AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Мнениеот Siss » 04 Фев 2013, 16:07

Чували ли сте за ликьор, направен от листата на кока? Това е AGWA DE BOLIVIA, създаден от листата на боливийска кока (правилно прочетохте…става въпрос за растението, от което се произвежда кокаин!). Листата се берат ръчно в боливийски ферми и се транспортират до Амстердам под строга охрана. Разбира се …технологията е съобразена така, че съдържанието на забранените листа не надвишава позволените норми. Ликьорът се произвежда при специален процес и включва цели 36 билки, включително гуарана и женшен. След навлизането на редица енергийни напитки на пазара, последните две съставки са ни вече скучни, но не можем да кажем същото за забранения плод - коката. Прахът, който се получава при нейната обработка си е официално незаконен, нелегален и търсен от баровците по цял свят. Именно това прави AGWA DE BOLIVIA „горещ” и желан ликьор. :P
Първият боливийски ликьор от листа на кока бил произведен в Болоня, Италия и разпространяван в цяла Европа. Английският писател Rudyard Kipling описва еликсира като сътворен от паднали пера на ангелски криле…Кой не би искал да вкуси подобна напитка? Аз определено съм навит…още от първото изречение за продукта, но това е друга тема…
За съжаление по - късно ликьорът бил спрян, тъй като методите на дестилация по онова време не премахвали кокаина и на практика напитката въздействала като наркотик.Днес обаче технологията е усъвършенствана и AGWA DE BOLIVIA отново е на пазара. :P
Заинтригува ли ви ликьорът от листата на кока (напитката от ангелски крила)? Мен определено!
Знаете ли къде мога да го намеря ?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Мнениеот victory » 11 Фев 2013, 15:51

Заинтригува...е слабо казано. Този ликьор трябва да се опита. И аз се интересувам къде мога да го намеря...
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Мнениеот Violetta » 11 Фев 2013, 22:31

Аз съм опитвала, много добър е. :mrgreen: Удря в петите!
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 22:30

Ехааа, не бях чувала за нещо подобно, звучи много интересно!!! Бих искала да го опитам :))))
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: AGWA DE BOLIVIA – ликьорът, направен от листата на кока

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 22:35

Сега видях, че се предлага и тук! Многооо готино изглежда! При първа възможност ще опитам!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта