ACTA

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

ACTA

Мнениеот Memento » 15 Фев 2012, 16:17

Много се разшумя напоследък, народа се надигна така както не го беше правил от Виденовата зима. Ако ще бъде нарушена личната свобода в интернет съм съгласен с противодействието но дали е така? Толкова ли е черно Търговското споразумение за борба с фалшифицирането (ACTA) или нещата отнова се преувеличени и изопачени от любимите ни медии? Какво е вашето мнение по въпроса?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: ACTA

Мнениеот borisov87 » 04 Яну 2013, 14:31

Аз лично до края на лятото работех в голям интернет доставчик и тогава началниците и администраторите все се разправяха че уж до края на 2013 ще ги карали да филтират трафика към сайтове като замунда и т.н. А който е ходил на курсове на Cisco и е слушал поне малко явно е наясно че IT доставчика в даден момент може да види коя страница си отворил в момента , какво теглиш и т.н. Така че не знам за каква свобода на интернета говорим, е хубавото е че засега няма такъв закон, но ако държавата изисква , всеки IT доставчик ще е длъжен да предостави на властите така наречения интерфейс с най-прости думи да речем полицая сяда на компютър с определени права и от там гледа да речем какво става на моя IP адрес кой сайт съм отворил, даже и кой сайтове съм отварял стига доставчика да прави някакви архиви.
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: ACTA

Мнениеот Мади Ранчева » 29 Юли 2014, 10:09

Нямаше как да стане това, според мен, не само ограничаваш, но и влизаш и личното пространство на хората :shock:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: ACTA

Мнениеот Тонина90 » 20 Дек 2019, 15:25

Някой въобще спомня ли си за тази ACTA? Какви вълнения, какво чудо, всичко умря.
Тонина90
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:42


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта