Лазер и Airflow при зъбен камък

Лазер и Airflow при зъбен камък

Мнениеот wwwolfish » 12 Апр 2016, 11:15

Здравейте,
Редовно ходя за почистване на зъбен камък с ултразвук и последващо полиране на зъбите извършвано конвенционално с четка ,паста и гумичка от личния ми стоматолог.
Прочетох,че има сравнително нови методи в тази насока.

1.Почистване на зъбен камък с лазер
2.Полиране с AirFlow

Личния ми стоматолог не разполага с подобна техника.

Големи ли са предимствата на гореспоменатите 2 метода?
В моя град има стоматолози,извършващи полиране по метода AirFlow,но не намерих с лазерна техника.

Подходящо ли е да сваля отново зъбния камък с ултразвук и после да направя Airflow при друг стоматолог или конвенционалното полиране с четка и гумички е със същия резултат? Еднаква гладкост ли се постига с двата метода на полиране или с Airflow по-добре се изглажда зъба?
Прочетох ,че метода Airflow има контраиндикации,като тънък емайл...С начална форма на пародонтоза съм,без образуване на джобове, с леко отдръпване на венеца на част от горните зъби. Подходящ ли е този метод при мен?
Запознах се,че напоследък при Airflow не се използва сода,а Glycine,като съставка с по-слабо изразено абразивно действие,при запазване на почистващия и полиращ ефект. Използва ли се Glycine от стоматолозите в България?
Като цяло бих искал да внесете светлина по тези въпроси....Дали новите методи наистина са по-ефективни или просто са по-бързи и удобни за пациентите..?
Кога са за предпочитане и кога не?
Благодаря предварително.
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

Re: Лазер и Airflow при зъбен камък

Мнениеот Пламена И. » 18 Яну 2020, 13:53

Интересна тема. Моят стоматолог също ми почиства зъбния камък с ултразвук и после следва нормалното полиране с машинката. Не съм се интересувала дали в Стара Загора прилагат метода AirFlow. Ще проверя. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Лазер и Airflow при зъбен камък

Мнениеот mimeto96 » 19 Яну 2020, 11:57

За първи път чувам за такова нещо. Моят зъболекар си действа по стандартния начин за отстраняване на зъбен камък. Доста неприятно и болезнено. С метода AirFlow дали е безболезнена манипулацията?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта