Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот yosif.izevkov » 17 Мар 2017, 18:00

Здравейте! Не знам от къде да започна, но ще се опитам да бъда кратък. На 25 години съм, миналата година февруари месец ми беше счупена ладиевидната кост на лявата китка. От близо 3 месеца имам едно гадно изтръпване в палеца, придружено с болка, а по време на сън е много кофти, защото ме събужда при всяко изтръпване. На ден може да изтръпне над 20 пъти, понякога по-малко.. различно е. При консултацията ми с невролог и проведените изследвания (рентген на шийни прешлени, електромиография, егг) се установи, че ми няма нищо.. всичко било наред. Изписа ми някакви билкови успокоителни Симпатил, пих ги две седмици, но промяна никаква. Проблема си продължава, консултирах се и с други лекари ортопеди и неврохирурзи, направихме ЯМР, установиха, че имам малка медианна дискова херния на C6-C7 на шията, но лечение никакво.. оставиха ме да се оправям сам. От близо две седмици се появи и друг проблем обаче, започна да ми изтръпва заедно с палеца и лявата част на устата до носа и слиза изтръпването до сърцето, което адски ме плаши. Какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви за отделеното време. :)
yosif.izevkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2017, 17:43

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Мар 2017, 18:52

yosif.izevkov написа:Здравейте! Не знам от къде да започна, но ще се опитам да бъда кратък. На 25 години съм, миналата година февруари месец ми беше счупена ладиевидната кост на лявата китка. От близо 3 месеца имам едно гадно изтръпване в палеца, придружено с болка, а по време на сън е много кофти, защото ме събужда при всяко изтръпване. На ден може да изтръпне над 20 пъти, понякога по-малко.. различно е. При консултацията ми с невролог и проведените изследвания (рентген на шийни прешлени, електромиография, егг) се установи, че ми няма нищо.. всичко било наред. Изписа ми някакви билкови успокоителни Симпатил, пих ги две седмици, но промяна никаква. Проблема си продължава, консултирах се и с други лекари ортопеди и неврохирурзи, направихме ЯМР, установиха, че имам малка медианна дискова херния на C6-C7 на шията, но лечение никакво.. оставиха ме да се оправям сам. От близо две седмици се появи и друг проблем обаче, започна да ми изтръпва заедно с палеца и лявата част на устата до носа и слиза изтръпването до сърцето, което адски ме плаши. Какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви за отделеното време. :)


Здравейте !

Новопоявилото се оплакване е малко вероятно да е свързано с това от ръката. След като резултатите от изследванията са нормални, вероятно оплакванията до голяма степен са с функционален характер (т.е. без структурна промяна). По отношение на ръката можете да се консултирате с физиотерапевт.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 30 Мар 2017, 11:18

Здравейте д-р Савов!

Бих искала да се консултирам с Вас и евентуално да изкажете Вашето мнение относно състоянието ми.

На 27 год съм. От около 2 години вече не съм добре с нервите. Няма някаква конкретна причина, водя спокоен начин на живот, нямам и никакви кой знае какви психически натоварвания. Нямам обяснение на какво се дължат симптомите ми, но първоначално имах сърцебиене, чувствах се неспокойна постоянно, крайниците ми изтръпваха имах световъртежи и силно главоболие. Посетих невролог, прегледа ме и ми изписа да пия атаракс, бевит форте, селеногин и есобел. Пих ги около седмица, но не ми подействаха добре и ги спрях.
След време пак отидох и ми ги смени със симпатил и стрезам. Тях ги пих месец. Някои от симптомите отшумяха, но остана сърцебиенето, появи се сухота в устата, а отскоро проблеми с концентрацията и паметта. Имам и затруднения при заспиването. Усещам някакво напрежение в клепачите.
Вчера пак посетих невролога, при който ходих и преди. Описах симптомите си, прегледа ме, но не ми каза много относно състоянието ми и на какво се дължи. Просто ми изписа да пия флунаризин, милгамма, неуротоп и вертиго хил и след около месец каза да отида да провери резултата от лечението. А също ми каза да си направя изследване ЕЕГ. Това изследване за какво се прави и каква би била причината да ме съветват да го направя?

Ето това са резулати от прегледа, който ми направи
МРД - б.о. ЧМН - б.о. СХР - двустранно еднакви. Сетивност - б.о. Муслулна сила и тонус - запазени
ТР - контролира. Походка - б.о. ВКФ - съхранени. РР - 140/90мм ДКА - 60,00, Рп - 0,69, ЛВА - 44,0
РП - 1,0 , ДВА - 50, 0 , РП - 1,0 Запазен кръвоток

Дали бихте ги погледнали и да ми кажете ако има нещо извън норми или някакви отклонения?

Също бих искала да попитам дали ако има някакви проблеми с нервите би се отразило на кожата и косата? Питам защото откакто започнах да се чувствам така отпреди 2 год вече имам косопад и косата ми в момента е много суха и изтъняла, както и кожата ми е доста суха също.
Съветвах се за това и с личния си лекар. Тя ми каза, че просто се дължи на някаква депресия, в която се намирам и когато премине, ще се възстановя. Не съм преживявала някакъв стрес, за да се чувствам така. Вече съм доста объркана и не знам кое реално би ми помогнало да се възстановя физически и психически, да изглеждам и да се чувствам както преди.

Извинявам се, ако задавам много въпроси. Бих се радвала много на отговор от Ваша страна.
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 30 Мар 2017, 11:33

Пропуснах да спомена, че като цяло имам намалено окосмяване по тялото в сравнение с преди. Правих си Пкк и изследване на щитовидната жлеза преди седмица, но всички показатели са в норми.
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот s_atanassova » 01 Апр 2017, 17:27

Бих искала да ми кажете нещо за тези изследвания и лечение.
Прикачени файлове
IMG_20170401_171831.jpg
IMG_20170401_171831.jpg (951.19 KiB) Прегледано 549 пъти
s_atanassova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2017, 16:54

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Апр 2017, 22:38

Viksi89 написа:Здравейте д-р Савов!

Бих искала да се консултирам с Вас и евентуално да изкажете Вашето мнение относно състоянието ми.

На 27 год съм. От около 2 години вече не съм добре с нервите. Няма някаква конкретна причина, водя спокоен начин на живот, нямам и никакви кой знае какви психически натоварвания. Нямам обяснение на какво се дължат симптомите ми, но първоначално имах сърцебиене, чувствах се неспокойна постоянно, крайниците ми изтръпваха имах световъртежи и силно главоболие. Посетих невролог, прегледа ме и ми изписа да пия атаракс, бевит форте, селеногин и есобел. Пих ги около седмица, но не ми подействаха добре и ги спрях.
След време пак отидох и ми ги смени със симпатил и стрезам. Тях ги пих месец. Някои от симптомите отшумяха, но остана сърцебиенето, появи се сухота в устата, а отскоро проблеми с концентрацията и паметта. Имам и затруднения при заспиването. Усещам някакво напрежение в клепачите.
Вчера пак посетих невролога, при който ходих и преди. Описах симптомите си, прегледа ме, но не ми каза много относно състоянието ми и на какво се дължи. Просто ми изписа да пия флунаризин, милгамма, неуротоп и вертиго хил и след около месец каза да отида да провери резултата от лечението. А също ми каза да си направя изследване ЕЕГ. Това изследване за какво се прави и каква би била причината да ме съветват да го направя?

Ето това са резулати от прегледа, който ми направи
МРД - б.о. ЧМН - б.о. СХР - двустранно еднакви. Сетивност - б.о. Муслулна сила и тонус - запазени
ТР - контролира. Походка - б.о. ВКФ - съхранени. РР - 140/90мм ДКА - 60,00, Рп - 0,69, ЛВА - 44,0
РП - 1,0 , ДВА - 50, 0 , РП - 1,0 Запазен кръвоток

Дали бихте ги погледнали и да ми кажете ако има нещо извън норми или някакви отклонения?

Също бих искала да попитам дали ако има някакви проблеми с нервите би се отразило на кожата и косата? Питам защото откакто започнах да се чувствам така отпреди 2 год вече имам косопад и косата ми в момента е много суха и изтъняла, както и кожата ми е доста суха също.
Съветвах се за това и с личния си лекар. Тя ми каза, че просто се дължи на някаква депресия, в която се намирам и когато премине, ще се възстановя. Не съм преживявала някакъв стрес, за да се чувствам така. Вече съм доста объркана и не знам кое реално би ми помогнало да се възстановя физически и психически, да изглеждам и да се чувствам както преди.

Извинявам се, ако задавам много въпроси. Бих се радвала много на отговор от Ваша страна.


Здравейте !

От написаното изглежда, че се касае за функционално разстройство, което може да се прояви и във някаква форма на депресивност. За последната не е задължително да сте изложени на стрес.
По отношение на написаното - първата част описва един нормален неврологичен статус. Останалото е проведена доплерова сонография на мозъка - също нормална.
Възможно е и останалите оплаквания да дължат на това състояние.
Съветвам Ви, при започване на лечение да не го спирате самоволно, а да посетите невролога преди да предприемете действия по спирането на медикаментите. Ако липсва ефект можете да се консултирате с психиатър или да вземете второ мнение от невролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Апр 2017, 22:40

Viksi89 написа:Пропуснах да спомена, че като цяло имам намалено окосмяване по тялото в сравнение с преди. Правих си Пкк и изследване на щитовидната жлеза преди седмица, но всички показатели са в норми.


P.S. За това може да се консултирате с ендокринолог за изключване на хормонален проблем.
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Апр 2017, 22:45

s_atanassova написа:Бих искала да ми кажете нещо за тези изследвания и лечение.


Здравейте ,

Поставянето на диагноза и последващо лечение е комплексен процес, включващ Вашата анамнеза, състояние, което се констатира с преглед и резултати от проведени изследвания.
Всеки един от тези компоненти самостоятелно не е достатъчен за професионално заключение.
Логично е разяснения по това изследване да Ви даде колегата който е назначил същото !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viksi89 » 18 Апр 2017, 18:46

Dr Ilian Savov написа:
Здравейте !

От написаното изглежда, че се касае за функционално разстройство, което може да се прояви и във някаква форма на депресивност. За последната не е задължително да сте изложени на стрес.
По отношение на написаното - първата част описва един нормален неврологичен статус. Останалото е проведена доплерова сонография на мозъка - също нормална.
Възможно е и останалите оплаквания да дължат на това състояние.
Съветвам Ви, при започване на лечение да не го спирате самоволно, а да посетите невролога преди да предприемете действия по спирането на медикаментите. Ако липсва ефект можете да се консултирате с психиатър или да вземете второ мнение от невролог.

Успех,
Д-р Савов



Благодаря Ви за отговора.
А бих искала да попитам още нещо. Отскоро имам затруднения да извършвам някои движения, чувствам пръстите си сковани, усещам пулсиране на мускулите по тялото ми, както и болка в мускулите.
Също от доста време вече има някаква промяна в устните ми - постоянно са напукани и се разраняват, не изглеждат както си бяха преди - много по-тънки са и меки, изпитвам затруднение да говоря дори....
Бихте ли ми казали според Вас това на какво се дължи? Възможно ли е да се дължи на намаляла мускулна маса, в следствие от проблеми с нервите?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Май 2017, 09:47

Viksi89 написа:
Dr Ilian Savov написа:
Здравейте !

От написаното изглежда, че се касае за функционално разстройство, което може да се прояви и във някаква форма на депресивност. За последната не е задължително да сте изложени на стрес.
По отношение на написаното - първата част описва един нормален неврологичен статус. Останалото е проведена доплерова сонография на мозъка - също нормална.
Възможно е и останалите оплаквания да дължат на това състояние.
Съветвам Ви, при започване на лечение да не го спирате самоволно, а да посетите невролога преди да предприемете действия по спирането на медикаментите. Ако липсва ефект можете да се консултирате с психиатър или да вземете второ мнение от невролог.

Успех,
Д-р Савов



Благодаря Ви за отговора.
А бих искала да попитам още нещо. Отскоро имам затруднения да извършвам някои движения, чувствам пръстите си сковани, усещам пулсиране на мускулите по тялото ми, както и болка в мускулите.
Също от доста време вече има някаква промяна в устните ми - постоянно са напукани и се разраняват, не изглеждат както си бяха преди - много по-тънки са и меки, изпитвам затруднение да говоря дори....
Бихте ли ми казали според Вас това на какво се дължи? Възможно ли е да се дължи на намаляла мускулна маса, в следствие от проблеми с нервите?


Здравейте

Медицината се базира на доказателства - резултати от проведени изследвания в едно с историята на заболяването и клиничното състояние (установено при преглед) при всеки конкретен пациент. В този ред на мисли е уместно да зададете тези въпроси към колегата, който Ви е преглеждал !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта