Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот Камелия » 31 Окт 2012, 10:26

bisertaskov написа:Според мен ако можеше народа да определя заплатите на политиците сигурно никой няма да се натиска за този пост.Докато им позволяваме сами да си определят с колко пари да ни бръкнат в джоба така ще е.Увеличават ми всички данъци и осигуровки и какво ли още не а те харчат като за последно а спрете се.

Колкото и странно да ти звучи, но да точно ние народа определяме заплатите на политиците на местно ниво. Във всяка една община има Парламент от общински съветници, които са чисто и просто хора като теб и мен, но които се интересувам малко повече от политика(а не пишат във форуми), та същите тези съветници могат да бъдат лекари, учители, обикновени безработни, симпатизиращи на определена политическа партия. След изборите на кмет се определя бройката на представителите на всяка партия, тоест всяка партия колко представителя ще има в местния парламент. Та да си дойдем на думата за заплатите. Същите тези хора, сами си гласуват заплатите както и заплатата на кметовете на населените места. След приемане на бюджета на общината на някоя от следващите сесии на Общински съвет се гласуват заплатите и всички разходи за годината. Така, че на кой да се сърдим?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот bisertaskov » 01 Ное 2012, 23:07

Камелия написа:
bisertaskov написа:Според мен ако можеше народа да определя заплатите на политиците сигурно никой няма да се натиска за този пост.Докато им позволяваме сами да си определят с колко пари да ни бръкнат в джоба така ще е.Увеличават ми всички данъци и осигуровки и какво ли още не а те харчат като за последно а спрете се.

Колкото и странно да ти звучи, но да точно ние народа определяме заплатите на политиците на местно ниво. Във всяка една община има Парламент от общински съветници, които са чисто и просто хора като теб и мен, но които се интересувам малко повече от политика(а не пишат във форуми), та същите тези съветници могат да бъдат лекари, учители, обикновени безработни, симпатизиращи на определена политическа партия. След изборите на кмет се определя бройката на представителите на всяка партия, тоест всяка партия колко представителя ще има в местния парламент. Та да си дойдем на думата за заплатите. Същите тези хора, сами си гласуват заплатите както и заплатата на кметовете на населените места. След приемане на бюджета на общината на някоя от следващите сесии на Общински съвет се гласуват заплатите и всички разходи за годината. Така, че на кой да се сърдим?

Да бе вярваш ли си като пишеш тия глупости а? На книга може и да е така но на практика едва ли.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот Smilqna » 01 Ное 2012, 23:39

Камелия написа:
bisertaskov написа:Според мен ако можеше народа да определя заплатите на политиците сигурно никой няма да се натиска за този пост.Докато им позволяваме сами да си определят с колко пари да ни бръкнат в джоба така ще е.Увеличават ми всички данъци и осигуровки и какво ли още не а те харчат като за последно а спрете се.

Колкото и странно да ти звучи, но да точно ние народа определяме заплатите на политиците на местно ниво. Във всяка една община има Парламент от общински съветници, които са чисто и просто хора като теб и мен, но които се интересувам малко повече от политика(а не пишат във форуми), та същите тези съветници могат да бъдат лекари, учители, обикновени безработни, симпатизиращи на определена политическа партия. След изборите на кмет се определя бройката на представителите на всяка партия, тоест всяка партия колко представителя ще има в местния парламент. Та да си дойдем на думата за заплатите. Същите тези хора, сами си гласуват заплатите както и заплатата на кметовете на населените места. След приемане на бюджета на общината на някоя от следващите сесии на Общински съвет се гласуват заплатите и всички разходи за годината. Така, че на кой да се сърдим?

Не е нужно да се интересуваме от политика за да изразим мнение по въпроса за безобразията на "политически грамотните" хора.
Smilqna
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2012, 19:54

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот Камелия » 02 Ное 2012, 14:43

То прозвуча като заяждане, макар в никакъв случай не съм целяла заяждане просто исках да обясня най-просто, че ние като граждани имаме право да се противопоставим на политическите безчинства, но не го правим. Виждаме парадоксите, на управлението на нашите политици, но си траем. Е до кога?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот bisertaskov » 03 Ное 2012, 00:18

Камелия написа:То прозвуча като заяждане, макар в никакъв случай не съм целяла заяждане просто исках да обясня най-просто, че ние като граждани имаме право да се противопоставим на политическите безчинства, но не го правим. Виждаме парадоксите, на управлението на нашите политици, но си траем. Е до кога?

Съгласих се с това.Определено само драскаме по форумите без да действаме. :D :D :D Може би ни е страх че добре смазаната политическа машина ще ни спре и всички усилия ще отидат на празно.Другото от което ни е страх че няма да има достатъчно подкрепа.Май много сме страхливи и за това нищо не се променя, или предпочитаме другите да изразят с действие недоволството си пък ние само да коментираме и да се вайкаме.Е стига толкова че заприличах на тия другите.
Колкото до заяждането няма такова нещо всеки има право да изрази мнение.Целта ми беше друга и след като коментара продължава значи съм я постигнал. ;) ;) ;)
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Кмет на село купи мерцедес за 110 000 лв.

Мнениеот Smilqna » 05 Ное 2012, 10:54

Neo написа:Защо не си купуват по евтини коли ами се надуват пред бедните хорица.Трябва със закон да е забранено купуване на държавни служебни коли за повече от 30-40 хил.лв.Българския политик е длъжен да служи на народа а не на своите интереси.

Как да си купуват евтини коли като чужди пари се харчат лесно ?До колкото знам и в България вече се произвеждат автомобили не е ли по добре да подпомогнат родното производство.
Smilqna
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2012, 19:54

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта