Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Авг 2018, 11:14

Поля.Кушлова написа:Nqmam zabolqvaniq osven alergiqta kum krave mlqko i kum domashen prah. V semeistvoto mi bashta mi e imal akne no v kazarmata e prikluchil tozi ujas, no toi nqma belezi. Drugata oblast koqto e zasegnata e gurba mi, no tam veche ostanaha samo belezi i ot vreme na vreme se poqvqva nqkoq. Blagodarq za vnimanieto!

Здравейте!

Снимката не е с добро качество, но въпреки това показва, че проблемът все още е с активност! Предвид това не мога да дам само онлайн препоръка! Потърсете дерматолог, с който да се опитате да стигнете до максимални резултати!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Авг 2018, 11:20

Фани.Миладинова написа:Здравейте! Имам два въпроса първият е могат ли да се премахнат белези от акне и как (белезите са в следствие от изстискването на пъпките) вторият е ... имам някакви кожни образувания около очите ,подмишниците и около половите органи четох в интернет за някакви папиломи и фиброми но не успях да разбера това ли е от какво се получава и как се лекува тъй като съм в чужбина и чак след два месеца мога да се прибера и да отида на преглед

Здравейте!

Приложила сте снимка само на фибромите. Препоръката ми за тях е да посетите дерматолог, който да ги обработи! Ако желаете приложете снимка и на белезите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Авг 2018, 11:26

my_story написа:Здравейте!
Синът ми е на 18, от години страда от акне, което го мъчи страшно много, особено психически. Опитахме разни лосиони и кремове без голям успех. Решихме да идем на дерматолог и се сдобихме с прехваления Роакутан, сина ми се надяваше, че той ще го отърве от пъпките... 6 месеца пи този боклук, в момента лицето му е толкова зле, колкото никога преди Роакутан не е било! Има огромни секретиращи кисти, които не зарастват, бузите му са на решето, положението е ужасно! Моля ви, дайте съвет какво да направим, отчаяни сме!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? По принцип по описанието, макар и недостатъчно смятам че лечението с Роакутан е оправдано.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Милена.Илиева » 11 Сеп 2018, 09:27

Здравейте на 24 години съм от близо година имам едни малки бели пъпки който са по целите ми бузи и са започнали да се проявяват и по челото без връх опитвала съм да ги изтискам но имам чувството че нямат край самия секрет е гъст и бял на миризма е силен
Милена.Илиева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2018, 13:57

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Милена.Илиева » 11 Сеп 2018, 09:43

Dr Violina Todeva написа:
Милена.Илиева написа:Здравейте от известно време имам малки бели пъпки по лицето който са без връх. Какво ще ми препоръчате. Благодаря ви

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка? На колко години сте? Каква козметика използвате в момента?

С уважение,

Здравейте на 24 години съм изпращам ви снимка но на нея не се виждат почти
д-р Тодева
Прикачени файлове
20180911_092037.jpg
20180911_092037.jpg (848.83 KiB) Прегледано 233 пъти
Милена.Илиева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2018, 13:57

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Милена.Илиева » 11 Сеп 2018, 09:46

Милена.Илиева написа:Здравейте на 24 години съм от близо година имам едни малки бели пъпки който са по целите ми бузи и са започнали да се проявяват и по челото без връх опитвала съм да ги изтискам но имам чувството че нямат край самия секрет е гъст и бял на миризма е силен
Прикачени файлове
20180911_093734.jpg
20180911_093734.jpg (733.04 KiB) Прегледано 229 пъти
Милена.Илиева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2018, 13:57

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 13:39

Милена.Илиева написа:
Милена.Илиева написа:Здравейте на 24 години съм от близо година имам едни малки бели пъпки който са по целите ми бузи и са започнали да се проявяват и по челото без връх опитвала съм да ги изтискам но имам чувството че нямат край самия секрет е гъст и бял на миризма е силен

Здравейте!

Какви продукти за лице използвате?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Милена.Илиева » 11 Сеп 2018, 14:38

Dr Violina Todeva написа:
Милена.Илиева написа:
Милена.Илиева написа:Здравейте на 24 години съм от близо година имам едни малки бели пъпки който са по целите ми бузи и са започнали да се проявяват и по челото без връх опитвала съм да ги изтискам но имам чувството че нямат край самия секрет е гъст и бял на миризма е силен

Здравейте!


Какви продукти за лице използвате?

С уважение,
д-р Тодева


Приблизително 2 месеца го използвам
Прикачени файлове
product_594.jpg
product_594.jpg (28.27 KiB) Прегледано 207 пъти
Милена.Илиева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2018, 13:57

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Сеп 2018, 11:09

Милена.Илиева написа:
Dr Violina Todeva написа:
Милена.Илиева написа:Здравейте на 24 години съм от близо година имам едни малки бели пъпки който са по целите ми бузи и са започнали да се проявяват и по челото без връх опитвала съм да ги изтискам но имам чувството че нямат край самия секрет е гъст и бял на миризма е силен


Приблизително 2 месеца го използвам

Здравейте!

Предвид снимките, които видях смятам че е възможно проблема да се дължи на използването на козметика, особено ако редовно нанасяте фон дьо, въпреки че не го споменавате! Състоянието към момента изисква лечебен курс, за да се реши проблемът със затворените комедони, така че е по-добре да се консултирате с кожен лекар лично.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот antanas4u123 » 17 Сеп 2018, 19:18

Dobar den iskam samo savet kojata na licheto mi stoi grubo otstrani dvete mi buzi na baloncheta sas malko cherni tochki imam i malko torbichki pod uchite za chernite tochki ste ida na dermatolog no kato kozmetika za samoto mi liche da izglejda po meko stegnato i chisto koi krem lusion ili nezavisimo kakvo naturalno i bezopasno e nai dobre da ispolzvam kato chovek na 24 godini ima mnogo kozmetiki deto ne se prodavat po aptekite no ne e hubavo da se kopuva kakva da e kozmetika predpolagam molq daite mi savet za tova koeto opisah blagodarq predvaritelno :) ako trqbva ste vi pratq i snimki na imeil ili nqkade tuk
antanas4u123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2018, 16:37

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта