Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот JUNO » 11 Апр 2014, 20:03

Здавейте,
имам проблем преди 1 седмица си направих кола маска на гърба, но се оказа, че козметичката ми не се справи добре и ми излезна нещо като акне, не съм сигурна дали е акне,червени пъпчици, нямат връх, но ме сърби ужасно много.
Първия ден като ми излезнаха се мазах със крем здраве с цинков оксид за раздразнена кожа, поуспокои ме малко, но пъпките си стояха. След това пробрах със витамерфен, защото съм го ползвала за татуировки и наистина помага на кожата. Проблема с пъпките обаче не се оправи, немога да отида на лекар, защото нямам работа от известно време и нямам осигуровки.
Много Ви се моля да ми помогнете, притеснявам се да не е много сериозно, досега четох в интернет мнения.
Мога да Ви пратя снимка на имейла да погледнете.
Благодаря предвартително. :cry: :cry:
JUNO
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Апр 2014, 19:55

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2014, 14:45

Female написа:Здравейте Д-р Тодева,

имам белези от акне може ли да ми препоръчате неща за премахване на белезите.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Female!

Добре ще е преди това да видя какво е състоянието на кожата Ви, какви точно са белезите и има ли все още активни лезии!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2014, 14:49

JUNO написа:Здавейте,
имам проблем преди 1 седмица си направих кола маска на гърба, но се оказа, че козметичката ми не се справи добре и ми излезна нещо като акне, не съм сигурна дали е акне,червени пъпчици, нямат връх, но ме сърби ужасно много.
Първия ден като ми излезнаха се мазах със крем здраве с цинков оксид за раздразнена кожа, поуспокои ме малко, но пъпките си стояха. След това пробрах със витамерфен, защото съм го ползвала за татуировки и наистина помага на кожата. Проблема с пъпките обаче не се оправи, немога да отида на лекар, защото нямам работа от известно време и нямам осигуровки.
Много Ви се моля да ми помогнете, притеснявам се да не е много сериозно, досега четох в интернет мнения.
Мога да Ви пратя снимка на имейла да погледнете.
Благодаря предвартително. :cry: :cry:

Здравейте, JUNO!

Да, приложете снимки да преценя какво е състоянието към момента. Споделете и какво точно използвате към настоящия момент!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот JUNO » 14 Апр 2014, 11:15

Здравейте, пратих Ви имейл със снимки на violina_todeva@abv.bg :)
JUNO
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Апр 2014, 19:55

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 11:38

JUNO написа:Здравейте, пратих Ви имейл със снимки на violina_todeva@abv.bg :)

Здравейте!

Не са прикачени снимките в е-мейла!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 12:56

Dr Violina Todeva написа:
JUNO написа:Здравейте, пратих Ви имейл със снимки на violina_todeva@abv.bg :)

Здравейте!

Не са прикачени снимките в е-мейла!

Здравейте!

По-добре опитайте с активния лосион акне аут. Ако за два-три дни не получите подобрение посетете специалист.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ралица Христова » 22 Апр 2014, 12:42

Здравейте, д-р Тодева.
Имам син на 12 години. Още от малък по лицето и раменете има съвсем ситни пъпчици, които стоят по-скоро като грапавини. Мънички, без връхчета. Ползвахме медицинска козметика, понамаляха. Сега, с навлизането в пубертета, тези пъпчици бързо плъзнаха почти навсякъде по тялото му и медицинската козметика вече не помага. Може ли да ме посъветвате какво да направя, за да ги изчистим и да не се възпалят. Сега, засега, нямаме такъв проблем, но може да възникне.

Благодаря
Ралица Христова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Апр 2014, 12:34

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Апр 2014, 14:00

Ралица Христова написа:Здравейте, д-р Тодева.
Имам син на 12 години. Още от малък по лицето и раменете има съвсем ситни пъпчици, които стоят по-скоро като грапавини. Мънички, без връхчета. Ползвахме медицинска козметика, понамаляха. Сега, с навлизането в пубертета, тези пъпчици бързо плъзнаха почти навсякъде по тялото му и медицинската козметика вече не помага. Може ли да ме посъветвате какво да направя, за да ги изчистим и да не се възпалят. Сега, засега, нямаме такъв проблем, но може да възникне.

Благодаря

Здравейте, Ралица Христова!

Споделете какво точно използвате към момента. Добре е преди да Ви препоръчам какво да използвате да видя какво е състоянието на кожата му в различните засегнати области!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sev » 22 Апр 2014, 14:13

На 2014-04-21 15:57, sevdalina velinova написа:
> Здравейте д-р Тодева...Бих искала да
> погледнeте моите снимки и да ми кажете
> какво ще е необходимо за
> заличаване(ако е възможно)на белезите
> от акне по лицето ми ....За което ще ви
> бъда изключително благодарна и
> признателна..



Здравейте д-р Тодева...
За заличаване на белезите единственото, което правя в момента е маската от лимон ,сода и хума..(2-3 пъти в седмицата)...с цел избелване ..Ползвам фон дю тен почти всеки ден на N7(защото има добра покриваемост) и това е общо взето...Преди него слагам винаги крем на amway за смесен тип кожа...
Какво трябва да променя ,от какво имам нужда за да имам чиста кожа без белези..Благодаря предварително...
sev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2014, 17:52

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ралица Христова » 22 Апр 2014, 14:47

Dr Violina Todeva написа:
Ралица Христова написа:Здравейте, д-р Тодева.
Имам син на 12 години. Още от малък по лицето и раменете има съвсем ситни пъпчици, които стоят по-скоро като грапавини. Мънички, без връхчета. Ползвахме медицинска козметика, понамаляха. Сега, с навлизането в пубертета, тези пъпчици бързо плъзнаха почти навсякъде по тялото му и медицинската козметика вече не помага. Може ли да ме посъветвате какво да направя, за да ги изчистим и да не се възпалят. Сега, засега, нямаме такъв проблем, но може да възникне.

Благодаря

Здравейте, Ралица Христова!

Споделете какво точно използвате към момента. Добре е преди да Ви препоръчам какво да използвате да видя какво е състоянието на кожата му в различните засегнати области!

С уважение,


Здравейте отново, д-р Тодева.

Ползвали сме козметиката на Авен и на Биотрейд за проблемна кожа. Преди това му бяха изписали медицински душ гел и сапун, но не мога да се сетя как се казваха. Мисля, че беше на Sebamed, но не съм сигурна. Вчера му купих хума, за да си прави маски, но разбира се още няма ефект.
Мога да го снимам и утре да ви пратя снимки, но пъпчиците наистина се разпростратират.

Благодаря много. Хубав ден

Ралица Христова
Ралица Христова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Апр 2014, 12:34

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта