Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Сеп 2018, 10:45

antanas4u123 написа:Dobar den iskam samo savet kojata na licheto mi stoi grubo otstrani dvete mi buzi na baloncheta sas malko cherni tochki imam i malko torbichki pod uchite za chernite tochki ste ida na dermatolog no kato kozmetika za samoto mi liche da izglejda po meko stegnato i chisto koi krem lusion ili nezavisimo kakvo naturalno i bezopasno e nai dobre da ispolzvam kato chovek na 24 godini ima mnogo kozmetiki deto ne se prodavat po aptekite no ne e hubavo da se kopuva kakva da e kozmetika predpolagam molq daite mi savet za tova koeto opisah blagodarq predvaritelno :) ako trqbva ste vi pratq i snimki na imeil ili nqkade tuk

Здравейте!

Да, добре е да изпратите снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот antanas4u123 » 19 Сеп 2018, 02:51

Nemoga da pisha v toq forum tuk e ujash nemoga nisto da razbera molqvi d.r todeva daite mi imeil na koito da vi ispratq snimki i da mi dadete saved
antanas4u123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2018, 16:37

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Сеп 2018, 11:08

antanas4u123 написа:Nemoga da pisha v toq forum tuk e ujash nemoga nisto da razbera molqvi d.r todeva daite mi imeil na koito da vi ispratq snimki i da mi dadete saved

Здравейте!

Видях приложените снимки. Съветвам ви да си вземете Триакнеал на Авен, използвайте всяка вечер и ми пишете след месец!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Хриси.Христова » 01 Окт 2018, 10:57

Здравейте
Поръчах си крем с бензоил пероксид 5% ,ползвах го 3 вечери подред.Отначало лицето ми само се зачерви,при страничните ефекти пишеше,че е нормално,но вчера сутринта като се събудих цялото ми лице се беше изринало с червени пъпки и петна,които сърбят.Срях употребата на крема,но искам да ви помоля за съвет какво да използвам,за да ми се успокои кожата.Благодаря предварително.Хубав ден.
Хриси.Христова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2018, 10:53

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Окт 2018, 11:08

Хриси.Христова написа:Здравейте
Поръчах си крем с бензоил пероксид 5% ,ползвах го 3 вечери подред.Отначало лицето ми само се зачерви,при страничните ефекти пишеше,че е нормално,но вчера сутринта като се събудих цялото ми лице се беше изринало с червени пъпки и петна,които сърбят.Срях употребата на крема,но искам да ви помоля за съвет какво да използвам,за да ми се успокои кожата.Благодаря предварително.Хубав ден.

Здравейте!

Да, най-добре спрете приложението и изчакайте няколко дни като не слагате нищо на лицето, включително какъвто и да е крем и фон дьо тен. Ако продължава влошаване потърсете кожен лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Хриси.Христова » 01 Окт 2018, 11:50

Мислех да взема дефламол или дексем,понеже доста ме сърби
Дали е добра идея?
Четох също за чаевец и асамов крем,които са с натурални съставки.
Хриси.Христова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2018, 10:53

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот maradona.iordanov » 17 Окт 2018, 11:45

Здравейте д-р Тодева видях един клип в ютоб на Ива атанасова от WNESS TV Лесна маска за кожата с таблетки аспирин и кисело мляко можели да си направя същото имам черни точки на 14г. съм момче Искам да се грижа за кожата си да няма такива черни точки и други пъпки......
maradona.iordanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 11:34

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:26

maradona.iordanov написа:Здравейте д-р Тодева видях един клип в ютоб на Ива атанасова от WNESS TV Лесна маска за кожата с таблетки аспирин и кисело мляко можели да си направя същото имам черни точки на 14г. съм момче Искам да се грижа за кожата си да няма такива черни точки и други пъпки......

Здравейте!

Бихте могъл да пробвате с домашни маски за лице! Ако само те не решат проблемът потърсете и дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:26

Хриси.Христова написа:Мислех да взема дефламол или дексем,понеже доста ме сърби
Дали е добра идея?
Четох също за чаевец и асамов крем,които са с натурални съставки.

Този тип кремове обикновен не са подходящи за кожа с акне!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот А.Х. » 27 Окт 2018, 20:42

Здравейте, д-р Тодева. Пиша ви с молба за съвет относно следния проблем. Аз съм момиче на 22 години, което още от тинейджърския си период страда от акне не само в областта на лицето, но и в областта на шията, гърдите и гърба. За съжаление след преминаването на тинейдържската ми възраст този проблем не отшумя, а напротив на моменти силно се обостря. Използвала съм най-различни продукти - от дрогерийна до био и медицинска козметика, от гелове за измиване за проблемна кожа до меки измивни бебешки продукти за чувствителна кожа, които съм взимала за по-щадящи, но наблюденията ми са че към едно 90 процента от козметичните препарати за измиване досега кожата ми винаги е реагирала чрез силно опъване и изсушаване. Проблем е също това, че имам някакъв вид непоносимост към продуктите с цел хидратация след измиване, просто не понасям усещането им след намазване с тях, което за мен е неразбираемо. Единствено след използване на гъба за баня, четка за почистване на лице или някакъв подобен способ за по-дълбоко почистване кожата ми не се чувства опъната, но от друга страна забелязах че от това ми излизат повече пъпки. Препоръчително ли е да ги ползвам или не и ако не са подходящи какво бихте ми препоръчали на тяхно място, защото не чувствам че съм се оттървала от ежедневната мръсотия насъбрала се в порите ми и чувствам, че по-бързо се запушват без тях. Другият ми проблем, за който искам да споделя е, че страдам от себореен дерматит, който ми беше поставен като диагноза след многократни посещения на най-различни дерматолози през годините. Става дума за червени петна в областта на сгъвките, гърдите, шията, гърба и под формата на бели трудно лющещи се корички по скалпа, които имам още от бебешка възраст. Петната и люспичките са с периоди на затихване и обостряне. Забелязала съм обостряне на проблема по време на цикъл. А при боледуване и вдигане на температура петната изчезват, като след оздравяване отново се появяват. И за този проблем са ми били предписвани най-различни измивни продукти от медицинската козметика, а също и кортикостероидни препарати за локално лечение, от които ми се появи окосмяване в областта на корема. Предписвани са ми били и хомеопатични лекарства и различни хранителни добавки за подсилване на имунитета. Спазвала съм хранителни режими, в момента гледам да се храня разнообразно като избягвам и доста рядко консумирам захар, млечни и месни продукти. Какво бихте ми препоръчали за външно и вътрешно приемане и ползване и трябва ли да променя още нещо в храненето си? Благодаря ви предварително за отговора!
А.Х.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2018, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта