Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Апр 2014, 14:14

sev написа:На 2014-04-21 15:57, sevdalina velinova написа:
> Здравейте д-р Тодева...Бих искала да
> погледнeте моите снимки и да ми кажете
> какво ще е необходимо за
> заличаване(ако е възможно)на белезите
> от акне по лицето ми ....За което ще ви
> бъда изключително благодарна и
> признателна..

Здравейте д-р Тодева...
За заличаване на белезите единственото, което правя в момента е маската от лимон ,сода и хума..(2-3 пъти в седмицата)...с цел избелване ..Ползвам фон дю тен почти всеки ден на N7(защото има добра покриваемост) и това е общо взето...Преди него слагам винаги крем на amway за смесен тип кожа...
Какво трябва да променя ,от какво имам нужда за да имам чиста кожа без белези..Благодаря предварително...

Здравейте, Sev!

Най-добре е да смените всичко, което използвате - маската, фон дьо тена и крема.
Съветвам Ви вечер да прилагате Триакнеал, а сутрин да използвате слънцезащитен крем на Ла рош - dry touch. Докато привикне кожата използвайте Триакнеал през вечер или през две вечери.
По този начин с тази комбинация постепенно ще спрат да излизат нови пъпчици и ще се заличат наличните белези.
Ако предпочитате да използвате фон дьо тен си вземете от серията Couvrance на Avene.
Какъв измивен препарат за лице използвате?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Апр 2014, 14:20

Ралица Христова написа:
Dr Violina Todeva написа:
Ралица Христова написа:Здравейте, д-р Тодева.
Имам син на 12 години. Още от малък по лицето и раменете има съвсем ситни пъпчици, които стоят по-скоро като грапавини. Мънички, без връхчета. Ползвахме медицинска козметика, понамаляха. Сега, с навлизането в пубертета, тези пъпчици бързо плъзнаха почти навсякъде по тялото му и медицинската козметика вече не помага. Може ли да ме посъветвате какво да направя, за да ги изчистим и да не се възпалят. Сега, засега, нямаме такъв проблем, но може да възникне.

Благодаря

Здравейте, Ралица Христова!

Споделете какво точно използвате към момента. Добре е преди да Ви препоръчам какво да използвате да видя какво е състоянието на кожата му в различните засегнати области!

С уважение,


Здравейте отново, д-р Тодева.

Ползвали сме козметиката на Авен и на Биотрейд за проблемна кожа. Преди това му бяха изписали медицински душ гел и сапун, но не мога да се сетя как се казваха. Мисля, че беше на Sebamed, но не съм сигурна. Вчера му купих хума, за да си прави маски, но разбира се още няма ефект.
Мога да го снимам и утре да ви пратя снимки, но пъпчиците наистина се разпростратират.

Благодаря много. Хубав ден

Ралица Христова

Здравейте!

Нека да видя и състоянието на кожата!

Поздрави,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sev » 24 Апр 2014, 13:11

Dr Violina Todeva написа:
sev написа:На 2014-04-21 15:57, sevdalina velinova написа:
> Здравейте д-р Тодева...Бих искала да
> погледнeте моите снимки и да ми кажете
> какво ще е необходимо за
> заличаване(ако е възможно)на белезите
> от акне по лицето ми ....За което ще ви
> бъда изключително благодарна и
> признателна..

Здравейте д-р Тодева...
За заличаване на белезите единственото, което правя в момента е маската от лимон ,сода и хума..(2-3 пъти в седмицата)...с цел избелване ..Ползвам фон дю тен почти всеки ден на N7(защото има добра покриваемост) и това е общо взето...Преди него слагам винаги крем на amway за смесен тип кожа...
Какво трябва да променя ,от какво имам нужда за да имам чиста кожа без белези..Благодаря предварително...

Здравейте, Sev!

Най-добре е да смените всичко, което използвате - маската, фон дьо тена и крема.
Съветвам Ви вечер да прилагате Триакнеал, а сутрин да използвате слънцезащитен крем на Ла рош - dry touch. Докато привикне кожата използвайте Триакнеал през вечер или през две вечери.
По този начин с тази комбинация постепенно ще спрат да излизат нови пъпчици и ще се заличат наличните белези.
Ако предпочитате да използвате фон дьо тен си вземете от серията Couvrance на Avene.
Какъв измивен препарат за лице използвате?

С уважение,


Изчиствам си лицето със салицилов спирт..незнам до колко това е добре за кожата ми ,но го правя от доста време...
sev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2014, 17:52

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2014, 14:06

sev написа:
Dr Violina Todeva написа:На 2014-04-21 15:57, sevdalina velinova написа:
> Здравейте д-р Тодева...Бих искала да
> погледнeте моите снимки и да ми кажете
> какво ще е необходимо за
> заличаване(ако е възможно)на белезите
> от акне по лицето ми ....За което ще ви
> бъда изключително благодарна и
> признателна..

Здравейте д-р Тодева...
За заличаване на белезите единственото, което правя в момента е маската от лимон ,сода и хума..(2-3 пъти в седмицата)...с цел избелване ..Ползвам фон дю тен почти всеки ден на N7(защото има добра покриваемост) и това е общо взето...Преди него слагам винаги крем на amway за смесен тип кожа...
Какво трябва да променя ,от какво имам нужда за да имам чиста кожа без белези..Благодаря предварително...

Здравейте, Sev!

Най-добре е да смените всичко, което използвате - маската, фон дьо тена и крема.
Съветвам Ви вечер да прилагате Триакнеал, а сутрин да използвате слънцезащитен крем на Ла рош - dry touch. Докато привикне кожата използвайте Триакнеал през вечер или през две вечери.
По този начин с тази комбинация постепенно ще спрат да излизат нови пъпчици и ще се заличат наличните белези.
Ако предпочитате да използвате фон дьо тен си вземете от серията Couvrance на Avene.
Какъв измивен препарат за лице използвате?
С уважение,

Изчиствам си лицето със салицилов спирт..незнам до колко това е добре за кожата ми ,но го правя от доста време...

Здравейте, Sev!

Не използвайте салицилов спирт! Той има много агресивно действие върху кожата!
Съветът ми е да измивате само с вода сутрин, а вечер може да използвате измивен продукт подходящ за акнеична кожа на някоя от т.нар. "медицински козметики". Не е необходимо да е точно конкретен и ако има промоционални оферти към другите продукти, които съм Ви посочила може да се възползвате!
Първите резултати ще забележите след около месец - тогава може да ми пишете отново!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Апр 2014, 14:20

Dr Violina Todeva написа:
Ралица Христова написа:
Ралица Христова написа:Здравейте, д-р Тодева.
Имам син на 12 години. Още от малък по лицето и раменете има съвсем ситни пъпчици, които стоят по-скоро като грапавини. Мънички, без връхчета. Ползвахме медицинска козметика, понамаляха. Сега, с навлизането в пубертета, тези пъпчици бързо плъзнаха почти навсякъде по тялото му и медицинската козметика вече не помага. Може ли да ме посъветвате какво да направя, за да ги изчистим и да не се възпалят. Сега, засега, нямаме такъв проблем, но може да възникне.

Благодаря

Здравейте, Ралица Христова!

Споделете какво точно използвате към момента. Добре е преди да Ви препоръчам какво да използвате да видя какво е състоянието на кожата му в различните засегнати области!

С уважение,


Здравейте отново, д-р Тодева.

Ползвали сме козметиката на Авен и на Биотрейд за проблемна кожа. Преди това му бяха изписали медицински душ гел и сапун, но не мога да се сетя как се казваха. Мисля, че беше на Sebamed, но не съм сигурна. Вчера му купих хума, за да си прави маски, но разбира се още няма ефект.
Мога да го снимам и утре да ви пратя снимки, но пъпчиците наистина се разпростратират.

Благодаря много. Хубав ден
Ралица Христова

Здравейте!

Нека да видя и състоянието на кожата!

Поздрави,

Здравейте, г-жа Христова!

Разгледах снимките, които сте приложила. Съветвам Ви да преминете на козметиката Синхролайн, серия Акникеър. Ето Ви удобен линк за цялата серия.
Вземете крем за лице, спрея който се води за гръб и гърди и измивен гел.
Пишете ми след един месец какъв е резултатът. За съжаление по-рано трудно може да се забележи значителен ефект. Съветвам Ви да са потърсите дерматолог във Вашия град, който да проследява състоянието и в зависимост от това ще подбира подходящи продукти. По този начин няма да се допусне влошаване и ще се поддържа добър вид на кожата!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Vicky131 » 28 Май 2014, 12:20

Здравейте Д-р Тодева,

Боря се с акнето по кожата на лицето ми от около 4 години насам. Акнето ми се изразява основно в появата на болящи пъпки, които понякога дори не избиват а стоят дълго време под кожата и оставят трайни зачервявания. Пробвала съм много неща за да се оттърва от тях, като започнем от салицилов спирт, продукти Acne Care за лице до антибиотичени и кортикостероидни кремове. Проблем с кожата никога не бях имала докато не излязох от България и не дойдох в чужбина. Моето лично предположение е, че проблема е в храната която има тук, тъй като дори плодовете и зеленчуците са ГМО и са наблъскани със всякакви пестициди, а месото и млякото с хормони. Имам желание да променя диетата си като започна да консумирам единственно органична храна, без никакво месо, но незнам дали това би било достатъчно. Има ли нещо друго което можете да ми препоръчате? Благодаря предварително!

Поздрави!
Vicky131
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2014, 21:16

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2014, 16:45

Vicky131 написа:Здравейте Д-р Тодева,

Боря се с акнето по кожата на лицето ми от около 4 години насам. Акнето ми се изразява основно в появата на болящи пъпки, които понякога дори не избиват а стоят дълго време под кожата и оставят трайни зачервявания. Пробвала съм много неща за да се оттърва от тях, като започнем от салицилов спирт, продукти Acne Care за лице до антибиотичени и кортикостероидни кремове. Проблем с кожата никога не бях имала докато не излязох от България и не дойдох в чужбина. Моето лично предположение е, че проблема е в храната която има тук, тъй като дори плодовете и зеленчуците са ГМО и са наблъскани със всякакви пестициди, а месото и млякото с хормони. Имам желание да променя диетата си като започна да консумирам единственно органична храна, без никакво месо, но незнам дали това би било достатъчно. Има ли нещо друго което можете да ми препоръчате? Благодаря предварително!

Поздрави!

Здравейте, Vicky131!

Това, което сте използвала не е най-доброто решение за акне. По-скоро е нормално, че не Ви е помогнало. Съветвам Ви ако не може да си позволите да посетите кожен лекар в страната, която живеете да го направите като се върнете в България. Необходимо е да се изключи хормонален дисбаланс, особено ако имате проблем с килограмите, окосмяването и менструалния цикъл. Имайте предвид, че има средства, с които може да се контролира и/или излекува почти всяка форма на акне.
Относно диетата ми е много трудно да Ви кажа къде е истината. Провеждани са проучвани от едни от най-големите имена в сферата на акне, но категорична връзка има за много малко неща. Мога да Ви предложа удобен линк да прочетете повече информация в рубриката здравни проблеми - акне и диета.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lm11 » 29 Май 2014, 20:52

Здравейте, д-р Тодева !

От известно време използвам Avene Triacneal за акнето.В следствие на погрешна употреба обаче - сутрин и вечер, на мястото на една третирана пъпка ми остана петно(предполагам от излагането на слънце). Въпросът ми е дали ще изчезне след време и ако не, то с какво да го залича? Благодаря предварително !
lm11
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Май 2014, 20:46

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2014, 15:45

lm11 написа:Здравейте, д-р Тодева !

От известно време използвам Avene Triacneal за акнето.В следствие на погрешна употреба обаче - сутрин и вечер, на мястото на една третирана пъпка ми остана петно(предполагам от излагането на слънце). Въпросът ми е дали ще изчезне след време и ако не, то с какво да го залича? Благодаря предварително !

Здравейте, lm11!

Какъв е цвета на петънцето? Как определяте Вашата кожа - като по-светла, като по-тъмна? Ако можете приложете снимка!
Изписан ли Ви е слънцезащитен крем за през деня?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lm11 » 30 Май 2014, 16:16

Dr Violina Todeva написа:
lm11 написа:Здравейте, д-р Тодева !

От известно време използвам Avene Triacneal за акнето.В следствие на погрешна употреба обаче - сутрин и вечер, на мястото на една третирана пъпка ми остана петно(предполагам от излагането на слънце). Въпросът ми е дали ще изчезне след време и ако не, то с какво да го залича? Благодаря предварително !

Здравейте, lm11!

Какъв е цвета на петънцето? Как определяте Вашата кожа - като по-светла, като по-тъмна? Ако можете приложете снимка!
Изписан ли Ви е слънцезащитен крем за през деня?

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Не, не ми е изписан слънцезащитен крем. Прилагам Ви снимка, за да прецените по-добре :)
lm11
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Май 2014, 20:46

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта