Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:12

maia78 написа:
IMG_20170423_195613_1.jpg
Здравейте, д-р Тодева!
Имам дъщеря на 9 години. Преди около 9 седмици на нослето й се появиха дребни пъпчици с връхче. Моля да ми кажете дали е необходимо да я заведа на преглед при дерматолог, дали трябва да ги третирам с нещо, дали това е някаква ранна форма на пубертет. Вече толкова време нямат никакви признаци на завяхване. Предварително Ви благодаря!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:13

Karilena написа:Здравейте. В началото на април ми се беше появило червено петно под окото. То доста бързо се разпространи, защото и в началото ми поставиха грешна диагноза херпес, тъй като се появяваха и мехурчета. В последствие се оказа, че е екзема. Преписаха ми Елидел и го използвах около месец, тъй като петната се бяха разпространили доста. След спирането на Елидел ми се появиха пъпки, като акне, за пръв път, защото досега не съм страдала от акне. Мажа се със Скинорен в момента. Усещам, че кожата ми определено е много по-чувствителна и сякаш е загубила защитната си функция. Отчаяна съм, защото не знам как да се справя. Почти всеки ден имам по една-две нови пъпки. Моля Ви, помогнете ми. Това страничен ефект от Елидел ли е и как мога да се справя? Благодаря предварително.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:13

dizzi_33 написа:Здравейте, д-р Тодева!
Имах акне, което не се повлияваше от никакви медикаменти. От месец и половина вече пия хапчетата НИЙМ КОМПЛЕКС и има резултат. Кожата ми почти се изчисти от пъпки, но все още продължава да се омазнява. Въпросът ми е до кога мога да ги приемам и дали ще се повлияят и черните точки от хапчетата.

Благодаря!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nadetoo » 17 Юни 2017, 11:50

Здравейте !

Искам да помитам уместна ли е употребата на Авен Клеананс почистващ гел с Авен Клин Ак-успокояващ хидратант за акне(сутрин) и Авен триакнеал (вечер) за мазна и акнетична кожа.
Nadetoo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2017, 11:38

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anetageorgieva » 20 Юни 2017, 11:54

От 12 годишна дъщеря ми има проблем с акнето. Все ѝ казвах да не чопли пъпките, но тя не ме слушаше в резултат на това цялото ѝ лице беше в белези. Използвала е какви ли не скъпи кремове, но без резултат. Бяхме се отчаяли, защото лицето ѝ беше цялото в белези и децата в училище често ѝ се подиграваха. Накрая една приятелка ми каза за естетични процедури и останахме много доволни. Лицето ѝ изглежда много по-добре. Често ни казваха, че акнето е вследствие на голямо количество шоколад, което ядеше. След това спряхме сладкото, но те продължаваха да се появяват. Имате ли идея каква може да е била причината за появата на толкова много пъпки?
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 15:10

Nadetoo написа:Здравейте !

Искам да помитам уместна ли е употребата на Авен Клеананс почистващ гел с Авен Клин Ак-успокояващ хидратант за акне(сутрин) и Авен триакнеал (вечер) за мазна и акнетична кожа.

Здравейте!

Да, би могло да се комбинират по този начин!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 15:37

anetageorgieva написа:От 12 годишна дъщеря ми има проблем с акнето. Все ѝ казвах да не чопли пъпките, но тя не ме слушаше в резултат на това цялото ѝ лице беше в белези. Използвала е какви ли не скъпи кремове, но без резултат. Бяхме се отчаяли, защото лицето ѝ беше цялото в белези и децата в училище често ѝ се подиграваха. Накрая една приятелка ми каза за естетични процедури и останахме много доволни. Лицето ѝ изглежда много по-добре. Често ни казваха, че акнето е вследствие на голямо количество шоколад, което ядеше. След това спряхме сладкото, но те продължаваха да се появяват. Имате ли идея каква може да е била причината за появата на толкова много пъпки?

Здравейте!

Причините за поява на акне са комплексни, но най-вече в основата е генетичната предразположеност! Хубаво е, че сте решили проблема си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Selena97 » 30 Юни 2017, 12:31

Здравейте, д-р Тодена!
Имам проблемна кожа склонна към образуване на пъпки и черни точки.
След появата на пъпките остават временно тъмни петна по лицето ми, как мога да ги махна?
Selena97
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юни 2017, 12:19

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юли 2017, 14:44

Selena97 написа:Здравейте, д-р Тодена!
Имам проблемна кожа склонна към образуване на пъпки и черни точки.
След появата на пъпките остават временно тъмни петна по лицето ми, как мога да ги махна?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот h0pe » 26 Сеп 2017, 17:05

Здравейте Д-р Виолина Тодева, имам едно запитване.
На 22 години съм и все още в дните около цикъла ми излизат пъпки. Не бих казала, че са прекалено проблеми и много на брой, но в повечето случей ги разчоплям и се появяват петънца, с времето изчезват, ноо не бих казала основно, остават леко. Въпроса ми е бихте ли ми препоръчали някакъв крем или няакво лекарство, което може да спомогне премахването на петънцата.
h0pe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2017, 17:00

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта