Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Анита21 » 13 Май 2015, 05:14

Не съм сигурна, че това е правилното място, но изчезна бутонът за регистриране на нова тема. Много ще съм благодарна, ако можете да ме посъветвате по следния въпрос: От една година насам имам един куп симптоми, които се опитвам да установя на какво се дължат. Посещавах различни лекари, най-после се добрах до специалист (тук, където съм, това е доста дълга процедура, а и трябва джипито да ме изпрати, което от своя страна изисква да е достатъчно компетентен лекар, каквито явно те не са -- смених трима и имам чувството, че се срещам с един и същи човек). Направиха ми MRI, но още чакам резултата, както и очаквам да ми изпратят час за CT. И понеже това продължава твърде дълго, междувременно се изнервям от цялото това бюрократично безгрижие и разкатаване.

Оплакванията ми са следните: имам често мравучкане в областта на стъпалата и гърба, което все още продължава, и спазми в определени мускули - най-често в лявата ръка, около лакътя, които обаче отшумяха след около седмица. Също така наскоро имах много страшно усещане в горната част на гърба, все едно сензитивността ми беше намалена за известно време, последваха адски болки в областта на кръста, едва ставах и сядах, - помислих си, че може да е десния бъбрек, но болката отшумяваше при топли душове, както и когато се раздвижа за по-дълго време. Достатъчно обаче беше да седна веднъж, за да започне всичко отначало. След това се разнесе вляво и надолу към седалищния нерв и утихна след като приемах Напроксен в продължение на няколко дни. На всичкото отгоре, имам тинитус в лявото ухо, който за първи път се появи преди 1 година за около 1 месец, почти всяка нощ; след това отшумя, после пак се появи не само влявото, но и в дясното (но не едновременно) и въпреки че вече не е толкова чест, продължава да се появява (да речем четири-пет пъти на месец) ту отдясно, ту отляво, като по-често е отляво. Преди шест месеца започна да ми тече кръв от лявата ноздра, не обилно, по-скоро намирах кръв, след като я попивах с кърпичка, понеже усещах, че нещо не е наред. И така поне два пъти седмично. След като отшумя и това за известно време, сега пак се появи, обикновено привечер или около полунощ, но за първи път днес ми се случи да открия и в дясната ноздра. Също така понякога намирам в слузта нещо като тъмна пепелява материя, нещо подобно на сажди, което се изчезва при разнасяне върху кърпичка. Проблемите ми с носа и ушите, бяха съпроводени и с проблеми със зрението, с което по принцип никога не съм имала проблеми, но понеже съм на 35, обяснението беше, че зрението ми явно е "решило да отслабва". Питам се дали всичко това е свързано. Много ще съм благодарна, ако можете да ми дадете един малко по-пълноценен отговор за това какво се случва или какво предполагате, че може да е, или какъв точно специалист да се посетя, за да мога да ориентирам мумифицираното си от системата джипи, което дори въпроси не задава. Благодаря още веднъж!
Анита21
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2015, 04:32

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 19 Май 2015, 19:26

Анита21 написа:Не съм сигурна, че това е правилното място, но изчезна бутонът за регистриране на нова тема. Много ще съм благодарна, ако можете да ме посъветвате по следния въпрос: От една година насам имам един куп симптоми, които се опитвам да установя на какво се дължат. Посещавах различни лекари, най-после се добрах до специалист (тук, където съм, това е доста дълга процедура, а и трябва джипито да ме изпрати, което от своя страна изисква да е достатъчно компетентен лекар, каквито явно те не са -- смених трима и имам чувството, че се срещам с един и същи човек). Направиха ми MRI, но още чакам резултата, както и очаквам да ми изпратят час за CT. И понеже това продължава твърде дълго, междувременно се изнервям от цялото това бюрократично безгрижие и разкатаване.

Оплакванията ми са следните: имам често мравучкане в областта на стъпалата и гърба, което все още продължава, и спазми в определени мускули - най-често в лявата ръка, около лакътя, които обаче отшумяха след около седмица. Също така наскоро имах много страшно усещане в горната част на гърба, все едно сензитивността ми беше намалена за известно време, последваха адски болки в областта на кръста, едва ставах и сядах, - помислих си, че може да е десния бъбрек, но болката отшумяваше при топли душове, както и когато се раздвижа за по-дълго време. Достатъчно обаче беше да седна веднъж, за да започне всичко отначало. След това се разнесе вляво и надолу към седалищния нерв и утихна след като приемах Напроксен в продължение на няколко дни. На всичкото отгоре, имам тинитус в лявото ухо, който за първи път се появи преди 1 година за около 1 месец, почти всяка нощ; след това отшумя, после пак се появи не само влявото, но и в дясното (но не едновременно) и въпреки че вече не е толкова чест, продължава да се появява (да речем четири-пет пъти на месец) ту отдясно, ту отляво, като по-често е отляво. Преди шест месеца започна да ми тече кръв от лявата ноздра, не обилно, по-скоро намирах кръв, след като я попивах с кърпичка, понеже усещах, че нещо не е наред. И така поне два пъти седмично. След като отшумя и това за известно време, сега пак се появи, обикновено привечер или около полунощ, но за първи път днес ми се случи да открия и в дясната ноздра. Също така понякога намирам в слузта нещо като тъмна пепелява материя, нещо подобно на сажди, което се изчезва при разнасяне върху кърпичка. Проблемите ми с носа и ушите, бяха съпроводени и с проблеми със зрението, с което по принцип никога не съм имала проблеми, но понеже съм на 35, обяснението беше, че зрението ми явно е "решило да отслабва". Питам се дали всичко това е свързано. Много ще съм благодарна, ако можете да ми дадете един малко по-пълноценен отговор за това какво се случва или какво предполагате, че може да е, или какъв точно специалист да се посетя, за да мога да ориентирам мумифицираното си от системата джипи, което дори въпроси не задава. Благодаря още веднъж!


Здравейте !

С оглед на това че симптомите са от различни органи, общото между тях може да е системен процес като артериална хипертония или друго - за кървенето от нова и тинитуса. Сетивните оплаквания по крайниците и трункуса може да са независим от това процес, за които е уместно да се проведе Електромиография (ЕМГ). Резултата от MRI ще изключи засягане на ЦНС (централната нервна система). С оглед множеството симптоми, считам че е уместна планова хоститализация в университетска неврологична клиника за диагностично уточняване, например в УМБАЛ Александровска -- София !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Taiss » 28 Май 2015, 23:45

Здравейте д-р Савов, баща ми, който е на 56 години, от около месец има проблем с единия крак и го влачи, като върви по гладки повърхности, минахме през двама невролози и съдов хирург. Беше и в болница за няколко дни, като му направиха скенер на глава, изследвания на кръв и урина и още няколко вида изследвания, но така и не беше поставена диагноза, в болничния му лист пише "инфаркт на мозъка", но лекаря му казал, че скенера не е потвърдил диагнозата и затова го изпратиха на магнитно-резонансна томография. Днес беше изследването и излязоха резултатите, но невролога само ги е погледнал и му е казал да отиде на преглед след 20 дни без да обясни, какво точно е показала МРТ, ще ви бъда благодарен, ако успеете да го разшифровате и да си кажете мнението. Пускам снимка на изследването, за да не допусна грешка при изписването на сложните термини.
Благодаря Ви предварително.

MRT.jpg
Магнитно-резонансна томография
MRT.jpg (15.88 KiB) Прегледано 206 пъти
Taiss
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2015, 23:28

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Юни 2015, 12:10

Taiss написа:Здравейте д-р Савов, баща ми, който е на 56 години, от около месец има проблем с единия крак и го влачи, като върви по гладки повърхности, минахме през двама невролози и съдов хирург. Беше и в болница за няколко дни, като му направиха скенер на глава, изследвания на кръв и урина и още няколко вида изследвания, но така и не беше поставена диагноза, в болничния му лист пише "инфаркт на мозъка", но лекаря му казал, че скенера не е потвърдил диагнозата и затова го изпратиха на магнитно-резонансна томография. Днес беше изследването и излязоха резултатите, но невролога само ги е погледнал и му е казал да отиде на преглед след 20 дни без да обясни, какво точно е показала МРТ, ще ви бъда благодарен, ако успеете да го разшифровате и да си кажете мнението. Пускам снимка на изследването, за да не допусна грешка при изписването на сложните термини.
Благодаря Ви предварително.



Здравейте !

Резултатът от МРТ на торакалния сегмент на гръбначния стълб показва изменения които са отклонения от нормата. Съществуват няколко варианта за това, с какъв произход може да са те ! Заключението да е AV-малформация (артерио-венозна малформация) е само едната от тях ! Съветвам Ви да вземете мнение от неврохирург по отношение на нагодката от МРТ. При възможност - това е добре да бъде в голяма университетска болница в София. Съветвам Ви да не отлагате тази консултация прекалено дълго !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот zlati88 » 03 Юни 2015, 16:30

Здравейте д-р Савов, предварително искам да се извиня ако въпросът ми не е подходящ за темата, но не знам къде да го задам. Нашият случай е следния: дъщеря ми е на годинка и 3 месеца, скоро проходи но гръбчето и е леко изкривено на една страна и главичката и при самото ходене тя върви неправилно-с леко изкривена главичка на дясно лявото рамо е по повдигнато от дясното и ни казаха да се консултираме с детски невролог. Тя е оперирана и операцията се намира под дясната подмишница и според всички това изкривяване е в следствие на срязан нерв по време на операцията. Понеже не живея в България искам да чуя и вашето мнение има ли вероятност да се изкриви повече с времето и какви мерки да предприемем ще започнем физиотерапия и на плуване казаха че е хубаво да я запишем! Според вас нужна ли е консултация и с друг специалист например ортопед или неврологът ще ни помогне в тази ситуация? Проблемът е , че чак след 2 месеца ни насрочиха час, а през това време какво мога да направя бихте ли ме посъветвали! Благодаря предварително и се извинявам пак ако въпросът ми не подходящ за темата! Приятен ден!
zlati88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Юли 2014, 00:27

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mimi1949 » 15 Юни 2015, 19:23

Здравейте,бих искала да ви помоля за съвет относно мой проблем.Преди няколко месеца,т.е. зимата започнах изведнъж да вдигам кръвно до около 150/110,след като от години имам ниско кръвно около 90/60.Към днешна дата,от 3-4 дена кръвното ми падна към 75/45 и то след употреба на 2-3 чаени чаши кафе,сок и кола.Чувствам се сякаш вървя и спя.Бих искала ,ако може да ми кажете на какво ли се дължи това рязко покачване и падане на кръвното и какво бих могла да направя.Благодаря ви предварително!
mimi1949
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Яну 2015, 19:27

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mecho333 » 17 Юни 2015, 11:22

Здравейте, бих искала да попитам от две седмици имам силно главоболие, което не ми минава от болкоуспокоителни лекарства (по принцип имам хронична мигрена). Предписаха ми Бруфен и Топилекс - по схема. Мога ли успоредно с тези лекарства да приемам и Липовон?
mecho333
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2015, 11:10

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 19 Юни 2015, 16:11

zlati88 написа:Здравейте д-р Савов, предварително искам да се извиня ако въпросът ми не е подходящ за темата, но не знам къде да го задам. Нашият случай е следния: дъщеря ми е на годинка и 3 месеца, скоро проходи но гръбчето и е леко изкривено на една страна и главичката и при самото ходене тя върви неправилно-с леко изкривена главичка на дясно лявото рамо е по повдигнато от дясното и ни казаха да се консултираме с детски невролог. Тя е оперирана и операцията се намира под дясната подмишница и според всички това изкривяване е в следствие на срязан нерв по време на операцията. Понеже не живея в България искам да чуя и вашето мнение има ли вероятност да се изкриви повече с времето и какви мерки да предприемем ще започнем физиотерапия и на плуване казаха че е хубаво да я запишем! Според вас нужна ли е консултация и с друг специалист например ортопед или неврологът ще ни помогне в тази ситуация? Проблемът е , че чак след 2 месеца ни насрочиха час, а през това време какво мога да направя бихте ли ме посъветвали! Благодаря предварително и се извинявам пак ако въпросът ми не подходящ за темата! Приятен ден!



Здравейте !

Да, правилно са Ви насочили към детски невролог ! Уместно е да се проведе преглед и преценка за провеждане на ЕМГ - електромиография - това е изследването, което ще оцени дали и в каква степен е увреден периферен нерв на горен крайник ! Съветвам Ви да проведете първо консултацията с детски невролог и в последствие, при необходимост с детски ортопед ! Уместно е първо да има правилно поставена диагноза. Като цяло физиотерапията е подходяща, но след уточнена диагноза. А проблемът с листата на чакащите е от липсата на специалисти и редица рестрикции от обществената здравноосигурителна система в България.

Надявам се, че съм Ви бил от полза !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 19 Юни 2015, 16:15

mimi1949 написа:Здравейте,бих искала да ви помоля за съвет относно мой проблем.Преди няколко месеца,т.е. зимата започнах изведнъж да вдигам кръвно до около 150/110,след като от години имам ниско кръвно около 90/60.Към днешна дата,от 3-4 дена кръвното ми падна към 75/45 и то след употреба на 2-3 чаени чаши кафе,сок и кола.Чувствам се сякаш вървя и спя.Бих искала ,ако може да ми кажете на какво ли се дължи това рязко покачване и падане на кръвното и какво бих могла да направя.Благодаря ви предварително!


Здравейте !

Възможно е това да са първи признаци на отключваща се Артериална хипертония, особено ако имате фамилна обремененост ! Съветвам Ви да се обърнете към кардиолог - за оценка на състоянието и да предприемане на адекватно лечение ! Колкото по-рано сторите това - толкова по-малко усложнения от високото АН ще са налице при Вас.

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот l_petkova » 10 Авг 2015, 13:57

Здравейте
Баба ми е на 77г. и преди 3 седмици й стана нещо и започна силна болка от кръста, която продължава до коляното на левия крак. Едвам се движи, а при слизане по стълбите чувам как нещо в нея прищраква. Водихме я на невролог и там й правиха снимка.Окончателната диагноза, която поставиха е увреждане на лумбо-сакралните коренчета.Предписаха й Мелбек 15мг. , Милгамма Протект 300мг. и Габагамма 400мг. В момента пие само първите две, понеже по аптеките не можем да открием последното.Можете ли да обясните на какво се дължи това нещо и какво лечението. Повече трябва да е в покой или да прави и движения.
Благодаря предварително!
l_petkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2015, 13:44

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron