Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2014, 16:33

lm11 написа:
Dr Violina Todeva написа:
lm11 написа:Здравейте, д-р Тодева !

От известно време използвам Avene Triacneal за акнето.В следствие на погрешна употреба обаче - сутрин и вечер, на мястото на една третирана пъпка ми остана петно(предполагам от излагането на слънце). Въпросът ми е дали ще изчезне след време и ако не, то с какво да го залича? Благодаря предварително !

Здравейте, lm11!

Какъв е цвета на петънцето? Как определяте Вашата кожа - като по-светла, като по-тъмна? Ако можете приложете снимка!
Изписан ли Ви е слънцезащитен крем за през деня?

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Не, не ми е изписан слънцезащитен крем. Прилагам Ви снимка, за да прецените по-добре :)

Здравейте, lm11!

Съветвам Ви преди всичко да не манипулирате с ръце активните пъпките. Това е една от най-сериозните предпоставки за поява на белези. Продължете да използвате Триакнеал само вечер, а през деня използвайте слънцезащитен крем за акнеична кожа с фактор на защита поне 30.
Ако преустановите манипулирането, продължите с Триакнеал и използвате слънцезащитен крем трябва постепенно да се заличи лезията.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lm11 » 30 Май 2014, 19:52

А ако използвам Триакнеал вечер и сутрин си измивам лицето с гела на La Roche, нужно ли ще е да нанасям и слънцезащитен крем?
lm11
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Май 2014, 20:46

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 16:33

lm11 написа:А ако използвам Триакнеал вечер и сутрин си измивам лицето с гела на La Roche, нужно ли ще е да нанасям и слънцезащитен крем?

Здравейте!

Придържайте се към препоръките, които Ви дадох!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vladi_st » 02 Юни 2014, 10:37

Добър ден,
намериха ми преди 2 години - стафилококова инфекция, кожата в окосмената част на главата беше се покрила цялата в пъпки ... до момента положението не се е променило. Минах през всякакви антибиотици, някаква Анаста, и още какви ли не псевдо "лекарства". Положението не се е променило. Въпроса ми е къде да отида на свестен дерматолог? Благодаря
vladi_st
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 10:31

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юни 2014, 18:49

vladi_st написа:Добър ден,
намериха ми преди 2 години - стафилококова инфекция, кожата в окосмената част на главата беше се покрила цялата в пъпки ... до момента положението не се е променило. Минах през всякакви антибиотици, някаква Анаста, и още какви ли не псевдо "лекарства". Положението не се е променило. Въпроса ми е къде да отида на свестен дерматолог? Благодаря

Здравейте, vladi_st!

Ако желаете заповядайте в кабинета ми в Стара Загора. Може да се обадите и да запишем удобен за Вас час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vladi_st » 03 Юни 2014, 02:17

Да разбира се, ще Ви потърся да назначим час за консултация. Благодаря!
vladi_st
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 10:31

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kipru6a » 09 Юни 2014, 12:02

ДОбър ден доктор Тодева,
радшам се, че помагате на хората и отговаряте на нуждаещите се от помощ.
Аз съм от Благоевград. На 24 год. Имах много чиста кожа, с по една излизаща пупчица преди цикъл.
Но от предо 2 месеца не знам какво стана с лицето ми. Започнаха да ми излизат пъпчици, но не от гнойните с бял връх. А са по-скоро като леки подутинки на лицето, като тези около шрата (там където се съединява шията и главата) понякога ме и сърбят.
Мазах ги 7 дни с Дипрогента, поуспокоиха се, но след една седмица всичко започна отношо- да излизат. Ходих и на дерматолог в Благоевград, и ми изписаха AcniCare...!!!! Дори не ме погледна, просто ми изписа кремчето и гел за миене.
По принцип съм със суха кожа, доста чувствителна към козметика и внимавам какво слагаm. В момента си усещам кожата много суха и опъната, но не смея да се намажа с нищо, защото след като онзи ден се намазах с крем на Eucerin с фактор 50, кожата ми се обрина с пъпчици (като най вече са около устата и там където се съединяват шията и главата). Прикачам и снимка. От другата страна лицето ми е по същия начин, но тези пъпли са по пузата

МОЛЯ Ви за помощ. Или поне да ме посъветвате какви изследвания да направя, за да разбера от какво се получава така. Никога не съм виждала лицето си толкова зле.

МЕрси предварително и чакам с нетърпение отговора Ви.
kipru6a
 
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Юни 2014, 11:50

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Юни 2014, 11:20

kipru6a написа:ДОбър ден доктор Тодева,
радшам се, че помагате на хората и отговаряте на нуждаещите се от помощ.
Аз съм от Благоевград. На 24 год. Имах много чиста кожа, с по една излизаща пупчица преди цикъл.
Но от предо 2 месеца не знам какво стана с лицето ми. Започнаха да ми излизат пъпчици, но не от гнойните с бял връх. А са по-скоро като леки подутинки на лицето, като тези около шрата (там където се съединява шията и главата) понякога ме и сърбят.
Мазах ги 7 дни с Дипрогента, поуспокоиха се, но след една седмица всичко започна отношо- да излизат. Ходих и на дерматолог в Благоевград, и ми изписаха AcniCare...!!!! Дори не ме погледна, просто ми изписа кремчето и гел за миене.
По принцип съм със суха кожа, доста чувствителна към козметика и внимавам какво слагаm. В момента си усещам кожата много суха и опъната, но не смея да се намажа с нищо, защото след като онзи ден се намазах с крем на Eucerin с фактор 50, кожата ми се обрина с пъпчици (като най вече са около устата и там където се съединяват шията и главата). Прикачам и снимка. От другата страна лицето ми е по същия начин, но тези пъпли са по пузата

МОЛЯ Ви за помощ. Или поне да ме посъветвате какви изследвания да направя, за да разбера от какво се получава така. Никога не съм виждала лицето си толкова зле.

МЕрси предварително и чакам с нетърпение отговора Ви.

Здравейте, kipru6a!

Съветвам Ви да не използвате повече дипрогента, защото това лекарство не е подходящо за оплаквания като Вашите.
Временно спрете да използвате всичко, защото явно се е повишила реактивността Ви към козметичните средства.
Добре е преди да преминете на козметични средства първо да опитате с мостри.
Имайте предвид, че Вашия дерматолог е бил прав като Ви е насочил към акникеър, защото тази козметика ще Ви помогне да спре образуването на такива подкожни пъпчици!
Напълно възможно е този проблем да сте си създала сама ако сте използвали неподходяща за Вашата кожа козметика!
Аз считам, че ако вечер използвате акникеър и през деня подходящ слънцезащитен крем оплакванията ще преминат!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kipru6a » 12 Юни 2014, 13:35

Мерси за отговора.
Искам да попитам кой ще бъде най-подходящия слънцезащитен крем. Иначе в момента цялото ми лицее е на едни ситни пъпчици. И като сложа крем за суха кожа (защото моята е суха, а в момента е дори още по-суха от АcniCare), и като че ли пъпчиците се подуват и се забелязват повече.
Ще се радвам да ме насочите за козметика.
Мерси и Ви желая лек ден
kipru6a
 
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Юни 2014, 11:50

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Юни 2014, 15:29

kipru6a написа:Мерси за отговора.
Искам да попитам кой ще бъде най-подходящия слънцезащитен крем. Иначе в момента цялото ми лицее е на едни ситни пъпчици. И като сложа крем за суха кожа (защото моята е суха, а в момента е дори още по-суха от АcniCare), и като че ли пъпчиците се подуват и се забелязват повече.
Ще се радвам да ме насочите за козметика.
Мерси и Ви желая лек ден

Здравейте!

Снимката, която приложихте актуална ли е?
Кой е крема който слагате?
Избройте ми абсолютно всичко, което използвате върху лицето си?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта