Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 12:00

А.Х. написа:Здравейте, д-р Тодева. Пиша ви с молба за съвет относно следния проблем. Аз съм момиче на 22 години, което още от тинейджърския си период страда от акне не само в областта на лицето, но и в областта на шията, гърдите и гърба. За съжаление след преминаването на тинейдържската ми възраст този проблем не отшумя, а напротив на моменти силно се обостря. Използвала съм най-различни продукти - от дрогерийна до био и медицинска козметика, от гелове за измиване за проблемна кожа до меки измивни бебешки продукти за чувствителна кожа, които съм взимала за по-щадящи, но наблюденията ми са че към едно 90 процента от козметичните препарати за измиване досега кожата ми винаги е реагирала чрез силно опъване и изсушаване. Проблем е също това, че имам някакъв вид непоносимост към продуктите с цел хидратация след измиване, просто не понасям усещането им след намазване с тях, което за мен е неразбираемо. Единствено след използване на гъба за баня, четка за почистване на лице или някакъв подобен способ за по-дълбоко почистване кожата ми не се чувства опъната, но от друга страна забелязах че от това ми излизат повече пъпки. Препоръчително ли е да ги ползвам или не и ако не са подходящи какво бихте ми препоръчали на тяхно място, защото не чувствам че съм се оттървала от ежедневната мръсотия насъбрала се в порите ми и чувствам, че по-бързо се запушват без тях. Другият ми проблем, за който искам да споделя е, че страдам от себореен дерматит, който ми беше поставен като диагноза след многократни посещения на най-различни дерматолози през годините. Става дума за червени петна в областта на сгъвките, гърдите, шията, гърба и под формата на бели трудно лющещи се корички по скалпа, които имам още от бебешка възраст. Петната и люспичките са с периоди на затихване и обостряне. Забелязала съм обостряне на проблема по време на цикъл. А при боледуване и вдигане на температура петната изчезват, като след оздравяване отново се появяват. И за този проблем са ми били предписвани най-различни измивни продукти от медицинската козметика, а също и кортикостероидни препарати за локално лечение, от които ми се появи окосмяване в областта на корема. Предписвани са ми били и хомеопатични лекарства и различни хранителни добавки за подсилване на имунитета. Спазвала съм хранителни режими, в момента гледам да се храня разнообразно като избягвам и доста рядко консумирам захар, млечни и месни продукти. Какво бихте ми препоръчали за външно и вътрешно приемане и ползване и трябва ли да променя още нещо в храненето си? Благодаря ви предварително за отговора!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Имате ли проблем с окосмяване по лицето? Менструалният цикъл редовен ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот FashionLover(FL) » 29 Ное 2018, 13:15

Здравейте д-р Тодева :)))
Имам малък проблем с мънички твърди мехурчета,излизащи ми на местата,където имам брада.
Ходих при дерматолог,който ми предписа измиване с гел URIAGE Hyseac и след това мазане с URIAGE Hyseac Deep Pore Cleansing Lotion,но няма особен ефект,имам чувството,че се разпространяват.Казаха ми,че е вирусно,и дали съм ходил по разни басейни...
Не съм доволен от лечението.Моля Ви,дайте ми съвет с какво да сменя терапията.
Благодаря предварително :)))
Прикачени файлове
47104221_1215665271908518_5653039528407990272_n.jpg
47104221_1215665271908518_5653039528407990272_n.jpg (120.28 KiB) Прегледано 358 пъти
47040491_314689286042199_5808217315287760896_n.jpg
47040491_314689286042199_5808217315287760896_n.jpg (80.08 KiB) Прегледано 358 пъти
46973963_331141517682830_2914476700106489856_n.jpg
46973963_331141517682830_2914476700106489856_n.jpg (93.45 KiB) Прегледано 358 пъти
FashionLover(FL)
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Дек 2017, 23:39

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот boudun » 29 Ное 2018, 19:39

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне. Използвал съм редица продукти включващи външно и вътрешно лечение , но все още нищо не е дало желаните от мен резултати. Посетил съм 3 различни дерматолози. Всички кремове които ми изписваха даваха само временно подобрение и после пак нещата се влошаваха. За вътрешно лечение съм пил антибиотик, витамини , пробиотик. Вкъщи също съм пробвал още какво ли не- маски с мед, зелен чай, лимони, краставици и т.н. :grin: . До момента ползвах Epiduo Gel ,който е с бензоил пероксид и адапален. Той обаче ми изсуши прекалено много кожата и започна да ми се лющи,болеше и ми беше много опъната. Спрях го и след около 3-4 дни само хидратция кожата ми се повъзтанови. Сега се чудя дали да започна отнова да го ползвам. За хидратция използвам един крем на Mixa.

След всичко това започвам вече да търся корена на проблема , защото явно така лекувам само симптомите.Намерих информация в интернет ,че акне предизвиквало прекалено високото ниво на ДХТ (дихидротестостерон).Та се зачудих, дали ако не блокирам тестостерона да се превръща в ДХТ , няма да ми изчезне акнето. Тогава открих информация и за билката Сао Палмето, коята не позволява да се осъществи това превръщане. И се чудя дали тази билка би ми помогнала в борбата с моя проблем.Ако може да ми дадете някакви мнения по въпроса , че леко започвам да се отчайвам :???: ..
Ще съм изключително благодарен на всеки един ваш съвет. Поздрави!
boudun
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2018, 23:39

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2018, 13:44

FashionLover(FL) написа:Здравейте д-р Тодева :)))
Имам малък проблем с мънички твърди мехурчета,излизащи ми на местата,където имам брада.
Ходих при дерматолог,който ми предписа измиване с гел URIAGE Hyseac и след това мазане с URIAGE Hyseac Deep Pore Cleansing Lotion,но няма особен ефект,имам чувството,че се разпространяват.Казаха ми,че е вирусно,и дали съм ходил по разни басейни...
Не съм доволен от лечението.Моля Ви,дайте ми съвет с какво да сменя терапията.
Благодаря предварително :)))

Здравейте!

За съжаление качеството на снимката не е добро и не ми позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2018, 13:49

boudun написа:Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне. Използвал съм редица продукти включващи външно и вътрешно лечение , но все още нищо не е дало желаните от мен резултати. Посетил съм 3 различни дерматолози. Всички кремове които ми изписваха даваха само временно подобрение и после пак нещата се влошаваха. За вътрешно лечение съм пил антибиотик, витамини , пробиотик. Вкъщи също съм пробвал още какво ли не- маски с мед, зелен чай, лимони, краставици и т.н. :grin: . До момента ползвах Epiduo Gel ,който е с бензоил пероксид и адапален. Той обаче ми изсуши прекалено много кожата и започна да ми се лющи,болеше и ми беше много опъната. Спрях го и след около 3-4 дни само хидратция кожата ми се повъзтанови. Сега се чудя дали да започна отнова да го ползвам. За хидратция използвам един крем на Mixa.

След всичко това започвам вече да търся корена на проблема , защото явно така лекувам само симптомите.Намерих информация в интернет ,че акне предизвиквало прекалено високото ниво на ДХТ (дихидротестостерон).Та се зачудих, дали ако не блокирам тестостерона да се превръща в ДХТ , няма да ми изчезне акнето. Тогава открих информация и за билката Сао Палмето, коята не позволява да се осъществи това превръщане. И се чудя дали тази билка би ми помогнала в борбата с моя проблем.Ако може да ми дадете някакви мнения по въпроса , че леко започвам да се отчайвам :???: ..
Ще съм изключително благодарен на всеки един ваш съвет. Поздрави!

Здравейте!

Съветвам Ви да започнете отново с епидуо, но през ден докато се адаптира кожата. Можете да пишете отново след 10 дни. Относно добавката едва ли ще даде резултат! При условие, че сте мъж няма как да се търси проблем в мъжките полови хормони и техния метаболизъм.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот FashionLover(FL) » 11 Дек 2018, 16:14

Здравейте отново д-р Тодева :)))
Ще кача по-ясна снимка :)
Прикачени файлове
48084629_129397981288502_7400139392997654528_n.jpg
48084629_129397981288502_7400139392997654528_n.jpg (185.07 KiB) Прегледано 294 пъти
FashionLover(FL)
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Дек 2017, 23:39

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Miserry » 14 Дек 2018, 17:53

Здравейте, д-р Тодева. Пиша ви с молба за съвет относно следния проблем.

Момче на 27г. съм. Имам проблем с доста мазна кожа и това вероятно влияе на скалпа ми, където се появяват редовно множество пъпки, някои отшумяват, други остават, като понякога след време се усеща и болка. Има някои с бели връхчета, други са си червени.

Същото важи и за лицето, но там са значително по-малко на брой и по-рядко се появяват, за разлика от тези по скалпа, където това се случва всекидневно.

Преди години (6-7) съм ползвал разни вещества (стероиди) и съм наясно, че страничните им ефекти често се изразяват в прекомерното омазняване на кожата и куп други неща, но проблема ми е от 2-3 години, а не непосредствено след като съм ползвал въпросните вещества, което малко ме изненадва.

Консултирах се на два пъти с дерматолог, изписваха ми куп неща, от които нямаше никакъв ефект.

До колкото съм прочел, относно стероидите, увеличават брой или нещо подобно на мастни жлези, което води до прекомерното омазняване на кожата и тежко акне.

Не съм наясно изобщо, но има ли начин за някакво лечение/третиране на тези жлези или въпроса ми изобщо не е за кожен лекар?

Благодаря предварително!
Miserry
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2018, 17:45

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2018, 12:12

FashionLover(FL) написа:Здравейте отново д-р Тодева :)))
Ще кача по-ясна снимка :)

Здравейте!

И тази снимка не е с добро качество и ми е трудно да дам препоръки, без да знам какъв е проблемът! Ако няма ефект от приложеното лечение направете контролна визита при лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2018, 13:00

Miserry написа:Здравейте, д-р Тодева. Пиша ви с молба за съвет относно следния проблем.

Момче на 27г. съм. Имам проблем с доста мазна кожа и това вероятно влияе на скалпа ми, където се появяват редовно множество пъпки, някои отшумяват, други остават, като понякога след време се усеща и болка. Има някои с бели връхчета, други са си червени.

Същото важи и за лицето, но там са значително по-малко на брой и по-рядко се появяват, за разлика от тези по скалпа, където това се случва всекидневно.

Преди години (6-7) съм ползвал разни вещества (стероиди) и съм наясно, че страничните им ефекти често се изразяват в прекомерното омазняване на кожата и куп други неща, но проблема ми е от 2-3 години, а не непосредствено след като съм ползвал въпросните вещества, което малко ме изненадва.

Консултирах се на два пъти с дерматолог, изписваха ми куп неща, от които нямаше никакъв ефект.

До колкото съм прочел, относно стероидите, увеличават брой или нещо подобно на мастни жлези, което води до прекомерното омазняване на кожата и тежко акне.

Не съм наясно изобщо, но има ли начин за някакво лечение/третиране на тези жлези или въпроса ми изобщо не е за кожен лекар?

Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Miserry » 19 Дек 2018, 18:04

Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Всъщност не, не се виждат от косата ми, но са обикновени пъпки, притеснителното е, че излизат сравнително редовно.
Miserry
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2018, 17:45

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта