Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Ное 2017, 17:37

Дерма написа:Здравейте Д-р Тодева,

Имам едно запитване:
тъй като ваш колега ми препоръча три, четири посещения в солариум за леко акне по гърба. Но аз посещавам студио за фотоепилация и правя процедури всеки месец. Можете ли да ми кажете какъв е периода от време в който трябва да направя почивка от фотоепилацията, за да мога да посещавам солариум?


Благодаря за отговора предварително.

Здравейте!

Не се препоръчва фототерапия за лечение на акне, както и като съчетание с фотоепилация! Най-добре уточнете с лекуващия лекар какъв точно е вашият случай и какво да бъде лечението!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Desi_hit » 24 Дек 2017, 22:13

Здравейте!
Още от юношеските си години имам проблем с кожата на лицето. От около една година, кожата ми започна да се възпалява и лечението на всяка нова пъпка е продължително и мъчително. Бяха ми предписани доста лекарства. В момента използвам измивен гел на Avene, крем Скинорен вечер и Aknicare cream за овлажняване сутрин. Това е вече повече от 4 месеца. Помогнаха ми много, но продължават да ми излизат по една две пъпки, които се подуват, възпаляват и минава доста време докато се справя с тях. Отделно имам нещо като екзема на кожата на главата - около ушите и на тила. Има люспи, сърби. Ту изчезва, ту се появява.
Много ще бъда благодарна, ако можете да ми помогнете! Весели празници!
Desi_hit
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Дек 2017, 22:03

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Дек 2017, 17:19

Desi_hit написа:Здравейте!
Още от юношеските си години имам проблем с кожата на лицето. От около една година, кожата ми започна да се възпалява и лечението на всяка нова пъпка е продължително и мъчително. Бяха ми предписани доста лекарства. В момента използвам измивен гел на Avene, крем Скинорен вечер и Aknicare cream за овлажняване сутрин. Това е вече повече от 4 месеца. Помогнаха ми много, но продължават да ми излизат по една две пъпки, които се подуват, възпаляват и минава доста време докато се справя с тях. Отделно имам нещо като екзема на кожата на главата - около ушите и на тила. Има люспи, сърби. Ту изчезва, ту се появява.
Много ще бъда благодарна, ако можете да ми помогнете! Весели празници!

Здравейте!

Приложете снимки! Бихте могла да използвате е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот paloma.paloma1 » 07 Яну 2018, 17:00

Здравейте д-р Тодева, имам проблемна кожа и акне още от тийнейджърска възраст(сега съм на 36г.).Посещавала съм доста дерматолози,всички те ми изписваха всякаква различна медицинска козметика( Авен,Биодерма,Акне аут,Ларош,SVR,Виши) и антибиотици.Съответно кожата се повлияе малко и после пак пъпки,петна и тн. През последните две години положението ми се влоши,какво ли не измазах резултат никакъв,даже стана още по мазна.Изпращам ви снимки на имейла, за да добиете представа. В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош.От два месеца зоната около носа към бузите и около усните започна много да ми се лющи.Много ще съм благодарна да ми пишете какво мога да използвам за моето състояние.Мога ли да пия и тези хапчета,дали биха ми повлияли отрицателно https://apteka.framar.bg/30020762/%D0%B ... orest-herb
Благодаря.
Поздрави.
paloma.paloma1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2018, 16:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Яну 2018, 16:56

paloma.paloma1 написа:Здравейте д-р Тодева, имам проблемна кожа и акне още от тийнейджърска възраст(сега съм на 36г.).Посещавала съм доста дерматолози,всички те ми изписваха всякаква различна медицинска козметика( Авен,Биодерма,Акне аут,Ларош,SVR,Виши) и антибиотици.Съответно кожата се повлияе малко и после пак пъпки,петна и тн. През последните две години положението ми се влоши,какво ли не измазах резултат никакъв,даже стана още по мазна.Изпращам ви снимки на имейла, за да добиете представа. В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош.От два месеца зоната около носа към бузите и около усните започна много да ми се лющи.Много ще съм благодарна да ми пишете какво мога да използвам за моето състояние.Мога ли да пия и тези хапчета,дали биха ми повлияли отрицателно https://apteka.framar.bg/30020762/%D0%B ... orest-herb
Благодаря.
Поздрави.

Здравейте!

Какво използвате към момента като грижа за кожата?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот paloma.paloma1 » 08 Яну 2018, 17:41

Dr Violina Todeva написа:
paloma.paloma1 написа:Здравейте д-р Тодева, имам проблемна кожа и акне още от тийнейджърска възраст(сега съм на 36г.).Посещавала съм доста дерматолози,всички те ми изписваха всякаква различна медицинска козметика( Авен,Биодерма,Акне аут,Ларош,SVR,Виши) и антибиотици.Съответно кожата се повлияе малко и после пак пъпки,петна и тн. През последните две години положението ми се влоши,какво ли не измазах резултат никакъв,даже стана още по мазна.Изпращам ви снимки на имейла, за да добиете представа. В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош.От два месеца зоната около носа към бузите и около усните започна много да ми се лющи.Много ще съм благодарна да ми пишете какво мога да използвам за моето състояние.Мога ли да пия и тези хапчета,дали биха ми повлияли отрицателно https://apteka.framar.bg/30020762/%D0%B ... orest-herb
Благодаря.
Поздрави.

Здравейте!

Какво използвате към момента като грижа за кожата?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново,благодаря за бързия отговор от ваша страна.В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош,ето този https://apteka.framar.bg/30018777/%D0%B ... 0%BC%D0%BB
Поздрави
paloma.paloma1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2018, 16:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Яну 2018, 18:04

paloma.paloma1 написа:
Dr Violina Todeva написа:
paloma.paloma1 написа:Здравейте д-р Тодева, имам проблемна кожа и акне още от тийнейджърска възраст(сега съм на 36г.).Посещавала съм доста дерматолози,всички те ми изписваха всякаква различна медицинска козметика( Авен,Биодерма,Акне аут,Ларош,SVR,Виши) и антибиотици.Съответно кожата се повлияе малко и после пак пъпки,петна и тн. През последните две години положението ми се влоши,какво ли не измазах резултат никакъв,даже стана още по мазна.Изпращам ви снимки на имейла, за да добиете представа. В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош.От два месеца зоната около носа към бузите и около усните започна много да ми се лющи.Много ще съм благодарна да ми пишете какво мога да използвам за моето състояние.Мога ли да пия и тези хапчета,дали биха ми повлияли отрицателно https://apteka.framar.bg/30020762/%D0%B ... orest-herb
Благодаря.
Поздрави.

Здравейте!

Какво използвате към момента като грижа за кожата?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново,благодаря за бързия отговор от ваша страна.В момента не използвам никаква козметика,защото не знам вече какъв крем да си взема.Когато ми излезе пъпка я намазвам с акне аут активния крем и през деня се мажа с фон дьо тен на Ларош,ето този https://apteka.framar.bg/30018777/%D0%B ... 0%BC%D0%BB
Поздрави

Здравейте!

Възможно е крема на ла рош да е причина за поддържане на проблемът! Спрете го за една седмица и пишете отново! Трудно е да се намери подходящ продукт, без да е пробван с тестери, за да се ориентира Вашия дерматолог какво да предпише!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЕИвета » 15 Яну 2018, 15:47

Здравейте, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 23 години, от пубертета страдам от акне(което никога не е било в тежка степен) и мазен скалп. Използвала съм много продукти - без и с лекарско предписание, започнах да използвам медицинска козметика и ефект няма. Нямам хормонални смущения, акнето се влошава всеки месец преди и след цикъл. След цикъл докато се нормализира кожата и отново се появява. За лицето съм използвала препарати на основата на салицилов спирт - чист салицилов спирт, гелове и пяни за лице със салицилов спирт, козметика на Acne out, продукти на Bioderma - гел мусант, крем - Sebium Global, продукти на Noreva - Exfoliac дневен крем, Global. Акнето ми е предимно в Т-зоната - след употребата на крем за лице на Bioderma - Sebium Global получих закрити комедони(бели точки) по бузите, които правят кожата ми неравна. От всички тези продукти смело мога да кажа, че никакъв ефект не забелязах, а съм ги използвала стриктно.
За скалпа съм използвала шампоан на Ducray - Sabal и Sensinol, отново не откривам подобрение в омазняването - косата я измивам 3 в седмицата, за да изглежда добре. Мисля че имам проблем в омазняаването от гърдите на горе, защото получавам акне около месечния си цикъл в областта на деколтето, гърба и раменете - за там използвам спрей Aknicare CB, от който съм доволна за момента, но с лицето и скалпа не знам какво още мога да направя. Имам комедони и белези. Изпращам Ви снимки на пощата. Ще Ви бъда благодарна за всякакви съвети и предложения.
Благодаря за отделеното внимание!
ЕИвета
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2018, 15:26

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Яну 2018, 16:34

ЕИвета написа:Здравейте, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 23 години, от пубертета страдам от акне(което никога не е било в тежка степен) и мазен скалп. Използвала съм много продукти - без и с лекарско предписание, започнах да използвам медицинска козметика и ефект няма. Нямам хормонални смущения, акнето се влошава всеки месец преди и след цикъл. След цикъл докато се нормализира кожата и отново се появява. За лицето съм използвала препарати на основата на салицилов спирт - чист салицилов спирт, гелове и пяни за лице със салицилов спирт, козметика на Acne out, продукти на Bioderma - гел мусант, крем - Sebium Global, продукти на Noreva - Exfoliac дневен крем, Global. Акнето ми е предимно в Т-зоната - след употребата на крем за лице на Bioderma - Sebium Global получих закрити комедони(бели точки) по бузите, които правят кожата ми неравна. От всички тези продукти смело мога да кажа, че никакъв ефект не забелязах, а съм ги използвала стриктно.
За скалпа съм използвала шампоан на Ducray - Sabal и Sensinol, отново не откривам подобрение в омазняването - косата я измивам 3 в седмицата, за да изглежда добре. Мисля че имам проблем в омазняаването от гърдите на горе, защото получавам акне около месечния си цикъл в областта на деколтето, гърба и раменете - за там използвам спрей Aknicare CB, от който съм доволна за момента, но с лицето и скалпа не знам какво още мога да направя. Имам комедони и белези. Изпращам Ви снимки на пощата. Ще Ви бъда благодарна за всякакви съвети и предложения.
Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте!

Какво точно използвате за лицето към момента? Включително и грим и измивни продукти!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЕИвета » 15 Яну 2018, 17:10

Dr Violina Todeva написа:
ЕИвета написа:Здравейте, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 23 години, от пубертета страдам от акне(което никога не е било в тежка степен) и мазен скалп. Използвала съм много продукти - без и с лекарско предписание, започнах да използвам медицинска козметика и ефект няма. Нямам хормонални смущения, акнето се влошава всеки месец преди и след цикъл. След цикъл докато се нормализира кожата и отново се появява. За лицето съм използвала препарати на основата на салицилов спирт - чист салицилов спирт, гелове и пяни за лице със салицилов спирт, козметика на Acne out, продукти на Bioderma - гел мусант, крем - Sebium Global, продукти на Noreva - Exfoliac дневен крем, Global. Акнето ми е предимно в Т-зоната - след употребата на крем за лице на Bioderma - Sebium Global получих закрити комедони(бели точки) по бузите, които правят кожата ми неравна. От всички тези продукти смело мога да кажа, че никакъв ефект не забелязах, а съм ги използвала стриктно.
За скалпа съм използвала шампоан на Ducray - Sabal и Sensinol, отново не откривам подобрение в омазняването - косата я измивам 3 в седмицата, за да изглежда добре. Мисля че имам проблем в омазняаването от гърдите на горе, защото получавам акне около месечния си цикъл в областта на деколтето, гърба и раменете - за там използвам спрей Aknicare CB, от който съм доволна за момента, но с лицето и скалпа не знам какво още мога да направя. Имам комедони и белези. Изпращам Ви снимки на пощата. Ще Ви бъда благодарна за всякакви съвети и предложения.
Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте!

Какво точно използвате за лицето към момента? Включително и грим и измивни продукти!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за бързия отговор!
В момента използвам дневният крем на Noreva - Exfoliac тъй като е с цвят и добре покрива зачервяванията. За измиване използвам все още Gel Moussant на Bioderma . Използвам скраб за лице на билкова основа, Garnier Pure Active използвам го като маска веднъж седмично. Може би не се вижда добре на снимките, имам много голями разширени пори от двете страни на носа, които много се виждат.
ЕИвета
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2018, 15:26

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron