Великите пости на 2017 по фрамарски!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Lollipop » 20 Фев 2017, 15:12

Откривам темата на Великденския пост на 2017 г. :wink: Тук няма много почитатели и привърженици, но се надявам с времето да ставаме все повече. Аз все още се уча с поста и не винаги съм много добра в изпълнението му, но се надявам този път да се справя още по-добре от предишните! :mrgreen:
Призовавам всички,които желаят да се включат да пишат в темите ни, да споделят как се чувстват и как им се отразява поста, а накрая да излезем с гордо вдигнати глави след 40 дневното предизвикателство!
Вече приключихме с месото, очакват ни сирни заговезни на 26-ти и стартирането на поста на 27-ми! :clappingorange: :clappingorange: :clappingorange:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2017, 16:14

Записвам се в поста, надявам се да успея да го спазя! За първи път след второто раждане ще постя, вече не кърмя и се надявам да се справя. :mrgreen: нямам търпение да започнем същинската част!
За днес си хапнах яйца с чушка и сирене, но не го броя за много постно,но все пак си е режимно преди заговезните.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2017, 16:56

Аз също се включвам, днес ядох печени чушки с нахут, малко маслини и няколко парченца сирене, за закуска ядох сварени яйца с хляб. :mrgreen: Вечерята ще я мисля в движение.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 20 Фев 2017, 19:25

Добре, копирам си поста от старата тема - това е първото ми готвене за Великденски пости 2017 :)
Тази седмица е преходната - изключено е само месото. За днес приготвих:
- Солени мъфини със сирене, печени чушки, риган и черен пипер, поръсени с тиквени и слънчогледови семки
- Супа с киноа и зеленчуци (мноооого зеленчуци :) - лук, морков, пащърнак, стрък целина, червена чушка, картоф, зелен фасул)
- Сладки картофи на фурна с мащерка
- Прясна салата от гулия (земна ябълка), моркови и зелена ябълка, съвсем малко магданоз, обилно поръсена със запечени орехи

Полезно е да си даваме идеи - така разнообразието на масите ни ще е гарантирано, както и запазването на здравето, работоспособността и настроението :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот silver933 » 21 Фев 2017, 10:18

Много се кефя на хора, които успяват да постят, голямо предизвикателство на духа, особено в тоя чревоугоднически свят, в който живеем. Успех на всички!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Slavena » 21 Фев 2017, 12:20

за първи път и аз мискам да постя с маика ми решихме да се вклучим в поста и се надявам да успеем да го изкараме, дано да успеем.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот qwerryyy » 21 Фев 2017, 13:02

Възхищавам се на майка ми, която всяка година пости всички пости в годината, как успява, само тя си знае, толкова поводи имаме по време на постите, тя винаги се справя и никога не прегрешава, дори не опитва сготвеното, камо ли наистина да яде от него. Тази година с нейната подкрепа обещах и аз да постя, засега бива, карам на сирене и яйца, ще видим обаче накрая как ще е !
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Локумът » 21 Фев 2017, 15:27

Вашите мъжа постят ли с вас, моята жена наскачала цялата къща да постим, аз още ям тайни кИфтета в обедната почивка... :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 26 Фев 2017, 16:41

Ехооо, как сте днес, скъпи съфорумници? Простихте ли, простиха ли Ви? Каква вечеря приготвяте за Сирни Заговезни?
У нас е много весело, защото сме пълна къща - голямото чедо си дойде от Германия за две седмици :)
Тъкмо допивам следобедното кафе и ще се надигам от дивана да омеся тутманик. Май това ще единственото традиционно нещо на трапезата ни.
Не сме по рибниците, затова ще имаме просто печена риба. Ще приготвя голяма сьомгова пъстърва, пълнена с лимон и свежи подправки, солчица и пипер меланж. Зелената салата е задължителна.
За мезе купих разни сирена, ако на някого му се хапват. Виното е мускат и един доста обещаващ купаж.

За утре ще сготвя чили син карне. Отдавна се каня да опитам безмесната версия на това мексиканско ястие - мисля, че много ще ни хареса.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот borkova » 02 Мар 2017, 15:07

Ние снощи бяхме на гуакамоле и сухарчета :smile: . А онзи ден правих тиквички, които първо ги запекох във фурната и после ги залях с една смес, която не знам дали се вписва в поста, защото в нея имаше яйца, моцарела, кашкавал.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта