Международно лятно училище за редки болести 2011

Светът на здравето в дати.

Международно лятно училище за редки болести 2011

Мнениеот FramarMedia » 20 Авг 2011, 16:56

Международно лятно училище за редки болести 2011 ще се проведе на 11-18 септември 2011 г. в курортен комплекс Слънчев бряг. Инициативата е първа по рода си в Източна Европа и цели по-добрата информираност и професионална подготовка на така наречените policy and decision makers по въпросите на редките болести. Съорганизатори на проявата са БАПОН, Националната асоциация на организациите на пациенти с редки болести „Генетика” (Русия) и Националният център за редки болести в Рим (Италия). Лятното училище за редки болести 2011 е пилотен международен проект, съчетаващ практиките и знанията по редките болести на три страни с различни здравни системи, с различен опит, но с проблеми, които са малко или много сходни. Лектори ще бъдат водещи експерти от България и Европа, а участниците включват представители на руски федерални и регионални законодателни органи и здравни власти. Подробен обзор на събитието можете да прочетете в следващия информационен бюлетин на БАПОН.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Международно лятно училище за редки болести 2011

Мнениеот marchinko73 » 16 Окт 2019, 13:39

Не ми стана много ясно кой кого и на какво ще учи...
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Международно лятно училище за редки болести 2011

Мнениеот Паулу Коелюв » 16 Окт 2019, 14:00

marchinko73 написа:Не ми стана много ясно кой кого и на какво ще учи...

Ми то си е ясно написано: "участниците включват представители на руски федерални и регионални законодателни органи и здравни власти" - руснаците ще ни учат как се лекуват редки болести с водка. :lol:
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Здравен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта