Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 14:52

Dida12 написа:Здравейте! Искам да ви попитам нормално ли е да ми избиват нови пъпки след ползване на Акнетак, използвам го от една седмица?

Здравейте!

Възможно е по време на лечението да се появяват нови лезии. За това е необходимо да се направи курс от няколко месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 14:56

diana9920 написа:Здравейте, д-р Тодева! От година и половина имам сериозен проблем с пъпките по лицето. Никога преди това не съм имала такъв проблем. Пробвам да го реша сама като си правя домашни маски,парни бани, използвам козметика против акне като крем Здраве-Акне стоп активен гел, но до момента не виждам никакъв ефект. Появяват се нови и нови пъпки, а от старите остават белези и червени петанца. И вече не знам с какво да третирам кожата си. Ако може да ме насочите или да ми дадете съвет, как да се справя и дали имам нужда от лечение или проблема ми може да се реши и с обикновенни козметични продукти. Благодаря ви предварително! :)
Изпратих снимки на имейл адреса ви.

Здравейте!

Най-вероятно вече съм върнала отговор към е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:00

Plamen_Angelov написа:Здравейте д-р Тодева
Нашата история е малко дълга , но ще се опитам да ви запозная максимално сбито. Синът ми е на 17 год. и е опериран от тумор на мозъка преди 2 години. Премина успешно лечение с химиотерапия и лъчетерапия. Сега е на хормонална терапия с L-тироксин 100 мг. Медрол 2мг+1мг. и Минирин 2мг+2мг и преди два месеца приключихме 6-месечен курс с тестостерон. След лъчетерапията му се появиха черни петна под мишниците и спря да се поти предполагам, че става дума за акантоза. Но това е малкият проблем. Получи обриви главно по лицето, гърба и отчасти по ръцете. Обривите са доста болезнени и постоянно се събира подкожно гъста бяло-жълта течност отделно има и повърхностни пъпки подобни на акне. В Пловдив в детската клиника където му водят лечението го консултира дерматолог и казаха кортизолово акне и дотам. Според ендокринолога причината не е само в кортизола, но така и не се знае каква е. Моля за съвет. Благодаря Ви.

Здравейте!

Първо се извинявам за късния отговор, но трудно успявам да отговоря на всички рубрики и е-мейли! Искам да Ви попитам използвате ли локална терапия за акнето и ако да каква и дава ли резултат? Можете ли да приложите снимки на проблемните зони? Ако желаете използвайте е-мейла, но приложете и кореспонденцията до момента!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:04

sad написа:Може би въпросът е дебилен, но все пак ще питам.
Потите по лицето ми са изключително видими, проблема е, че след едно неразумно опитче за почистване избиха и капиляри, сега не смея да правя нови опити за почистване (и следователно затваряне на порите по пространствата с мастни депа, а това утежнява и без това зле изглеждащата кожа).
Как да процедирам, какви методи за почивстване да поискам от професионалистите, така че да не се окажат твърде инвазивни и да се покажат още кръвоносни съдове?
Има ли въобще вариант тъй наречените "черни точки" да се махнат с по-малко ексцесии....вече се чувствам като петниста хиена заради тях!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки на проблема? Имате ли освен разширени пори и комедони и пъпки по лицето? Каква козметика използвате? Излагате ли се често на слънце?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:04

tonyvalentinov написа:Здравейте имам проблем с кожата на лицето Имам страшно много пъпки в областа покрай устата и бузите но най вече покрай устата... не се мажа с нищо така съм близо 4 5 месеца

Здравейте!

Актуален ли е проблемът?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:06

Мария.Кишева написа:Здравейте, аз съм момиче на 22 години. През пубертета нямах проблеми с лицето,разминах се с леки пъпчици, но преди две години, когато бях на 20 започнаха проблемите ми с лицето.По цялото лице ми излизат черни точки, най-много в зоната на брадичката и бузите . Ходя на козметик за да ги почисти, но след една седмица няма и следа от почистването.
Ходих на дерматолог, той каза, че на били черни точки а милиуми. Препоръча ми крем и редовно почистване на лицето. Каза че сами щели да изчезнат, спасение нямало. Та въпросът ми е има ли лечение за тези черни точки или милиуми?
С уважение Мария.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки и да споделите какво лечение прилагате към момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:07

nuri написа:Здравейте д-р Тодева!

Още от тийнейджърските си години имам проблем с акнето,но през последните няколко години състоянието на кожата ми се влоши.Ползвам измивния гел на La roche posay и салицилов спирт,кожата ми е много чувствителна.Нищо освен спирта не действа.
Ще може ли да ми дадете съвет какво да използвам,за да се справя с този проблем?
Предварително много Ви благодаря!
Поздрави,
Нури

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:08

hiitsme написа:Аз съм на 17 години и имам петна по гърба от акне. по какъв начин бих могла да ги премахна тези петна? В момента ползвам крем ахромин, но не намирам никаква промяна!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Освен по гърба имате ли акне и по гърдите и/или лицето?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:10

Ирена.Стоилова написа:Здравейте,
Мога ли да използвам Хлорнитромицин в Салицилов спирт за акне по лицето(като топвам с тампонче), докато кърмя?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки и да споделите какво лечение прилагате към момента? Бих могла да Ви предложа нещо, от което да имате по-добър ефект!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 15:13

geri.nikol написа:Здравейте,имам проблемна кожа на лицето.Козметички са ми казвали,че е смесена по принцип,но и ми е дехидратиран горния слой,особено на челото.Имам и доста разширени пори около носа и не знам какво да ползвам за стесняване.Какво ли не съм ползвала и пробвала,но ефект няма.Не знам дали наистина съм ползвала каквото е подходящо за мен,но се старая. Прикачвам снимки,за да видите.

Здравейте!

Може ли да споделите какво използвате към момента като козметика? На колко години сте и имате ли пъпки по гърдите и/или гърба?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта