Великите пости на 2017 по фрамарски!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот miron » 14 Мар 2017, 10:49

Guppy написа:Да вкусно ще е, у дома обаче избягваме такива пастети, децата изобщо не ги харесват, не знам защо, а уж като нещо за филийката би трябвало да ги хапват повече, но не става.

може да имат силни подправки, децата не обичат ако има чесън или някоя миризлива подправка, че и зехтин даже, щото и той има специфичен вкус, на това си му сложи традиционно малко сол и олио и ще видиш как ще набиват.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 27 Мар 2017, 13:52

Хайде да бутна темата малко :) Къде се загубихте, съфорумници?
Как я карате напоследък?
При мен дните просто прелитат, нямам време за почти нищо освен работа, но успявам да спретна и по нещо топло освен ежедневните салати :)
Сладки картофи с риган на фурна, леща-гореща на яхния, ризото със зеленчуци, паста със зеленчуци и оризова сметана, борш, постни мъфини - това приготвих през последните дни.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот gabinka_80 » 27 Мар 2017, 15:05

Този път много малко постещи има. Аз си хапвам главно вегетарианско меню и си крада идеи от тук. Скоро хапнах свареан ориз с краставици и копър, беше много свежо и в същото време вкусно, ако някой не е пробвал да опита, за мен беше много голяма изненада този вкус.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2017, 16:12

Yunona< аз този път не постя и толкова съжалявам, че не започнах, винаги ще ме е яд, на предишния пост се чувствах невероятно, сега вместо да използвам огромното и зеленчуково разнообразие, аз нещо окапах.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот klarissa » 28 Мар 2017, 10:12

Не се ли притеснявате за здравето си, когато постите толкова дълго време?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 10:46

klarissa написа:Не се ли притеснявате за здравето си, когато постите толкова дълго време?

нашите предци като са постили всички пости в годината, как са оцеляли? По-скоро въпросът трябва да е не се ли притеснявате вие, които не постите, какво причинявате на тялото си? :?:
Поне ч път годишно човек трябва да се подлага на пост. :)
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 28 Мар 2017, 11:46

klarissa написа:Не се ли притеснявате за здравето си, когато постите толкова дълго време?


Наистина не разбирам такива въпроси... Когато начинът на хранене е разумен и балансиран, той е в пъти по-здравословен от този на "редовия" месояден.
Нямам предвид постещите на хляб и лютеница, на солети, постни бисквити и пържени картофи, а такива като мен и моите приятелки - с две салати дневно, с разнообразие от бобови, зърнени храни, сурови ядки, с изобилие от зеленчуци и умерено количество плодове.
Аз лично много се притеснявам за ядящите всеки ден месо; за тези, които често консумират луканки, салами и други преработени меса, кайми, в които ни е бедна фантазията какво са смлели, мазни сирена и кашкавали, майонеза, тестени храни и т.н. Всъщност тяхната храна е изключително еднообразна и това еднообразие е от вредни храни.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 11:59

много правилно казано, голяма част от хората, които постят, а и изобщо с по-различен начин на живот, всъщност започват да се хранят много разнообразно. аз по време на пости (карах Коледните за първи път) се научих да ям просо, елда, царевица, грах, зелен боб и други неща, които или не бях опитвала, или свързвах само с руска салата. сега присъстват често в менюто ми и е много по-разнообразно от преди, когато ядях картофи и месо ежедневно.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот vanusha » 14 Юли 2017, 09:24

Скоро пак трябва да има пости за Богородица, спазвате ли и тях?
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта