !

Уместно е да са Ви разяснили при поставяне на диагнозата, още повече че малкомозъчните атаксии са различни видове.
Те представляват група невродегенеративни заболявания с прогресиращ ход и различна степен на наследственост или новопоявили се.

Успех !

Д-р Савов



Здравейте!
Ами не са и разяснили и затова ви моля да ми обясните и изписаните Луцетам и Кавинтон ще помогнат ли? В семейството не сме имали друг с тази диагноза и при нея не е наследствено явно. Само са и казали диагноза: късна малкомозъчна атаксия.
Благодаря, че ми отговаряте!


Здравейте !

Било е уместно да си зададете въпросите към колегите, тъй като те са преглеждали пациента и са запознати със състоянието.
Това което мога да коментират без да съм преглеждал пациента е, че те биха имали своето място в лечението !

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Окт 2016, 11:59

Д. Андреева написа:Здравейте! Историята ми е следната. На 40 г. съм. От около 7-8 години имам проблеми с кръста, като през последните пет съм получавала по 1-2 кризи годишно, които се овладяваха медикаментозно. През останалото време болката е била лека и тъпа. В началото на тази година започна да ме боли десния крак, появи се и изтръпване. Симптомите не се повлияваха от провежданото лечение и се влошаваха. През април ходих в Баните, Смолянско. Върнах се още по-зле. Ходех едва няколко метра, изкривена на един край. Когато лежах болката отшумяваше, но в момента, когато стъпех на краката си, се връщаше моментално. Последва ЯМР и операция през месец май. Вече минаха 5 месеца, но продължавам да имам оплаквания - не мога да седя повече от 30-40 минути и ме боли десния крак отзад по цялата дължина. Ходя около 5 км на ден, правя леки упражнения, но тези оплаквания ме притесняват. Мислех, че след 6-ия месец ще мога да се върна на работа. Но времето си мина и на мен ми е ясно, че в това състояние още не мога да работя. Въпросът ми е тези оплаквания дали са резултат от дългото време на притискане на нерва преди операцията.



Здравейте !

Всичко е възможно ! Няма как да дам професионално мнение без детайли от изследванията Ви и да съм Ви прегледал. Но по правило след оперативна интервенция, при гладък следоперативен период е уместно до 6-8 месеца оплакванията да отшумят в голяма степен. Това което можете да направите е да се обърнете към опериралия Ви неврохирург. Може да се обсъжда и повторен ЯМР, както и ЕМГ изследване да се установи типа и мястото на увреда на периферните нерви на долни крайници.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ervice » 14 Окт 2016, 22:14

Преди няколко дни както си стоях изведнъж сякаш нещо ми се обърна горе долу там където е сърцето получих сърцебиене, леко се замаях и усетих нещо като мравучене по краката.Веднага отидох в спешното там констатираха кръвно 160/95 и пулс около 130/мин дадоха ми някакво успокоитело и ми биха инжекция за кръвното.Направиха ми и кардиограма, на която доктора каза, че всичко е наред.Изписа ми атаракс, който да пия при нужда. На следващия ден пак от време на време не се чувствах добре и усещах това мравучене, но от атаракса горе долу се оправя.На втория ден пак ми стана зле не колкото първия път, но пак вдигнах кръвно и пак усещах това мравучене съответно в спешното ми дадоха само успокоително и кръвното беше 150/90. Последните месеци преживях доста стрес, 1-2 седмици преди случката пуших доста, пих алкохол и кафета и не се хранех добре.Въпроса ми е дали може да е свързано със сърцето?Мисля да отида на кардиолог понеже се притесних въпреки, че никога не съм имал проблеми със сърцето, а работата ми е такава, че всяка година минавам пълни изследвания.Да допълня, че лекарите писаха НВД в листа от спешното.От време на време получавам еднократна остра болка в областта на гърдите за около 1 секунда.Взех си да пия глог, мента и валериан.Нямам умора, задух или главоболие дори когато вдигнах кръвно нямах главоболие.Леко ми е забавно,но може да е от атаракса.Ходя на плуване и фитнес, вървя по 4-5км не съм усетил умора или задух, но психически се притеснявам да не е сърцето.Минаха 4 дена от случката сега през повечето време съм добре,но вечер и сутрин като стана, а понякога и през деня както и стоя започвам да усещам мравучене в краката и неприятно усещане понякога и в гърдите. Мъж на 26г. съм. Дали може да е свързано със сърцето понеже както стоя изпитвам рязка болка за секунда в лявата гърда и после леко като мравучене по краката.
Така това по-горе е от преди 2 седмици.Проблемтие продължават,но по странни и различни.Ту съм добре ту не съм добре.Понякога получавам болки в сърдечната област, понякога под ребрата един път в ляво,а друг в дясно.Постоянно си мисля,че съм болен,че умирам или,че ще припадна. Например денс ми се наложи да шофирам 4-5 часа, прибрах се леко уморен седнах да хапна и изведнъж ме обзе чувство на страх,че ще припадна, заболя ме главата, измерих си кръвното нормално беше с ускорен пулс.Вчера през ноща няколко пъти се събуждах стреснат,че ми е спряло сърцето не знам на какво се дължи....няколко пъти ми се случва да имам нещо като невъзможност за преглъщане, при хранене или пиене няма проблем,а само понякога при преглщане на слюнката.

Кардиолога ми прави екг и ехо и ми каза,че ми било здраво сърцето,но пулса ми бил ускорен. Правих излседване на ТСХ - 0.7, фт3 -6.15 и фт4-23. До сега никога не съм имал проблеми със здравето даже не помня от кога не съм и боледувал и изведнъж за 2-3 седмици се чувствам като тежко болен. Не знам дали не се дължи на стрес понеже преди да се случи първата така да се каже паник атака имах доста тежки моменти преди изминалите 1-2 месеца,а дни преди да се случи бях започал да попрекалявам вечер с алкохола, пих повечко кафета, пуших доста цигари, но това беше за 3-4 дена не може да съм си увредил организма за 3 дена алкохол и цигари. Не знам и аз какво става,но от тогава имам моменти, когато не се чувствам добре,а постоянно си мисля,че ще умра,че ще припадна,че съм тежко болен и подобни неща и много започна да ми пречи. Мисля да отида и на неврлог.

В момента пия симпатил 3х2,а ако почуствам по-силна тревожност пия и атаракс. Не знам дали ми има нещо или си самовнушавам.

Някой да е имал подобни проблеми?Луда работа е малко появяват се различни симптоми постоянно....едни спират други се връщат.Сега пък главата ме боли и започнах да чета за мозъчни аневризми тука за 2-3 седмици изчетах за сумати болести и състояния и постоянно си мисля,че ги имам
ervice
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2016, 22:11

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Окт 2016, 12:01

ervice написа:Преди няколко дни както си стоях изведнъж сякаш нещо ми се обърна горе долу там където е сърцето получих сърцебиене, леко се замаях и усетих нещо като мравучене по краката.Веднага отидох в спешното там констатираха кръвно 160/95 и пулс около 130/мин дадоха ми някакво успокоитело и ми биха инжекция за кръвното.Направиха ми и кардиограма, на която доктора каза, че всичко е наред.Изписа ми атаракс, който да пия при нужда. На следващия ден пак от време на време не се чувствах добре и усещах това мравучене, но от атаракса горе долу се оправя.На втория ден пак ми стана зле не колкото първия път, но пак вдигнах кръвно и пак усещах това мравучене съответно в спешното ми дадоха само успокоително и кръвното беше 150/90. Последните месеци преживях доста стрес, 1-2 седмици преди случката пуших доста, пих алкохол и кафета и не се хранех добре.Въпроса ми е дали може да е свързано със сърцето?Мисля да отида на кардиолог понеже се притесних въпреки, че никога не съм имал проблеми със сърцето, а работата ми е такава, че всяка година минавам пълни изследвания.Да допълня, че лекарите писаха НВД в листа от спешното.От време на време получавам еднократна остра болка в областта на гърдите за около 1 секунда.Взех си да пия глог, мента и валериан.Нямам умора, задух или главоболие дори когато вдигнах кръвно нямах главоболие.Леко ми е забавно,но може да е от атаракса.Ходя на плуване и фитнес, вървя по 4-5км не съм усетил умора или задух, но психически се притеснявам да не е сърцето.Минаха 4 дена от случката сега през повечето време съм добре,но вечер и сутрин като стана, а понякога и през деня както и стоя започвам да усещам мравучене в краката и неприятно усещане понякога и в гърдите. Мъж на 26г. съм. Дали може да е свързано със сърцето понеже както стоя изпитвам рязка болка за секунда в лявата гърда и после леко като мравучене по краката.
Така това по-горе е от преди 2 седмици.Проблемтие продължават,но по странни и различни.Ту съм добре ту не съм добре.Понякога получавам болки в сърдечната област, понякога под ребрата един път в ляво,а друг в дясно.Постоянно си мисля,че съм болен,че умирам или,че ще припадна. Например денс ми се наложи да шофирам 4-5 часа, прибрах се леко уморен седнах да хапна и изведнъж ме обзе чувство на страх,че ще припадна, заболя ме главата, измерих си кръвното нормално беше с ускорен пулс.Вчера през ноща няколко пъти се събуждах стреснат,че ми е спряло сърцето не знам на какво се дължи....няколко пъти ми се случва да имам нещо като невъзможност за преглъщане, при хранене или пиене няма проблем,а само понякога при преглщане на слюнката.

Кардиолога ми прави екг и ехо и ми каза,че ми било здраво сърцето,но пулса ми бил ускорен. Правих излседване на ТСХ - 0.7, фт3 -6.15 и фт4-23. До сега никога не съм имал проблеми със здравето даже не помня от кога не съм и боледувал и изведнъж за 2-3 седмици се чувствам като тежко болен. Не знам дали не се дължи на стрес понеже преди да се случи първата така да се каже паник атака имах доста тежки моменти преди изминалите 1-2 месеца,а дни преди да се случи бях започал да попрекалявам вечер с алкохола, пих повечко кафета, пуших доста цигари, но това беше за 3-4 дена не може да съм си увредил организма за 3 дена алкохол и цигари. Не знам и аз какво става,но от тогава имам моменти, когато не се чувствам добре,а постоянно си мисля,че ще умра,че ще припадна,че съм тежко болен и подобни неща и много започна да ми пречи. Мисля да отида и на неврлог.

В момента пия симпатил 3х2,а ако почуствам по-силна тревожност пия и атаракс. Не знам дали ми има нещо или си самовнушавам.

Някой да е имал подобни проблеми?Луда работа е малко появяват се различни симптоми постоянно....едни спират други се връщат.Сега пък главата ме боли и започнах да чета за мозъчни аневризми тука за 2-3 седмици изчетах за сумати болести и състояния и постоянно си мисля,че ги имам



Здравейте !

Уместно е да продължите лечението и да се консултирате с лекуващия Ви кардиолог поне веднъж на 3 месеца и при необходимост. Можете да потърсите и мнение на невролог и/или психиатър с оглед високото ниво на стрес при Вас.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Здравко Киров » 20 Окт 2016, 22:01

Здравейте!Напоследък се чувствам напрегнат,некоординиран,вие ми се свят,ходя на зиг-заг,нямам апетит,а най-лошото е,че дясната ръка ми отказва напълно/подобно на рахит/.Моля за помощ,защото работя с хора и просто не се търпи..
Здравко Киров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2016, 21:50

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот TonyaS » 22 Окт 2016, 18:40

Здравейте, от две седмици ме лекуват с Баклофен за тензионно главоболие. Лекарството помага на главоболието, но на два пъти получавам бодежи в сърцето. Направиха ми преглед при кардиолог, ЕКГ нормално. Дали е възможно лекарството по някакъв начин да действа на сърцето? Преди това никога не съм имала бодежи. Случиха се и силни болки в гърба - доколко лекарството атакува по-стегнатите мускули и ги кара да се отпускат и по този начин се появява тази болка може би?
TonyaS
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2015, 12:49

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 26 Окт 2016, 17:18

Здравко Киров написа:Здравейте!Напоследък се чувствам напрегнат,некоординиран,вие ми се свят,ходя на зиг-заг,нямам апетит,а най-лошото е,че дясната ръка ми отказва напълно/подобно на рахит/.Моля за помощ,защото работя с хора и просто не се търпи..



Здравейте !

Съветвам Ви да се обърнете за реална консултация първоначално към личния лекар и при необходимост, той ще прецени за необходимостта от последващи изследвания и консултации.
Много състояния могат да се крият зад подобни оплаквания !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 26 Окт 2016, 17:23

TonyaS написа:Здравейте, от две седмици ме лекуват с Баклофен за тензионно главоболие. Лекарството помага на главоболието, но на два пъти получавам бодежи в сърцето. Направиха ми преглед при кардиолог, ЕКГ нормално. Дали е възможно лекарството по някакъв начин да действа на сърцето? Преди това никога не съм имала бодежи. Случиха се и силни болки в гърба - доколко лекарството атакува по-стегнатите мускули и ги кара да се отпускат и по този начин се появява тази болка може би?


Здравейте,

Baclofen е миорелаксант, който се използва при спастично повишен мускулен тонус с най-различен произход. Понякога страничните ефекти са дозозависими. Предписва се за релаксация на мускула, намаляване на мускулния тонус.
Обърнете се към невролога, изписал Ви го и дискутирайте възможността за намаление на дозата и/или спиране.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron