Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот geri.nikol » 09 Май 2018, 18:22

На 28 години съм, в момента използвам дневен крем за лице съсслънцезащитен фактор и 1 измиващ пяна на Collagena. На гърдите нямам пъпки и на гърба също не съм забелязала да имам и нито съм видяла.
geri.nikol
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2018, 16:14

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Мирела94 » 16 Май 2018, 15:07

Здравейте искам да опиша своя проблем. На 24 години съм и имам проблем с кожата вече около 2 години..Проблема е следния цялото ми чело е в малко ситни пъпчици не са чврни точки нито гнойни рядко имам такива.Ходиила съм при добри кожни,но всички ми изписват някаква супер скъпо козметики който включват примерно измиващ гел за и преди лягане .. една френска козметика беше подследния продукт с който се мажех... без резултат след отговора ви мога да ви снимам серийката му... Зимата бях в гнойни пъпки и около устата и брадичката за мое щастие с бирена мая изчезнаха само от време ди имам там,но за челото няма начин сякъш да се оправи.Пусках си хормони за щетовидната жлеза всичко е в нормите си.... Пронвала дъм с билки също с компреси мина ми но не и на челото.Мисля,че имам алергия от слънцето,нп аз не се излагам пряко на светлина...Преди 3 дена и без слънце бях пак ма решето и цикъла не играе никаква роля.Мога да изпратя снимки моля само да отговорите ;)))
Мирела94
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2018, 14:51

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот justagirl » 21 Май 2018, 14:52

Здравейте д-р Тодева!Момиче на 24години съм.Преди няколко месеца получих доста тежко акне и до последно се надявах че ще мине от само себе си,но гнойните пъпки се увеличаваха затова реших да посетя дерматолог.Предписаха ми Акнатак за вечер и Имекс за прикриване когато излизам.Вече втори месец ги използвам.Гнойните пъпки изчезнаха,но ми останаха белези.Колко време мога да използвам този Имекс и бихте ли препоръчали каква медицинска козметика да използвам за тези белези.Благодаря ви
justagirl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2017, 19:45

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 10:33

geri.nikol написа:На 28 години съм, в момента използвам дневен крем за лице съсслънцезащитен фактор и 1 измиващ пяна на Collagena. На гърдите нямам пъпки и на гърба също не съм забелязала да имам и нито съм видяла.

Здравейте!

Може да използвате вечер триакнеал! Използвайте поне 6 месеца и ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 10:37

Мирела94 написа:Здравейте искам да опиша своя проблем. На 24 години съм и имам проблем с кожата вече около 2 години..Проблема е следния цялото ми чело е в малко ситни пъпчици не са чврни точки нито гнойни рядко имам такива.Ходиила съм при добри кожни,но всички ми изписват някаква супер скъпо козметики който включват примерно измиващ гел за и преди лягане .. една френска козметика беше подследния продукт с който се мажех... без резултат след отговора ви мога да ви снимам серийката му... Зимата бях в гнойни пъпки и около устата и брадичката за мое щастие с бирена мая изчезнаха само от време ди имам там,но за челото няма начин сякъш да се оправи.Пусках си хормони за щетовидната жлеза всичко е в нормите си.... Пронвала дъм с билки също с компреси мина ми но не и на челото.Мисля,че имам алергия от слънцето,нп аз не се излагам пряко на светлина...Преди 3 дена и без слънце бях пак ма решето и цикъла не играе никаква роля.Мога да изпратя снимки моля само да отговорите ;)))

Здравейте!

Да, приложете снимки, както и имената на козметиките, които сте използвала!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 10:40

justagirl написа:Здравейте д-р Тодева!Момиче на 24години съм.Преди няколко месеца получих доста тежко акне и до последно се надявах че ще мине от само себе си,но гнойните пъпки се увеличаваха затова реших да посетя дерматолог.Предписаха ми Акнатак за вечер и Имекс за прикриване когато излизам.Вече втори месец ги използвам.Гнойните пъпки изчезнаха,но ми останаха белези.Колко време мога да използвам този Имекс и бихте ли препоръчали каква медицинска козметика да използвам за тези белези.Благодаря ви

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот tani4ka86 » 07 Юни 2018, 19:39

Здравейте, на 32г. и от скоро ми се появяват петна от слънце. От време на време ми излизат и подкожни пъпки по брадичката след който остават петна. Използвам слънцезащита Еуцерин гел за мазна кожа SPF 50. Oт скоро използвам Effaclar Duo+ за петната след акне. Замислям се да ползвам като нощен крем Филорга Sleep and Peеl, с цел изравняване на тена. Може ли да се използва лято или не е подходящ. Ако не може ли да и препоръчате нещо за изразвняване на тена което може да се използва през летните месеци. Благодаря ви
tani4ka86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юни 2016, 22:44

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот valio » 11 Юни 2018, 19:22

Здравейте д-р Тодева!
Казвам се Валентин и съм студент на 23 години. Проблема ми е, може би е от както съм се родил е , че свръхмного се изпотявам и има лоша телесна миризма, най-вече от стъпалата. Имам непоносимост към мазни храни. Преди около година си изследвах хормоните и всичко беше наред, края на Март, тази година си изследвах и бъбреците и там всичко си е наред.Обикновено, след като се изкъпя ме сърби кожата. Според вас може ли свръхизпотяването да е от щитовидната жлеза, а лошата телесна миризма да е от черния дроб?
valio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Юни 2018, 18:56

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 12:59

tani4ka86 написа:Здравейте, на 32г. и от скоро ми се появяват петна от слънце. От време на време ми излизат и подкожни пъпки по брадичката след който остават петна. Използвам слънцезащита Еуцерин гел за мазна кожа SPF 50. Oт скоро използвам Effaclar Duo+ за петната след акне. Замислям се да ползвам като нощен крем Филорга Sleep and Peеl, с цел изравняване на тена. Може ли да се използва лято или не е подходящ. Ако не може ли да и препоръчате нещо за изразвняване на тена което може да се използва през летните месеци. Благодаря ви

Здравейте!

Възможно е след като сте с проблемна кожа този продукт на Филорга да не ви пасне!
Редовно ли използвате фотопротектора?
Ако желаете приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:02

valio написа:Здравейте д-р Тодева!
Казвам се Валентин и съм студент на 23 години. Проблема ми е, може би е от както съм се родил е , че свръхмного се изпотявам и има лоша телесна миризма, най-вече от стъпалата. Имам непоносимост към мазни храни. Преди около година си изследвах хормоните и всичко беше наред, края на Март, тази година си изследвах и бъбреците и там всичко си е наред.Обикновено, след като се изкъпя ме сърби кожата. Според вас може ли свръхизпотяването да е от щитовидната жлеза, а лошата телесна миризма да е от черния дроб?

Здравейте!

Консултирал ли сте се със специалист? Ако не сте по-добре го направете, защото има средства, с които нещата да се поддържат под контрол! Ако е необходимо ще се пуснат и допълнителни тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта