Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Яну 2018, 17:46

ЕИвета написа:
Dr Violina Todeva написа:
ЕИвета написа:Здравейте, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 23 години, от пубертета страдам от акне(което никога не е било в тежка степен) и мазен скалп. Използвала съм много продукти - без и с лекарско предписание, започнах да използвам медицинска козметика и ефект няма. Нямам хормонални смущения, акнето се влошава всеки месец преди и след цикъл. След цикъл докато се нормализира кожата и отново се появява. За лицето съм използвала препарати на основата на салицилов спирт - чист салицилов спирт, гелове и пяни за лице със салицилов спирт, козметика на Acne out, продукти на Bioderma - гел мусант, крем - Sebium Global, продукти на Noreva - Exfoliac дневен крем, Global. Акнето ми е предимно в Т-зоната - след употребата на крем за лице на Bioderma - Sebium Global получих закрити комедони(бели точки) по бузите, които правят кожата ми неравна. От всички тези продукти смело мога да кажа, че никакъв ефект не забелязах, а съм ги използвала стриктно.
За скалпа съм използвала шампоан на Ducray - Sabal и Sensinol, отново не откривам подобрение в омазняването - косата я измивам 3 в седмицата, за да изглежда добре. Мисля че имам проблем в омазняаването от гърдите на горе, защото получавам акне около месечния си цикъл в областта на деколтето, гърба и раменете - за там използвам спрей Aknicare CB, от който съм доволна за момента, но с лицето и скалпа не знам какво още мога да направя. Имам комедони и белези. Изпращам Ви снимки на пощата. Ще Ви бъда благодарна за всякакви съвети и предложения.
Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте!

Какво точно използвате за лицето към момента? Включително и грим и измивни продукти!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за бързия отговор!
В момента използвам дневният крем на Noreva - Exfoliac тъй като е с цвят и добре покрива зачервяванията. За измиване използвам все още Gel Moussant на Bioderma . Използвам скраб за лице на билкова основа, Garnier Pure Active използвам го като маска веднъж седмично. Може би не се вижда добре на снимките, имам много голями разширени пори от двете страни на носа, които много се виждат.

Здравейте!

Явно козметиката не е добре подбрана за Вашите нужди. За съжаление и само снимките не са ми достатъчни да бъда максимално полезна, но въпреки това смятам, че ще трябва да се подменят за пореден път. Вие държите ли сутрин да използвате фон дьо тен или продукт с цвят? Добре е предвид факта, че се влияе от цикъл да се направи и консултация с акушер-гинеколог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЕИвета » 15 Яну 2018, 18:03

Здравейте!

Явно козметиката не е добре подбрана за Вашите нужди. За съжаление и само снимките не са ми достатъчни да бъда максимално полезна, но въпреки това смятам, че ще трябва да се подменят за пореден път. Вие държите ли сутрин да използвате фон дьо тен или продукт с цвят? Добре е предвид факта, че се влияе от цикъл да се направи и консултация с акушер-гинеколог!

С уважение,
д-р Тодева[/quote]
Сутрин предпочитам само да измия лицето си по възможност да не използвам фон дьо тен.
Благодаря ще се консултирам и с акушер-гинеколог при първа възможност.
За мазния скалп бихте ли ми препоръчали по-активен шампоан освен тези, които съм използвала Ducray - Sabal и Sensinol?
ЕИвета
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2018, 15:26

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Яну 2018, 16:03

ЕИвета написа:Здравейте!

Явно козметиката не е добре подбрана за Вашите нужди. За съжаление и само снимките не са ми достатъчни да бъда максимално полезна, но въпреки това смятам, че ще трябва да се подменят за пореден път. Вие държите ли сутрин да използвате фон дьо тен или продукт с цвят? Добре е предвид факта, че се влияе от цикъл да се направи и консултация с акушер-гинеколог!

С уважение,
д-р Тодева

Сутрин предпочитам само да измия лицето си по възможност да не използвам фон дьо тен.
Благодаря ще се консултирам и с акушер-гинеколог при първа възможност.
За мазния скалп бихте ли ми препоръчали по-активен шампоан освен тези, които съм използвала Ducray - Sabal и Sensinol?[/quote]
Здравейте!

А пърхот имате ли?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Радослава Иванова » 03 Фев 2018, 18:08

Здравейте д-р Тодева!
Аз съм жена на 31години,до сега никога не съм имала проблеми с кожата,от около година започнах да виждам,че лицето ми има бели точки,при изстискване излизаше нещо като,,малко мастно бяло червейче,,някой се възпаляваха и ставаха след чопленето еднинични пъпки-минаваха и край,с времето белите точки нарастваха,НезнаЯ дали има връзка ,но имам бледо розово петно под окото от външната страна на лицето,вече започвам да виждам и тук,там по някоя черна точка...лошото е,че от Ноември месец започнаха да ми излизат гнойни пъпки,по бузите в долната част на челюстта,рядко по челото покрай косата и по брадичката.... Кожата ми е ужасно грозна,излизат много пъпкимоля Ви,помогнете ми,какво може да е това?
С уважение към Вас:Радослава Иванова
Радослава Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Фев 2018, 17:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Фев 2018, 17:02

Радослава Иванова написа:Здравейте д-р Тодева!
Аз съм жена на 31години,до сега никога не съм имала проблеми с кожата,от около година започнах да виждам,че лицето ми има бели точки,при изстискване излизаше нещо като,,малко мастно бяло червейче,,някой се възпаляваха и ставаха след чопленето еднинични пъпки-минаваха и край,с времето белите точки нарастваха,НезнаЯ дали има връзка ,но имам бледо розово петно под окото от външната страна на лицето,вече започвам да виждам и тук,там по някоя черна точка...лошото е,че от Ноември месец започнаха да ми излизат гнойни пъпки,по бузите в долната част на челюстта,рядко по челото покрай косата и по брадичката.... Кожата ми е ужасно грозна,излизат много пъпкимоля Ви,помогнете ми,какво може да е това?
С уважение към Вас:Радослава Иванова

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Радослава Иванова » 10 Фев 2018, 19:29

Благодаря ви за бързият отговор...казаха ми да пия антибиотик три дни седмично в схема всеки:Понеделник ,Сряда и Петък по 1таблетка,в продължение на 2месеца...Азитрокс 250мл.и да се мажа със Зенерит,на една приятелка и помогнало.... Вие смята те ли го за добро решение.....изпращам и снимка...
Радослава Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Фев 2018, 17:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Радослава Иванова » 11 Фев 2018, 17:28

Ето снимката!
С уважение към Вас:Радослава Иванова
Прикачени файлове
IMG_20180211_162218.jpg
Ето снимка на бузата ми:(
IMG_20180211_162218.jpg (288.52 KiB) Прегледано 264 пъти
Радослава Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Фев 2018, 17:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Фев 2018, 18:13

Радослава Иванова написа:Благодаря ви за бързият отговор...казаха ми да пия антибиотик три дни седмично в схема всеки:Понеделник ,Сряда и Петък по 1таблетка,в продължение на 2месеца...Азитрокс 250мл.и да се мажа със Зенерит,на една приятелка и помогнало.... Вие смята те ли го за добро решение.....изпращам и снимка...

Здравейте!

Този антибиотик не се комбинира с това локално лечение! Уточнете добре с лекуващия лекар! Не е добра идея да следвате различни препоръки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Радослава Иванова » 13 Фев 2018, 19:01

Благодаря Ви много,много сте отзивчива,за нещастие не мога да Ви посетя за преглед,защото живея далече,но ще отида на лекар,по-добре да не експериментирам:(
Поздрави:Радослава
Радослава Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Фев 2018, 17:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Фев 2018, 15:55

Радослава Иванова написа:Благодаря Ви много,много сте отзивчива,за нещастие не мога да Ви посетя за преглед,защото живея далече,но ще отида на лекар,по-добре да не експериментирам:(
Поздрави:Радослава

Желая Ви успех и бързо решаване на проблема!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта