ТАВАНИК 500+ДИКЛОФЕНАК - мога ли да приемам заедно?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

ТАВАНИК 500+ДИКЛОФЕНАК - мога ли да приемам заедно?

Мнениеот dunceto » 22 Сеп 2017, 12:36

Здравейте,на 17.09.2017г посетих 126 кабинет(вътрешни болести) в Пирогов тъй като се почувствах настинал с хрема и бодежи под гърдите.Прегледа ме доктора само със слушалката и ми изписа сироп IMMUNO MIX И IMUNOKOL PERFEKT PRO BIO.за два дни се почувствах още по-зле и отново отивам при същият доктор,който ме изпрати на снимка и кръвна картина,оказа се,че имам хроничен бронхит и ми изписа ТАВИПЕК,ГЕЛОМИТРОЛ И TAVINIC 500. След приема на хапчетата първият ден ми се догади и имах страшни болки в главата,днес вече отшумяха но пък почна да ме боли левият крак между глезена и малкият пръст,вероятно се е обадила подаграта която имам от 3-4г. Въпроса ми е мога ли да приема TAVANIC С ДИКОФЕНАК ДУО тъй като само от него ми минава подаграта или не са съвместими. Благодаря Ви предварително,с уважение Дилян Иванов.
dunceto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2017, 12:32

Re: ТАВАНИК 500+ДИКЛОФЕНАК - мога ли да приемам заедно?

Мнениеот Паулу Коелюв » 27 Фев 2020, 10:32

dunceto написа:Здравейте,на 17.09.2017г посетих 126 кабинет(вътрешни болести) в Пирогов тъй като се почувствах настинал с хрема и бодежи под гърдите.Прегледа ме доктора само със слушалката и ми изписа сироп IMMUNO MIX И IMUNOKOL PERFEKT PRO BIO.за два дни се почувствах още по-зле и отново отивам при същият доктор,който ме изпрати на снимка и кръвна картина,оказа се,че имам хроничен бронхит и ми изписа ТАВИПЕК,ГЕЛОМИТРОЛ И TAVINIC 500. След приема на хапчетата първият ден ми се догади и имах страшни болки в главата,днес вече отшумяха но пък почна да ме боли левият крак между глезена и малкият пръст,вероятно се е обадила подаграта която имам от 3-4г. Въпроса ми е мога ли да приема TAVANIC С ДИКОФЕНАК ДУО тъй като само от него ми минава подаграта или не са съвместими. Благодаря Ви предварително,с уважение Дилян Иванов.

В листовката на ТАВАНИК ясно е посочено: "Нестероидни противовъзпалителни лекарства (НСПВС) - прилагат се при болка и възпаление, като например аспирин, ибупрофен, фенбуфен, кетопрофен и индометацин. По-вероятно е да получите припадък (гърч), ако ги приемате с Таваник таблетки." ДИКОФЕНАК ДУО също е към тази група - Нестероидни противовъзпалителни лекарства (НСПВС).
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: ТАВАНИК 500+ДИКЛОФЕНАК - мога ли да приемам заедно?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 02 Мар 2020, 10:24

Обикновено в листовката пише за определеното лекарство с кои други е несъвместимо. Но е редно да се пита лекар, преди да започне да се приема ново лекарство, заедно с друго.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта